de ce simt barbatii nevoia de a-si insela partenerele?

by: sweet_dana
de exemplu dak merg la un party si beau ceva..unii desi au prietena saruta sau chiar fac sex cu altele(fie doar si pt o noapte?)..sunt toti asa?:|

pisi

pisi

Aida,

19 Sep 2007, 12:43

vorbeste te rog in numele tau personal si nu mai extinde problema infidelitatii la toate cuplurile,caci te asigur ca te inseli.
Nu toti barbatii angajati intr-o relatie de lunga durata si-au inselat automat partenera de viata,exista barbati care respecta si-si iubesc cu adevarat partenerele astfel incat sa nu le insele,sa reziste tentatiilor de dragul lor si din respect pentru ele.
Si crede-ma ca-mi cunosc partenerul destul de bine ca sa stiu ca mi-e fidel,si nu sunt nici batuta in cap si nici usor de dus de nas cand afirm acest lucru,pur si simplu stiu asta si o simt ca mi-e fidel.

Va rog nu mai generalizati.

aidaa

aidaa

sa fim realiste....

31 Aug 2007, 23:32

poti sa le oferi orice,sa le satisfaci toate dorintele,la un moment dat tot ajung sa te insele,poate doar pt o noapte...nu au un motiv anume pt care fac lucrul asta..parerea mea,este ca toti sunt asa(daca exista barbati pe acest forum sa confirme,sau sa infirme,ce am mentionat eu)...cele care spun ca nu au fost niciodata inselate ,intr-o relatie mai de lunga durata,nu de cateva luni,nu au aflat,si eu ma numar printre ele...

angelique87

angelique87

:)

14 Aug 2007, 05:00

depinde cum il tii langa tine...daca tu ii refuzi ceea ce vrea el, atunci automat simte nevoia sa caute in alta parte...sau pur si simplu excesul de orgoliu si barbatie isi spune cuvantul!plus ca sunt multi care se lasa influentati de ceea ce fac "tovarasii" lor si "incurajati" de ei...comit fapte de neiertat!

sweet_dana

sweet_dana

buna

11 Aug 2007, 20:43

ma inteleg fb cu prietenul meu si nu cred k m-ar insela pt k as simti asta.Doar k de cele mai multe ori cand se intampla sa merg la un party sau merg la bunici in vacantza fara el intalnesc acolo o groaza de baieti care desi au prietene le inseala.Din cei care ii cunosc pot spune k unii chiar isi iubesc foarte mult partenerele si totusi fac si asemenea gesturi(sincer nu ii inteleg).Fiind in cercul lor de prieteni vad cum a doua zi fiecare se comporta k si cum nu s-ar fi intamplat nimic(nici nush dak ar trebui sa le zic prietenelor lor,dc sa-mi fac mie probleme?)..nu stiu ce sa zic,probabil k unii chiar au asta in sange..nevoia de a fi si cu altele.Dar cum nu sunt toti la fel..ce sa zic..ar trebui sa ne resemnam cu ideea k ar putea sa ne insele si in cazul in care mie personal mi sau as vedea eu s-ar confirma asta l-as parasi imediat.

panter

panter

da

09 Aug 2007, 13:23

ai drepate dar sa nu generalizam..am auzit si fete care se laudau ca au pus-o cu nu stiu cine.

qloty

qloty

ei hai

09 Aug 2007, 13:15

ca mai degraba se lauda

panter

panter

Femeile

09 Aug 2007, 12:46

si barbatii sut la fel numai ca barbatii recunosc mai multe lucruri :P

pisi

pisi

Normal

09 Aug 2007, 11:19

nici femeile nu sunt usa de biserica.
asta-i doar un mit ca femeile sunt mai fidele decat barbatii.

panter

panter

buna

09 Aug 2007, 02:31

nu cred ca e vorba de o nevoie care vine asa din interiorul nostru...exista o multime de motive care duc la o infidelitate,atat din partea barbatului cat si din partea femeii.Se spune ca barbatii inseala mult mai repede si fara prea multe regrete,ei bine...poate e adevarat,datorita mentalitatii(felul in care privesc barbatii sexul),poate ca nu mai exista pasiune,placere in relatia lui,poate o are in sange...cine stie....Apropo am vazut si barbati care isi inselau prietenele la o petrecere dar si femei care se culcau cu altii in timp ce iubitul dormea sau mai stiu eu ce facea...

pisi

pisi

Qloty,

08 Aug 2007, 11:40

si eu sunt convinsa ca mai exista barbati fideli,am un barbat fidel chiar langa mine,caruia ii sunt fidela,si ca noi doi mai sunt destule cupluri,ne iubim,ne respectam,iar fidelitatea pt noi e la loc de cinste in relatie.
Eu merg pe incredere,el la fel,increderea e de baza intr-o relatie,fidelitatea,de asemenea.

qloty

qloty

resemnarea

08 Aug 2007, 10:49

nu e o solutie, dupa parerea mea. Asa cum mie nici nu imi trece prin minte sa imi insel sotul, am pretentia sa nu ii treaca nici lui. Cel putin pentru mine, fidelitatea in cuplu e de la sine inteleasa. Daca nu e respectata.... la revedere. Nu mai merita sa continui.

qloty

qloty

Nici tinutul sub papuc

08 Aug 2007, 10:47

dar mai ales genul asta de toleranta de care dau dovada cele mai multe femei ( asa sint ei... saraci.... inseala ) nu atrag dupa sine fidelitatea unui barbat.
Nu cred ca toti barbatii inseala. Poate sint prea optimista dar daca as trai cu convingerea ca, oricum, barbatii ne inseala mai devreme sau mai tirziu... nu mi-ar fi chiar bine.
Nu, nu cred ca barbatii inseala asa... de moft. Asa cum nici femeile nu inseala de moft. Cred ca trebuie sa apartina unui anumit tipar de barbati ca sa isi insele partenera. Unui tipar pe care nu l-as accepta niciodata.

koko

koko

d acord..

07 Aug 2007, 12:27

Intr'adevar...nu e vb d tinut sub papuc:))
Ma iubeste...si totusi,cum am zis mai sus, knd aud k toti baietii din jurul meu inseala, cum ar fi sa fie al meu exceptie de la regula? :-?

dar recunosc...am incredere in el, oricum d penibil ar suna ;)
aja k dana...probabil ca nu te iubeste inca destul de mult incat sa ti se dedice tie in totalitate ;)...sau poate pur si simplu..e un b*u :D

pisi

pisi

Tinuti sub papuc

07 Aug 2007, 10:49

Poate ca nu ma inseala din alte motive,nu pt ca l-as tine sub papuc,ci pt ca ma iubeste,ma respecta,ar contravine principiilor lui infidelitatea,nu doreste sa ma faca sa sufar,nu-i plac relatiile pasagere etc
Exista diferite motive pentru care un barbat nu doreste sa-si insele jumatatea si in niciun caz nu cred ca e teama de partenera cea care l-ar retine de la o astfel de fapta.
In privinta barbatilor,imi plac barbatii echilibrati,baietii rai nu ma intereseaza.

...

06 Aug 2007, 23:57

nu cred k toti barbatzii sunt asha,mai sunt unii kre s lasa tinuti sub papuc...sau cel putin asha vor
dar nimanui nu ii plac baietzii cuminti sh ascultatori..right?
faptul ca un barbat inshala vine k o dotare a lor...sh partea proasta e ca d obicei vin full package
c putem sa facem este sa ne resemnam,si sa nu n gandim de cate ori n inshala...sau dak n inshala,ci d cate ori sunt cu noi sh timpul p care il petrecem impreuna cu persoana de langa noi

koko

koko

hmm

06 Aug 2007, 23:27

pai...spre deosebire de noi, ei nu privesc sexu' ca p o actiune care implica sentimente...e exact asta..."o actiune" care ii aduce anumita placere, si apoi se intoarce la tn, cea pe care o iubeste...

cred ca tot ce poti sa faci e sa te consolezi cu fpatul ca nu te inseala "sentimental", cum zice iubitu meu:-??
el desigur jura ca nu m-a inselat niciodata, dar cum ar fi sa fie tocmai al meu exceptie de la regula?:))

raluca30

raluca30

Din pacate

06 Aug 2007, 20:50

Din pacate in majoritate sunt asa.