cred ca o iau razna

by: daxxi
Sunt cu un tip de aproximativ 4 luni.totul a mers super ok, pana intr-o seara cand s-a suparat pe mine, practic fara motiv.De atunci s-a stricat totul.El a continuat sa ma caute, ne-am impacat, dupa ce petreceam cateva zile impreuna, nu ma mai cauta, apoi iar ma cauta, si tot asa.Am fost o data un weekend la el, totul a fost mai mult decat perfect, s-a purtat mai frumos ca niciodata, ca dupa 2 zile sa imi spuna ca ar trebui sa o lasam mai moale.i-am zis ok, oricum ma asteptam la asta, ca ma obisnuisem cu schimbarile lui, si nu i-am mai raspuns la tel cateva zile.Dupa un cateva zeci de telefoane i-am raspuns si i-am spus ca daca nu vrea nimic de la mine, si e in continuare nehotarat, sa ma lase in pace, sa nu ma mai caute.am crezut ca a inteles, apoi iar a inceput cu telefoanele.I-am zis ca avem nevoie de o discutie serioasa, sa vedem fiecare ce are de gand unul cu celalalt, si a refuzat.mi-a propus de cateva ori sa ne intalnim , si i-am zis ca din moment ce nu avem ce sa discutam, nu avem de ce sa ne intalnim.ieri mi-a fost ziua si m-a sunat si nu i-am raspuns, si apoi mi-a zis ca intelege de ce eram ocupata, ca poate eram cu altcineva.

sunshine84

sunshine84

nu te mai stresa

27 Sep 2011, 10:07

esti tanara; situatia este foarte clara, conteaza daca vei fi in stare sa o accepti sau nu

kidokido

kidokido

:d

29 Aug 2011, 03:01

Nu te mai stresa nu este pt tine ,situatia este foarte clara intre voi doi.

anuttza

anuttza

...

22 Aug 2011, 23:20

raspunsul e pt mine SUNSHINE84?

anuttza

anuttza

nu stiu ce sa fac..

24 Iun 2011, 15:01

de 11 luni am o relatie cu un baiat(ANDREI),totul a mers f bine intre noi ne iubim..cel putin pana acum vreo luna cand am inceput sa vorbesc pe mess si la tel cu un baiat Alex pe care il stiam de mai de mult din vedere..la inceput vb pe mes k prieteni,apoi din prostie am inceput sa filtram el stiind k am iubit...m-am intalnit de 3 ori cu el(Alex)fara sa stie actualul si m-am simtit f bn in compania lui..am crezut la inceput k vor fi doar niste intalniri asa si gata dar la ultima intalnire el mi-a propus sa fim impreuna..mi-a zis k tine la mn si k vrea sa fim impr...acum nu stiu ce sa fac ma simt ff confuza..l-as lasa p andrei dar nu vreau sa-l dezamagesc pt ca a facut f multe pt mine si nici p ai mei nu vreau sa-i dezamagesc...dar ce sa fac k il plac asa de mult pe Alex,,dak ar fi dupa mn l-as lasa p andrei dar nu stiu ce sa fac...ajutati-ma cu un sfat va rog

daxxi

daxxi

:)

07 Iun 2011, 12:44

Multumesc mult pentru raspunsuri. aveti dreptate, m-am complacut intr-o relatie care nu mi-a adus nici o satisfactie. de asta am si incheiat-o de curand, pentru ca mi-am dat seama ca nu sunt eu cu persoana respectiva. inca tin la el, dar parca mai mult tin la mine, si vreau sa-mi fie mie bine. sper ca pe viitor sa fiu mai precauta si sa nu mai imi fac relatii de genul asta.

electronicguest

electronicguest

eu zic sa-i dai viteza

04 Iun 2011, 18:40

Nu stiu de ce te complaci in situatii de genul asta. Ba e alba, ba e neagra, ba e verde ba e albastra. Vrei sa ai lacrimi in ochi tot timpul. Daca el este nehotarat, fii tu altfel. Da-i viteza. ZZZT si gata. Dar gata sa fie. Alege doar relatiile verticale, bazate pe respect reciproc, intelegere si respect. Chiar s-au terminat baietii ?

daxxi

daxxi

asa e

30 Mai 2011, 23:29

Ai dreptate intr-un fel, pentru ca in ultimul timp, nu am mai luat atat de personal ca inainte toate gesturile si reactiile lui, si lui nu prea ii convine.acum e mult mai interesat ca inainte, poate si pentru ca acum eu sunt cea care ii da una calda, una rece, si probabil il deruteaza.sa vedem cum o sa decurga lucrurile de acum inainte.

darcom

darcom

Nu o lua razna, nu sunt motive

30 Mai 2011, 22:43

Sunt persoane ce se intorc(vorba unui amic) precum hamburgerul pe gratar,cand sa incins pe o parte se intoarce pe cealalta.Am intalnit asemenea persoane si de o parte si de alta,barbati si femei se targuiesc cu sentimentele precum zarzavagii in piata.

daxxi

daxxi

buna

27 Mai 2011, 18:10

De cand ne-am intalnit ultima oara, asta fiind acum vreo 4 zile, nu prea am mai adus vorba de noi. adica am preferat sa ma comport ca si el, si am observat ca pare mai interesat. nu imi plac jocurile gen "acum te vreau, acum nu te mai vreau, dar doar ca sa vad cum reactionezi", consider ca nu mai avem 15 ani sa ne comportam asa.probabil el s-a obisnuit sa aiba totul de la mine, si eu sa nu cer nimic in schimb.nu imi explic cum un om poate sa fie atat de schimbator.

mugur

mugur

E foarte important

27 Mai 2011, 17:42

la ce comportament raspunde. Daca zici ca atunci cand il idepartezi el te doreste mai tare, atunci poate e unul dintre acei barbati masochisti care trebuie sa simta provocarea. Adica, atunci cand il indepartezi e atras puternic de tine, cand ii oferi totul isi pierde interesul.

Daca zici ca nici nu il stresai in relatie, ii ofereai totul? Inteleg ca instinctul e puternic, dar tine minte ca e neatragator pentru el sa nu ii rezisti. Doamne, cum sunt unii...

daxxi

daxxi

nu l-am sufocat

26 Mai 2011, 15:34

Nu l-am stresat cu nimic, nu l-am luat la intrebari atunci cand disparea si aparea ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.nu-l sunam ca disperata, daca ma suna el bine, daca nu, nu.i-am zis de atatea ori, ca daca nu are nici un gand, sa ma lase in pace, sa o terminam acum, decat sa o lungim asa si sa se sfarseasca mai urat.poate are si alte optiuni,nu zic nu, dar de ce de fiecare data se intoarce la mine? l-am refuzat de atatea ori, dar parca nu mai am putere sa ii spun "nu".

mugur

mugur

Ma intreb

26 Mai 2011, 11:17

ce l-a facut sa se supere asa rau in seara aia... ceva s-a schimbat in el daca 4 luni a fost totul ok si pe urma si-a schimbat asa comportamentul.

Daca zici ca revine la tine cand nu-i dai atentie, inseamna ca iti simte lipsa si iti apreciaza compania, sau sexul. Treaba cu "sa nu mai pui totul la suflet" ar putea insemna ca vrea o relatie doar sexuala cu tine. Poate se simte sufocat in relatie, erai foarte needy cu el?

eva31

eva31

Daca e nehotarat inseamna ca are si alte `optiuni`

26 Mai 2011, 00:01

Adica mai are si pe altcineva. Si vrea omul sa se lamureasca cu care dintre voi va ramane.

salut,

25 Mai 2011, 00:16

el este exact asa cum il vezi, imatur ... sau poate neinteresat de tine ... dar nu asta e important, important este ce vrei tu de la el, este el ceea ce iti doresti, asa vrei sa fii tratata de un barbat?
In viata o sa mai intalnesti neseriosi, imaturi, intrebarea e de ce ii alegi pe cei care nu stiu ce vor de la viata, de ce nu ii ocolesti? Aveam un amic in ultimul an de liceu, tot asa disparea cu saptamanile, apoi aparea la usa sfios si cateodata mirat de ce sunt suparata :)) am refuzat sa ma mai intalnesc cu el, desi eram indragostita lulea ... of, doare ca naiba sa renunti la cineva drag, dar nu imi pare rau de decizia luata ptr ca as fi sfarsit ani de zile intr-o relatie de doi lei ... urasc sa imi pierd vremea cu persoane care imi ingreuneaza viata :(( trebuie sa inveti sa iti impui punctul de vedere ... altfel multi vor profita de slabiciunea ta

daxxi

daxxi

...

24 Mai 2011, 10:16

Fetelor, multumesc pentru toate raspunsurile.eu am 21 si el 25.ne-am intalnit aseara si am incercat sa stau putin de vorba cu el, dar nu s-a implicat deloc in discutie, mi-a zis doar sa nu mai pun totul la suflet.nu reusesc sa-l inteleg, pare asa imatur si nehotarat uneori...de fiecare data cand spun "gata, nu mai vreau, mi-a ajuns" se intoarce comportandu-se de 10 ori mai frumos ca data trecuta.

tashulina

tashulina

am si eu

23 Mai 2011, 12:17

o intrebare? ce varsta aveti? si tu si el?

Dupa ce imi relatezi el pare ori pusti ori foarte infantil in gandire...

patruleasa

patruleasa

Sunt mai multe variante:

23 Mai 2011, 09:09

-Una ar fi,urmatoarea probabil,te-ai lasat repede cucerita...multora nu le place asta
-ai place de tine dar nu 100% asa ca de cat sa continui cu el si el sa creada ca face vreun compromis...mai bine nu
-poate considera ca nu va potrivit,in pat la ideei,planuri de viitor,etc
-sau pentru el esti decat o aventura,asta i-ti vine cel mai greu sa accepti.
-sau nu ai comvine de tine dpdv al trecutului tau,probabil.
Faza cu suparatul,asa fac baieti cand vor sa o rupa cu cineva,la care nu a tinut,nu a avut nici un sentiment,nici macar mila.Lepra ca multi alti,asa se considera ei ca fiind barbati.Fi sigura toti prieteni lui stiu ca v-ati culcat si tot ce ati facut si mai ales ce nu a-ti facut.
Sa nu ai mai acorzi nicio o atentie,nu merita.
Am un proverb pentru tine: CINE ARE LAPTELE GRATIS,NU TREBUIE SA CUMPERE VACA!
Te pup si ati urez tot binele din lume! Fi mai atenta cu viata ta de acum inainte.

daxxi

daxxi

niciodata

22 Mai 2011, 22:34

niciodata nu i-am dat motive sa creada ca as avea pe altcineva.imi cer scuze ca am intrat prea mult in detalii, dar nu am idee cum sa mai reactionez.el nici nu ma vrea, nici nu ma lasa sa plec.tin enorm de mult la el, si sunt convinsa ca nici eu nu-i sunt lui indiferenta, dar e nehotarat.nu stiu ce sa mai fac...astept un sfat, o parere, poate asa imi mai deschideti ochii sa vad lucruri pe care eu nu le vad...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.