femei inselate

by: ira0305
Ai fost vreodata inselata?Daca da, ai iertat?Ai putut sa treci peste si sa fii in continuare cu el?Daca nu...in eventualitatea in care te-ar insela crezi ca ai putea sa ierti?

vreaunlp

vreaunlp

CURS DEZVOLTARE PERSONALA PENTRU FEMEI

22 Dec 2011, 21:41

Devino femeia care iti doresti!
10 - 11 februarie 2012

Descopera-ti senzualitatea si feminitatea din interiorul tau.

Obtine relatia potrivita remodelandu-te pe tine.

Redobandeste increderea in tine pentru a creste puterea interioara.

Fii propriul tau designer de succes!

Acum esti suma experientelor pe care le-ai avut in trecut dar detii puterea de a te schimba.

Impreuna cu echipa VREAU NLP,

• vei afla cum esti perceputa de cei din jur ce transmiti prin limbajul non-verbal si cum sa comunici cu ceilalti pe limba lor

• vei invata cm sa scapi de inhibitii si de convingerile care te limiteaza in relatiile intime

• vei descoperi cum sa cresti increderea in tine si astfel vei atrage oamenii ca un magnet

• un ingredient de baza in reteta sccesului este increderea in fortele proprii

• vei invata cum sa-ti stabilesti obiectivele si vei descoperi care sunt pasii potriviti pentru atingerea lor

MASTER TRAINERI NLP
Dr.Radu Sarandan
PERS CONTACT: Anghel Lavinia Adriana – MASTER PRACTITIONER NLP
TEL: 0766 521 408
SITE: WWW.SCOALADENLP.RO
E-MAIL: OFFICE@VREAUNLP.RO

hei

14 Nov 2011, 23:14

nu te gandi la sinucidere, stiu ca doare ca naiba sa te insele prima dragoste :( dar se intampla, baietii tineri nu pot fi fideli, vor sa isi mai incerce puterile si cu alte femei, astia sunt cu astia votam :( nu stiu nici o reteta ptr durere, dar o sa treaca, in timp, in cateva luni sau un an, depinde daca o sa mai fii cu el sau nu ca sa iti reaminteasca mereu si mereu ce ti s-a intamplat ... word of advice ... ai incredere doar in tine, e suficient !

no_name28

no_name28

continuare...

22 Oct 2011, 17:13

Ce sa ma fac? M-am gandit chiar si la sinucidere, in asa fel am ajuns. El e mai devastat ca mine, ii pare rau, insa asta s-a intamplat de o jumatate de an. Cum a putut sa ma priveasca in ochi in tot acest timp? Mereu am fost cu impresia ca fetele care sunt inselate si iarta sunt niste proaste. Acum eu de ce ma gandesc ca nu pot trai fara el? Il vad tatal copiilor mei si omul alaturi de care vreau sa-mi petrec tot restul vietii. Cu toate astea, ceva imi zice nu, simt ca il urasc cu toata fiinta mea, dar ma intreb: Il urasc pentru ca il iubesc?

no_name28

no_name28

Am nevoie de ajutor!

22 Oct 2011, 17:09

Sper sa nu va plictisesc! Am 20 de ani si sunt( eram) impreuna cu un baiat de aproape 3 ani de zile. Pe parcursul relatiei nu am varsat nicio lacrima, am fost cea mai fericita, respectata si iubita fata din lume. El a fost primul si singurul baiat din viata mea. Toti imi spuneau ce norocoasa sunt cu un asa baiat langa mine. Ei bine, ieri a fost ziua in care am simtit ca am murit. Am aflat ca m-a inselat. De la o vreme, banuiam ceva anume, habar nu am de ce, iar ieri in forma de gluma i-am zis:" Jura, sa mor eu maine, ca nu m-ai inselat vreodata", iar el a tacut. In acel moment am simtit cum a inceput sa ma doara inima la propiu, am facut un atac de panica.Mi-a marturisit ca m-a inselat intr-o seara, fiind intr-un club,in baie, cu o tipa pe care o cunosteam amandoi. Sunt sigura ca nu au existat sentimente, a fost doar sex. Insa asta pe mine m-a distrus. Pana ieri, nu exista o zi in care sa nu zambesc, sa nu ma bucur de viata. De ieri, plang intr-una, nu mananc, nu dorm, simt ca pic de pe picioare, mi imaginez pe ei 2 in baie, ma gandesc cum m-a mai putut atins, cum a mai putut face dragoste cu mine? Si nu e o fata frumoasa, e o fata usoara care se culca cu tot ce prinde.

lucy32

lucy32

Proaspat inselata

01 Oct 2011, 22:22

Daca durerea ar avea o imagine atasata in Dex, ar fi imaginea mea.Daca lacrima ar avea o imagine in Dex, tot eu as fi.Iar la tristete as aparea tot eu cu o lacrima pe obraz.De ce plang femeile?!?De ce sunt triste?!?In spatele oricarei femei triste se afla un barbat.Asta e si povestea mea.Daruiesti iubire, caldura, incredere si primesti …..mai nimic sau poate doar intelegi mai bine ce inseamna “ a fi inselata”.Prima mea intrebare a fost…cu ce am gresit, apoi :de ce mie? Si apoi chiar sunt asa urata, neatragatoare?Nu stiu ce va urma in viata mea…acum simt doar un mare gol, sunt dezamagita si ma gandesc cu groaza ca trebuie sa o iau intr-o buna zi de la 0.Cum sa mai ofer incredere cuiva…
E patetic ca eu stau si plang si el e in bratele cuiva si se simte bine…si totusi plang.Aveam mai multe pretentii de la mine…sunt dezamagita de mine…nu inteleg cum de sunt atat de naiva.Credeam ca-s puternica.Nu’s.Cel mai penibil e ca inca simt ca-l iubesc.De ce simt asta?????Cat de proasta pot sa fiu?????

nuconteazacine

nuconteazacine

daca poate

11 Sep 2011, 23:51

si daca il ierti ii confirmi ca nu esti o persoana cu coloana vertebrala si care chiar nu e in stare sa gaseasca pe cineva mai bun ca el ...plus deasta daca am fii sigure ca nu e cu repetitie cred ca toate femeile ar accpta si ar ierta ...dar cine garanteaza ?

nuconteazacine

nuconteazacine

sa ierte cine poate

11 Sep 2011, 23:46

nu stiu cum sa incep ,,am fost inselata dupa o relatie de aproape 5 ani si nu pot sa va descriu in cuvinte ce sentiment am avut ,ce gust amar mi-a lasat si ce ura peste masura de mare am simtit.
eu il iubeam foarte mult...insa au fost cateva detalii care l-au dat de gol, ma refer la par in masina par in pat ,devenise mai gelos ma suspecta la orice miscare o faceam ...adica daca ma duceam sa imi cumpar pantofi ma suspecta si multe detali de genu ,,,ma acuza ca as fii amanta unui barbat insurat(cand el era cel care ma insela cu femei maritate si cu copii ).
ceea ce vreau sa subliniez e ca nu merita mai ales daca din aceea relatie nu au rezultat copii .
nu ai de ce sa ierti pe mine ma durut dar nu am plecat capul mai ales ca unii barbatii e atat de retarzi incat inseala cu femei mult mai urate si mai nepregatite decat au acasa ...asta cred din cauza vreunui complex de inferioritate,,,
cea mai buna arma in chestia asta e sa fii cat mai indiferenta .doare cel mai tare ,,,de iertat nici nu s pune problema ,,daca nu tea apreciat pana atunci sa nu crezi ca o va face mai incolo sau ca va realiza ce are langa el ...decat ca esti una care nu e capabila sa gaseasca pe altcinea .,,

missystudio

missystudio

Studio Videochat Bucuresti

06 Apr 2011, 23:07

Joburi foarte banoase pentru doamne/domnisoare:

WWW.STUDIOVIDEOCHATBUCURESTI.NET

eva31

eva31

Te inseala cand nu ii mai pasa de tine.

30 Mar 2011, 01:11

Barbatii raman cu femeile pe care le inseala din comoditate, pentru ca ei se acomodeaza mai greu cu o noua partenera. Nu e nimic de iertat la el, e de trecut peste relatie. Nu toti barbatii inseala, trebuie sa il gasesti pe cel care ti se potriveste si sa nu te mai arunci intr-o relatie pana nu il cunosti suficient de bine.

trista

trista

asta asa e!

20 Mar 2011, 18:11

dar este foarte greu sa renunti la omul care l-ai iubit si poate il mai iubesti, este un sentiment groaznic, acum vrei sa dispara din viata ta, acum vrei sa te stranga in brate, iti spun drept ca nu doresc nimanui sa treaca printr-o experienta de genul asta,

pitty371

pitty371

si ink ceva

26 Ian 2011, 17:36

cand iubesti cu ADEVARAT, nu inseli!!!! Si cu asta am zis tot.

pitty371

pitty371

Nu stiu

26 Ian 2011, 17:35

nu e vb de egoism neaparat, e vb de respect reciproc. Si chestiile astea e bine sa le stii de la inceput, vrei o relatie deschisa, ai parte de asta sau nu ai, ii spui persoanei de langa tine ca o iubesti mai mult ca orice si vrei sa iti imparti viata cu ea - atunci as afaci daca esti om de cuvant si ai putina demnitate. Nu iti convine relatia, iesi din ea, sunt multe alte solutii, nu trb sa iti bati joc de cealalta persoana, atata timp cat persoana respectiva "respira" pt tine.Poate sunt eu mai comunista asa, dar pe bune.

interesanta opinie

25 Ian 2011, 19:16

daca il iubesti cu adevarat, nu trebuie sa iti pese ca se mai culca si cu altele? Sigur, daca iubesti pe cineva, trebuie sa il iubesti asa cum e. Dar de unde stii cum e el, daca tie nu ti se deschide cu totul, te minte, te inseala. Ar trebui sa nu iti pese nici de asta? Esti iubita/apreciata mai mult daca te lasi calcata in picioare?

scorpion_girl

scorpion_girl

@pitty371

25 Ian 2011, 12:26

"Stiu ca doare, pt ca iubesti cu adevarat, dar eu, sincer, nu pot sa iert asta. Cum o sa il mai las sa ma atinga, stiind ca la fel a atins-o si pe cealalta??? Si a sarutat-o si a strans-o in brate samd? Nu, nu si iar nu!!!!"

Am citat o parte din mesajul tau, pt ca la aceste cuv vreau sa fac referire. Se spune ca atunci cand este iubire ADEVARATA nu mai este loc de orgoliu, trufie, EGOISM si egocentrism. Si tocmai aceste lucruri le simt in cuv tale. Orgoliu (nu il las sa ma mai atinga pt ca atins-o pe cealalata), trufie (il pedepsesc in acest fel), egoism (il vrei numai pt tine, ca si cum ar fi un obiect care iti apartine, nu o fiinta umana), egocentrism (tu sa fii in centrul universului sau).

Stiu ca suna mult exagerat si asta am si vrut, insa as vrea sa prinzi esenta cuv mele. Doi oameni stau impreuna daca asta simt, fara reprosuri, fara orgolii, fara razbunari. Aia este iubire adevarata. Daca simt sa calce si "in alte paturi" atunci inseamna ca asta simt,iar persoana "inselata" ar trebui sa le spuna sincer ce simte si ce o doare, insa sa si constientizeze ca cel de langa ea este om si trebuie sa aiba ultimul cuv de spus asupra alegerilor proprii.

pitty371

pitty371

Eu

20 Ian 2011, 10:03

i-am zis ca nu am sa il iert niciodata daca ma va insela. imi pare rau, dar chiar nu pot sa trec peste asta. Adik eu ii ofera inima mea pe tava si viata mea, si fac sacrificii ca sa fim impreuna, si el isi bate joc??? pe bune, ce femeie cu respect de sine poate accepta asa ceva? Stiu ca doare, pt ca iubesti cu adevarat, dar eu, sincer, nu pot sa iert asta. Cum o sa il mai las sa ma atinga, stiind ca la fel a atins-o si pe cealalta??? Si a sarutat-o si a strans-o in brate samd? Nu, nu si iar nu!!!! Intr-o relatie nu iti bati joc de celalalt, ba mai mult, ii acorzi atentia si respectul cuvenit. Altfel, fiecare sa stea singur pana la 50 de ani si sa mearga din floare-n floare, pe bune.

trista

trista

teodora

11 Ian 2011, 22:08

eu nu sunt genul de femei care sa-mi fac viata in functie de el. pentru mine a gresit si nu cred ca pot sa trec in nici 10 ani, sunt femeia care reprosez ce nu-mi convine, iubeam caznicia noastra, dar crede-ma nu mai vad nimic din tot ce a fost. cind a ajuns acasa dupa ziua cu pricina, a avut tupeul sa se bage in pat langa mine, si a spus ca el nu este vinovat de nimic. a fost un scandal mare care s-a lasat cu o bataie si pt prima data am primit o palma, intradevar lam provoca, dar totusi mai am putin si nasc, si eu sa mai stau cu omul asta ?

teodora1

teodora1

Trista

11 Ian 2011, 19:21

Depinde ce iti doresti tu. Daca vrei sa ierti, o poti face! Timp sa uiti.. mai trebuie sa treaca (din experienta iti spun.. uneori ajungi sa te faci singura paranoica). Raspuns la intrebarea: ce Dumnezeu ii mai trebuie si nu are acasa? Nu incerca prea mult sa gasesti. Barbatii au alta gandire. Poate chiar nu a fost nimic intre ei. Vorbeste cu el, vezi ce vrea si dupa hotaraste ce vrei tu. Daca vrei sa mergi mai departe scoate-ti din cap acest eveniment.

trista

trista

OARE CU CINE SUNT CASATORITA

11 Ian 2011, 02:45

SI AM VRUT SA RENUNT LA SARINA, DAR AM STAT SI AM GANDIT CA A FOST O INTAMPLARE O NEATENTIE ETC, FETELOR IN CELE 6 LUNI DE SARCINA PE CARE LE-AM AVUT S-AU INTAMPLAT LUNAR CATE O TRAGEDIE, IN PRIMA FAZA BETI CU CERTURI DUPA CARE BANUIELI DE CA ASI FI O FEMEIE INSELATA. IN LUNA A 9A 47SAPTAMANI, DE SARCINA, O PRESIMTIRE INTERIOARA MA FACE SA MERG LA APARTAMENTUL NOSTRU CARE FUSESE INCHIRIAT SI PLECASE CHIRIASI, UNDE STIAM CA SOTUL MEU ESTE SA FACA POZE PT AL POSTA PE NET,SI AJUNG ACOLO APARTAMENTUL FIND IN ACELASI CARTIER, EL ERA TEORETIC IN TIMPUL SERVICIULUI NU PUTEA SA STEA MULT DAR TOTUSI ERA DE O ORA ACOLO, SI CE CREDETI CAND AJUNG ACOLO, DAU NAS IN NAS CU O FUFA DE 18 ANI CARE EU IL BANUIAM CA AR AVEA CEVA, NU VA PUTETI IMAGINA SOCUL, S-A DUS TOT CE A FOST FRUMOS SI CAND SPUI CA TOTUL ESTE BINE ATUNCI PARCA TOTUL SE DARAMA, STITI RASPUNS LUI A FOST CA SUNT NEBUNA SI NU A AVUT NICIOTREABA CU EA, AU FUMAT O TIGARE, SA IERTI SA INCHIZI OCHII CE CAZNICIE MAI POTI AVEA NU POT SA STIU

trista

trista

Este trist dar adevarat!

11 Ian 2011, 02:28

Ce va spun este un pasaj din viata mea, cand aveam 16 ani am crezut ca am gasit marea iubire, am stat cu respectivul 9 ani, si totul s-a sfarsit in urma unei ultime incercari de un an de zile dupa ce am fost inselata, nimic nu a putut sa stearga acea pata. DAR ASTA ESTE DRAGOSTEA DE COPII, AM PLECAT MAI DEPARTE IN VIATA, AVAND O VRSTA O CARIERA SI CAND NU CREDEAM CA MAI POT GASI PE CINEVA SA MA INDRAGOSTESC A APARUT, ACUM INCEPE O FRUMOASA POVESTE, DACA IN 9 ANI CU FOSTUL NU AM FACUT NUNTA, CREDETIMA CA IN 9 LUNI AM FOST CASATORITA CU O NUNTA CA-N POVESTI AM REALIZAT INTR-UN AN CE POATE ALTI NU REALIZEAZA O VIATA, AM DAT NASTERE UNUI INGER DE COPIL SI IERAM O FAMILIE DE INVIDIAT, TIMPUL A TRECUT AVEAM TOT CE NE DOREAM, TOTUL REALIZAT DE NOI, FARA SA FIM AJUTATI SI CEL MAI FRUMOS LUCRU ERA COPILUL, ASA CA NE-AM DECIS SA-I FACEM UN FRATIOR SAU O SURIOARA. SI ACUM INCEPE COSMARUL VIETI, DACA POT SA-I SPUN ASA, AM RAMAS INSARCINATA AM FOST FOARTE FERICITI, EU AM PLECAT INTR-O DELEGATIE IN INTERES DE SERVICI, SI PT EL A FOST PRIMA EXCAPADA INTR-UN CLUB CU BAIETI SFARSINDU-SE CU UN ACIDENT DE MASINA CU O PAGUBA FRUMUSICA. ATUNCI A FOST PT PRIMA DATA CAND MAM INTREBAT OARE CU CINE MAM CAS

scorpion_girl

scorpion_girl

noi

21 Dec 2010, 10:42

vorbeam aici despre cum e sa treci peste inselat, nu metode practice de a-l prinde in fapt, dar in fine...

Iar chestia cu "am trecut peste asta dar nu mai pot avea incredere deloc in el" e o tampenie. Pai cand treci, daca intr-adevar vrei sa faci asta, treci, asta e si ideea, sa o iei de la capat, de la o, nu de la -10 si el ingropat in cenusa :)

bi_dyana

bi_dyana

Inselata. Am aflat de la detectivi particulari

13 Dec 2010, 19:48

Buna. Si mie mi s-a intamplat le fel. Nu cred ca as fi aflat niciodata daca nu as fi apelat la serviciile unor detectivi particulari. Daca vreti sa nu mai traiti in incertitudine vi-i recomand pe cei de la Agentia Vestigo http://www.vestigo.ro

buburuzik

buburuzik

ce e mai departe?

17 Nov 2008, 23:16

Sa presupunem ca ai fost inselata. Si sa presupunem ca ai iertat. Ce incredere ai mai avea in omul de langa tine? Eu zic ca lipsa de incredere care va aparea va duce la o ruptura.. mai devreme sau mai tarziu.

miciarox

miciarox

recunoastem...

16 Nov 2008, 23:23

probabil toate femeile au fost inselate...numai k si noi inselam.si atunci...?

gaspy

gaspy

mai mult sau mai putin...

16 Nov 2008, 18:04

am fost inselata... mai mult cu gandul... si mi-a spus... si am iertat si am trecut peste. daca s-ar intampla pe bune, nu stiu... o sa va anunt desi sper sa n-ajung acolo

dykutza

dykutza

daca iubesti-ierti...

13 Nov 2008, 21:20

Se zice ca daca iubesti,atunci ierti...pai bine,ierti...dar sa fie,oare,aceasta cea mai buna solutie???
Nu...poate e cea mai eficienta cale de autoconsolare,ce te v-a face sa traiesti cu speranta ca a fost pt prima si ultima data...caci, o data ce a facut-o,probabil,o v-a face si a doua,si a treia oara!
Nu ierta...tu meriti tot ce e mai bun!!!

lidia-fetesti

lidia-fetesti

cred ca a mai fost topicul asta

13 Nov 2008, 17:15

dar subiectul..nu se va epuiza niciodata. da am fost inselata, da am iertat. si da a facut-o din nou. concluzia? nu stiu...gandeste-te tu la ea

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.