despartire

by: simpatika
buna! sunt noua in club! v-am citit o mare parte din mesaje si sunte-ti super draguti! am si eu o problema! am avut un iubit la care am tinut super mult, iar dupa 5 ani de zile inca ma mai gandesc la el si nu pot sa scap de amintirea lui. a trecut atata timp si eu inca ma mai gandesc la el. va pup

eva31

eva31

Inseamna ca esti dusa cu capul.

09 Apr 2011, 01:07

Ca dragostea e ceva ce tine de doi, nu doar de unul. Si unde nu sunt sentimente de ambele parti, nu se numeste dragoste, ci doar obsesie.

alexandras

alexandras

..

23 Feb 2010, 14:40

ma bucur mult pentru tine.

e bine sa vezi ca iubirea exista si dupa momente grele dai iar de ea.

ai grija de tine, te pup

simpatika

simpatika

a trecut 1 an........va multumesc

15 Feb 2010, 18:44

Din pura coincidenta, am intrat astazi pe forum si am vazut ca fix acum un an va ceream un sfat si eram intr-o perioada foarte grea a vietii mele in care simteam ca nu mai am nici un rost in viata.
Dupa un an de zile, vreau sa va multumesc tuturor celor care mi-ati venit in ajutor cu un gand bun, cu un sfat. Dupa un an de zile am reusit sa trec peste ce ce credeam eu ca e o tragedia vietii mele. Spun ,,credeam,, pentru ca mi-am dat seama ca totul era in mintea mea, si timp de 5 ani de zile speram la ceva ce era doar in mintea mea.
Dupa un an, vreau sa va spun ca sunt in sfarsit linistita, am scapat de obsesia pentru ,,fostul,, si acum am o relatie frumoasa, si incep sa cred ca gasit FERICIREA. Ceea ce va doresc si voua sa fiti iubiti si sa iubiti, nimik nu este mai frumos pe lumea aceasta. va pipik pe toti.

simpatika

simpatika

a trecut 1 an........va multumesc

15 Feb 2010, 18:44

Din pura coincidenta, am intrat astazi pe forum si am vazut ca fix acum un an va ceream un sfat si eram intr-o perioada foarte grea a vietii mele in care simteam ca nu mai am nici un rost in viata.
Dupa un an de zile, vreau sa va multumesc tuturor celor care mi-ati venit in ajutor cu un gand bun, cu un sfat. Dupa un an de zile am reusit sa trec peste ce ce credeam eu ca e o tragedia vietii mele. Spun ,,credeam,, pentru ca mi-am dat seama ca totul era in mintea mea, si timp de 5 ani de zile speram la ceva ce era doar in mintea mea.
Dupa un an, vreau sa va spun ca sunt in sfarsit linistita, am scapat de obsesia pentru ,,fostul,, si acum am o relatie frumoasa, si incep sa cred ca gasit FERICIREA. Ceea ce va doresc si voua sa fiti iubiti si sa iubiti, nimik nu este mai frumos pe lumea aceasta. va pipik pe toti.

vanghelis007

vanghelis007

Despartire

22 Mar 2009, 08:28

-Draga mea, vreau sa ma despart de tine-ii zice sotul, sotiei dupa douazeci de ani de convietuire.
-Sunt de acord.-ii raspunde sotia.-Dar pleci asa cum ai venit.Vila, masina, piscina, copiii raman la mine.
-Bine, dar mie nu mi se cuvine nimic?
-Ba da.Tu poti sa o iei pe soacra-mea si prietenii.Vezi ca nu pleci cu mana goala?

nymphetamines

nymphetamines

vrem ce nu putem avea

27 Feb 2009, 15:35

sau ce e greu de obtinut. oare el chiar merita atata atentie din partea ta? daca stai sa judeci lucrurile la rece, indeplineste toate atributele necesare pentru a primi sentimentele tale? sau este doar o idee ce s-a creat in mintea ta despre el, o amintire dintr-o vreme ce tu erai alta? poate viata era mai frumoasa atunci? poate clipele alaturi de el au fost unele frumoase si datorita felului in care viata ta era atunci? oare acum ar mai fi la fel?

anutza21

anutza21

salut

26 Feb 2009, 16:15

Cu riscul sa fiu catalogata "lupul moralist" iti voi spune si eu cate ceva.Eu cred ca sta in firea omului sa fie atras de ceea ce nu poate avea(indiferent de zodie), pentru ca daca in final il obtii te bucuri mai mult de el, pe cand daca il primesti foarte usor, nu mai este asa de interesant.cat despre "primul", nu este o lege care spune asta. te poti indragosti fara sansa de recuperare si de-al 5-lea.Dupa 4 ani tu inca mai ai aceleasi sentimente pt el sau e doar impresia?din pacate viata nu este intotdeauna un basm unde totul se termina cu bine. Trebuie sa acceptam asta indiferent cum este. Cateodata se intampla minuni, cateodata le facem noi sa se intample iar de cele mai multe ori ne resemnam si mergem mai departe. Nu cred ca mai are vreun rost sa lupti sau sa astepti sa fiti impreuna. Daca asta nu s-a intamplat in 5 ani nu se va intampla nici de acum in colo,poate doar daca ai o bagheta magica. Eu te sfatuiesc sa-l iei frumos, sa-l pui in cea mai frumoasa cutie si sa-l uiti acolo.Gandeste-te ce-a facut el pt tine in 5 ani si vezi daca ai cum sa-i compari pe restul cu el.A fost un vis frumos dar e timpul sa te trezesti pentru ca sunt atatia baieti care asteapta sa-i observi.

ladybug

ladybug

inimii nu-i poti dicta?

25 Feb 2009, 14:32

ahh, de-ar fi vorba de inima ar fi tipic. al tau e un caz clar de orgoliu ranit, si de a vrea ceea ce nu poti avea. se creeaza o anumita obsesie pentru respectivul, proiectezi cumva in el idealul tau masculin fara sa-ti dai seama ca, de fapt, este departe de a fi ceea ce-ti doresti. si ca daca ai fi cu el probabil te-ai satura foarte repede. insa nah, neajungand niciodata sa fii cu el, ramane acea obsesie, si acea imagine a lui, mereu prezenta in mintea ta.

mariuscovalciuc

mariuscovalciuc

In viata, e bine sa inveti din greselile altora

22 Feb 2009, 07:54

Am citit, ceea-ce cu sinceritate ati postat pe acest forum. Imi pare sincer rau ca te-ai indragostit de cine nu merita. Si eu trec printr-o perioada grea, dupa patru ani si jumatate, te cred,dar trebuie sa-l uiti, gindindu-te la el, nu iti faci un bine , dimpotriva. Iar din punctul meu de vedere, doua luni din viata, nu ar trebui sa lase urme asa adinci. A fost primul?, doar asa se "" justifica"' aceasta dragoste neinplinita. Scuze, dar sunt putin mai in virsta, si am trecut prin multe in viata... Cred ca un sfat bun vine intotdeauna din partea celor mai mari, si daca nu ii cunosti, cu atit mai bine, ai curajul, sa te destainui,sa vorbesti deschis. Insa-si faptul ca esti pe forum, esti jumatate tratata... Fruntea sus, viata e frumoasa.

simpatika

simpatika

...

16 Feb 2009, 16:20

se poate sa fi facut o obsesie pentru el, nu neg acest lucru. dar nu am fost niciodata persoana care sa il streseze cu telefoane , cu mesaje si cu rugaminti. am suferit dar in interiorul meu si nu am vrut sa arat ca ma afecteaza aceasta despartire, m-am ferit de toata lumea pana si de familia mea.
apropo sunt in zodia taurului

simpatika

simpatika

....

16 Feb 2009, 15:43

cred ca iubesc mai mult amintirea lui, tot ce a fost odata intre noi doi... pot sa zic ca acele 2 luni cat am fost impreuna au fost cele mai frumoase din viata mea...iubeam tot ce avea legatura cu el...
am sperat ca timpul sa-l maturizeze, sa fie o persona responsabila, sa nu mai fie acel ,,copil rasfatat,, care putea sa faca orice iar in urma lui sa vina cineva si sa ii rezolve micile sau marile prostii pe care le facea.
in acesti 5 ani am mai vb din cand in cand la telefon, iar la 2 ani dupa despartirea noastra ne-am intalnit la o cabana pur si simplu intamplator....am petrecut cateva ore placute impreuna...dar mi-a spus ca pleaca in SUA si nu ne vom mai vedea niciodata, ca dupa aceia sa aflu ca era inca o minciuna de a lui.
am sperat tot timpul ca intr-o buna zi sa isi dea seama ca il iubesc si ca putem avea o relatie frumoasa... sunt constienta acum de faptul ca el nu a vrut nici o secunda o relatie serioasa cu mine, dar pacat ca mi-am dat seama foarte tarziu de acest lucru.
il iubeam pt ca se comporta ireprosabil cu mine in acele 2 luni, ceea ce era f rar la el. parintilor lui si prietenilor nu le venea sa creada cum se schimbase in bine in periaoda aceea.

ladylory

ladylory

simpatika

16 Feb 2009, 10:16

Am uitat sa te intreb ce zodie esti tu... Tind sa cred k esti berbec, deoarece berbecii sunt atrasi de ceea ce nu pot avea.
Apoi, poate ar trebui sa analizezi de ce te mai gandesti la el...care sunt motivele...si poate ni le spui si noua si le dezbatem impreuna, astfel incat sa gasim o solutie pentru tine.

ladylory

ladylory

simpatika

16 Feb 2009, 10:14

Ar putea fi obsesie sau o iubire foarte intensa...ca sa iti poti da seama singura, ar trebui sa analizezi ce simti cand il vezi si cand te gandesti la el.
Oricum, 5 ani este o perioada foarte lunga de timp. Se spune k avem nevoie de jumatate din timpul petrecut cu o persoana ca sa o uitam...deci, tie ar fi trebuit sa iti treaca f repede, dak este sa ne gandim la aceasta "teorie"...
Cea mai mare prostie este aceea de a compara. Si, bineinteles, am facut-o si eu, insa la mine, oricum, persoanele nou-aparute aveau multe "+" fata de cele de dinainte si a fost ok. Insa am fost si in situatia in care comparatia a iesit aiurea...poate trebuia sa analizez mai mult persoana, si mai putin sa o compar.
In plus, cu totii avem niste standarde, niste tipare, matrici - spune-le cum vrei - in care vrem sa incadram orice persoana aparuta in viata noastra.
Acuma, sincer, dupa 5 ani, crezi k mai poate fi ceva intre voi? Kiar crezi k persoana aceea nu s-a schimbat...eu zic ca iubesti amintirea lui - kiar tu ziceai k nu poti scapa de amintirea lui - si ideea de iubire...dar nu ai de unde sa stii cum este el acum. Oamenii se schimba de dimineata pana seara, d'apoi in 5 ani.

adriano79_sa

adriano79_sa

Cel mai bine e

15 Feb 2009, 22:43

Cred eu , sà iti gàsesti un alt iubit cu mai multe kalitàti si kare sà te merite si viceversa, cel ce a fost nu te merita altfel era cu tine

adriano79_sa

adriano79_sa

Cel mai bine e

15 Feb 2009, 22:43

Cred eu , sà iti gàsesti un alt iubit cu mai multe kalitàti si kare sà te merite si viceversa, cel ce a fost nu te merita altfel era cu tine

ynna000

ynna000

...

15 Feb 2009, 22:35

Sunt mai micutza k tine... dar cand vorbesc, vorbesc din experienta :P

simpatika

simpatika

pt ynna000

15 Feb 2009, 20:17

mersi,e o idee buna chestia cu lista. cati ani ai? eu am 21

ynna000

ynna000

...

15 Feb 2009, 20:09

incearca sa gasesti sa faci o mica lista cu chestiile pro si contra lui... si poti incepe ca nu a tinut deloc la tine care face cate 15 defecte parerea mea

ynna000

ynna000

pai

15 Feb 2009, 20:08

pai n are rost... inseamna k pana acum nu ai gasit acel baiat care sa ti atraga atentia... sunt sigura k exista baieti mai buni ca el... si pana acum nu l ai gasit... incearca sa ti l scoti din minte k dak mereu stai si compari cu altii ai sansa sa pierzi niste baieti klumea cu care poti avea o relatie frumoasa. :)

simpatika

simpatika

pt. lexy2006

15 Feb 2009, 20:04

e in zodia leu

simpatika

simpatika

ai dreptate

15 Feb 2009, 20:00

ai dreptate poate nu merita, dar inimii nu-i poti dicta. am mai avut relatii, nu foarte multe si nu de durata adica de cateva luni, dar tot timpul ii comparam pe ceilalti cu el( ceea ce stiu ca nu a fost deloc bine)+ ca nu reuseam sa ii iubesc pur si simplu tineam la ei, dar doar atat. Ma doare faptul ca el crede ca eu nu am tinut deloc la el...mi-a spus acest lucru, chiar daca i-am demonstrat prin anumite lucruri faptul ca puteam sa fac orice pt el.
Nu vreau sa crede-ti ca imi plang de mila dar chiar nu stiu ce sa mai fac, sa nu ma mai gandesc la el.

ynna000

ynna000

...

15 Feb 2009, 19:22

pai atunci clar poate a vrut sa te puna la test ceva si sa fii acolo a lui si gata... dak si dupa 5 ani inca mai te gandesti la el inseamna k chiar iti place de omu asta....dar din cate pare nu merita omu'... asa k mai bine ar fii sa te concentrezi pe altii... de atunci nu ai mai avut alte relatii?

simpatika

simpatika

de ce ne-am despartit??

15 Feb 2009, 15:24

nici nu cred ca a tinut vreo data la mine. a fost o relatie de 2 luni, dar el e a fost baiatul de bani gata, care putea sa aiba orice, si m-a vrut pe mine. cred ca a profitat de faptul ca eram cu adevarat indragostita de el... de certat nici nu a fost vorba pur si simplu nu a mai vrut sa mai continuam...

ynna000

ynna000

de ce v ati despartit?

15 Feb 2009, 14:38

crezi k el inca mai tine la tine?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.