continuarea 7

by: lovey_kay
intr-o seara,era prietena mea la mine, pe scaunul de la calc, si citeam impreuna arhiva, cand a intrat mircea.. si in urmatoarele 4 secunde a inceput sa ma bombardeze cu mesaje si buzzuri.eu am inceput sa tremur, nu-mi venea sa cred, preitena mea ma tot intreba ce sa-i raspunda,tremura si ea:)), el dadea buzzuri.ca-n filme.m-am linistit m-am pus la calc, si am inceput sa vb.isi tot schimba avatarul, isi punea fel de fel de poze, ma intreba daca imi plac, avea asa un chef de vb, ce nu am vazut.era 1 noaptea.ne-a chemat pe afara. am fost de acord, a venit in 5 minute.am stat de vb toti 3..nu avea stare, se tot fatzaia, facea fel de fel de glume..se prostea..era fericit, ce sa mai..am stat cam juma de ora, de vb.. si apoi a plecat.urmatoarele zile l-am abordat eu, intrebanddu-l ce face, dar nu a avut timp mereu si a iesit.de 5 luni incoace.. imi spun zilnic"daca Dzeu vrea sa ne impacam, ne vom impaca, trebuie sa am incredere in El" sunt zile in care reusesc sa uit de el si sa incerc sa accept situatia ca nu ne vom mai impaca, si dupa cateva zile in care am impresia ca nu m-am mai gandit la el, si ca imi este ami bine, se intampla ceva, si intram in legatura si iarasi imi fac sperante.

ya_ya

ya_ya

hmm

30 Sep 2007, 01:33

acum ciestc asta..nu inteleg cum sunt astea pe aici:
ai incredere in tine, cat priveste primul pas nu-l face tu ...arata-i doar lui destul de subtil ca te-ai schmbat si dar il aastepti pe el sa se hotarasca acum...acum eu nu prea stiu cine pe cine a pasrasit..dar am o banuiala ca el...asa tre sa il lasi sa se intoarca pt ca doar asa o sa fie sigur de ce simte si sa treaca peste unele lucruri , dar ajutandu-l si tu putin:)

lovey_kay

lovey_kay

ideea asta imi vine in cap de 100 de ori pe zi

13 Sep 2007, 11:42

dar..daca Dzeu vrea ca eu sa astept, sa am rabdare, eu avand incredere ca totul va fi bine..? nu vreau sa fortez nimic, cu atat mai putin mana Lui Dzeu.vreau sa se intample asa cum e scris la carte..nu vreau sa contribui eu. mi-e frica de faptul ca daca ne impacam( eu provocandu-l) iarasi se vor gasi motive si ne despartim.dar in acelasi timp ma gandesc ca daca nu e el, the one, ne vom desparti oricum ( dar exista posibilitatea sa pierd mai multi ani din povestea asta)..multumesc..

georgipopa

georgipopa

pune mana si fa ceva cu viata ta, cu dragostea ta

12 Sep 2007, 22:39

daca intr-adevar il iubesti, atunci lupta pentru el, macar pentru o ultima data. nu face prostia de a atarna dupa lasitatea lui, provoaca-l la o intalnire intr-un loc drag voua, unde sa fiti doar voi doi!
vb cu el, despre tot ceea ce vrei, ceea ce simti, ce te framanta, ce te doare, si ce sa mai..ca IL IUBESTI!, si ca vrei sa lupti pentru el, pana cand el , iti va spune stop!
mi-ar placea sa mai vb..am trait si eu ceva asemanator, i-am dat papucii celui ce are sa imi devina sot de 2 ori, doar ca era prea bun,..incercam sa ii gasesc nod in papura din orice...long story...ma gasesti la georgipop@yahoo.com, pup, si ai grija de tine