chiar am nevoie d ajutor!

by: bombonik
nici nu stiu cum sa incep...dar chiar am nevoie d ajutor. makr ceva pareri, k numi dau seama cum ar trebui s mai actionez si n veau s fac cv gresit. sunt impreuna cu X de aproape 10 luni. primele...cam 7 luni au fost destul de ok neam inteles bn in mare parte pt k acceptam tot c vroia el (aici recunosc, am gresit)doar ca sa nu`l supar sau sa nu`l fak s sufere. asa sunt eu, nu pot s ma gandesc la mine prima data orice ar fi. bun...de acum ..cam 3 luni d zile nu ne mai intelegem..mam saturat s accept tot ce imi zice tot ce vrea el s facem si asa..vreau s fie si ce imi doresc eu si sa tina seama si d parerea mea. acum o saptamana iam zis ca vreau s ne despartim, ca nu mai are rost sa continuam asa, sa ne certam (si nu mint!) zilnic..a inceput sa planga si sa zica k se omoara...mam impacat cu el doar pt asta. azi tot asa..am zis ca vreau macar o mica pauza sami fac ordine in ganduri sami dau seama ce ar trebui facut..si tot asa. ma ameninta ca dak mai zic vrodata sa ne des[artim sau sa luam o pauza macar se omoara..nu stiu ce sa mai fac. am vb chiar si cu mama lui si iam zis! eu oricum nu mai rezist asa :( as vrea s ma despart dar nu pot din cauza asta..

fatlip

fatlip

?

26 Iun 2008, 12:19

Da ce anume ai facut tu intruna pentru el...de acum el zice ca se omoara daca il parasesti ? Presupun ca ai facut niste lucruri pe care el ti le`a dictat si acum cand tu te`ai saturat..si stie ca te va pierde .. nu vrea sa piarda un asemenea lucru adica o fata care sa`i faca toate poftele si lui sa nu`i pese de poftele ei. Sfatul meu !? Parasescte`l daca nu`l mai iubesti..daca totusi vrei sa`i mai dai o sansa .. zi ca luati o mica pauza si daca apele se linistesc dai acea sansa daca nu..cautati un alt baiat si numai proceda la fel cu urmatorul. Vacanta placuta !

klauem

klauem

dupa ce am citit...

24 Iun 2008, 20:50

...toata povestea nu se poate face altfel decat intr-un singur mod (parerea mea). Vorbesti deschis cu el de ce vrea sa continuati relatia... de ce e de acord cu relatia desi va certati... si vezi ce iti raspunde ... daca este vag inseamna ca nu are nicio intentie sa se omoare.. daca nu inseamna ca are ceva la bibilica.. si nu e bine... in primul caz.. slabesti relatia cu el si nu mai vorbesti f des cu el... si incet incet se termina totul.. spui mai mereu ca ai treaba, si chiar iti faci de treaba.. in al doilea caz.. poarta-te cu fite... fa-i fite ...du-l la disperare... nu vrea sa mergeti intr-un loc.. tu du-te chiar si fara el... vrea ceva spune-i ca nu se merita.. si incontinuuuuu nu si nu... fa mofturi si o sa zica el ca nu mai rezista... dar chestia asta fa-o mai incolo dupa o luna sa zic .. cand sa zicem "te-ai schimbat".. ai devenit mai matura.. mai altfel. de ex... imcearca sa stai pe langa cineva cu care nu prea te-a vazut... (ar fi ideal sa nu fie baiat ca altfel apar idei)..... ei! cam asta e parerea mea! eu cred ca functioneaza!

:|

13 Iun 2008, 13:20

Asta e santaj pe fatza...Eu una cred k asta este obsesie nu este dragoste...Eu zik k dak numai rezishty sa te despartzi de el ...nu-l cred in stare de asta,,,

yubytyk

yubytyk

eu zic..

11 Iun 2008, 14:37

incearca sa-l tratezi cu indiferenta..bv pe un ton ca si cum ai vb cu cineva pe care nu suporti in scarba...si apoi o sa zica el ca vrea sa va despartiti...e singura metoda..nu_i mai raspunde la tel..ignoral..si gata..mult noroc

...

06 Iun 2008, 09:39

emo-kid? Sau "Prostia omeneasca" de Ion Creanga jucata in realitate?

ava774

ava774

....

22 Mai 2008, 13:39

Lasa-l sa se sinucida! Eu una nu cred ca o va face.

Si daca o face, cu atat mai bine. Inseamna ca avea buba la cap. Nu vrei sa stai alaturi de un om nebun, nu?

Ai doar grija sa nu incerce sa-ti faca TIE ceva!

panterootza

panterootza

deci...

13 Mai 2008, 14:21

avem de-a face cu u santajist sentimental...in cazul acesta,tot ce potzi face e sa fugi cat mai departe de el.De ce?Pt. ca,in permanentza,va incerca sa ´´rezolve problemele´´in felul acesta!un barbat care isi iubeste prietena,nu apeleaza la astfel de amenintzari,pt a o ´´convinge´´(eu as spune,a o fortza),sa ramana alaturi de el!Dragoste cu de-a sila nu se poate!Eu spun sa itzi facu curaj si sa il parasesti!Pus in fatza faptului implinit,chiar nu cred sa aiba curajul sa se sinucida...stii si tu doar k ...¨cainele care latra,nu musca´´...Aceste ¨´dovezi de iubire´´pe care tzi le ofera el,cu sigurantza,sunt rezultatul unei labilitatzi psihice...

leo

leo

...

12 Mai 2008, 23:03

ai cedat la inceput si o sa ia mult sa il indrepti inspre unde vrei tu sa ajungeti.vezi ca a prins o noua slabiciune a ta. daca te iubeste de ce nu face ce vrei tu?
daca mie mi-ar zice partenera asa ceva (ca se sinucide) i-as pune cutitul in mana si i-as zice "Fa-o!".

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.