leac pentru gelozie si/sau posesivitate? pentru el

by: fallen_star
Stie ca il iubesc, dar nu are incredere in mine, desi stie ca e totul pentru mine. Ii sunt fidela, dar mi se pare prea posesiv cu mine.. Am vorbit deschis si mult cu el, dar nu vad sa se schimbe.. Uneori mi se pare k vrea sa stie si cel mai marunt detaliu despre ce fac..de parca ar trebui sa ma tina el pe mine in frau de la ceva..
Dati-mi niste sfaturi sa nu mai fie asa.. Sunt cu el de un an si ceva, ne iubim foarte mult... Rog pareri.. Multumesc

se pare ca inca nu are incredere in tine!

06 Iun 2008, 21:37

Buna,eu sunt carmen.Din ce ai scris acolo am realizat ca prietenul tau nu prea are incredere in tine,este orbit de gelozie si te sufoca cu gesturile lui dar ar fi bine sa cauti un moment si sa discuti cu el de ce nu are incredere in tine si sa-i spui totusi sa se mai gandeasca si la tine cand mai face gesturile acelea caci te ranesc,explica-i in asa fel incat sa vada cat de mult te afecteaza ca se poarta asa cu tine si inchee printr-o imbratisre soptindu-i usor la urechiusa ca il iubesti...asta ar trebui sa-l miste si sa reactioneze ca atare dar nu o sa se schimba peste noapte,ai rabdare cu el.Multa bafta.Aspept rasp sa-mi zici ce ai facut.

nightcrawler

nightcrawler

Un sfat!

30 Mar 2008, 23:32

Nu sunt trecut eu prin cine stie ce relatie dar atat stiu, ii este teama de 1 din 2 lucruri: 1 sa te piarda si din aceasta cauza te "sufoca" iar intr un final te va pierde si va crede ca e din cauza ta dar de fapt e din cauza lui sau 2 sau e genu de baiat care vrea sa fie cu tine si cand te duci pana la magazin, in oricare din cazuri iti recomand sa ii spui ca tie nu iti place deloc acest lucru si sa il faci sa inteleaga si sa nu ii ceri direct sa iti lase spatiu ci incetul cu incetul, azi 2 minute maine 20 si tot asha
Sper sa te ajute cu ceva, de fapt nu stiu cat de mult o sa te ajute dar stiu ce inseamna sa se bage cineva in viata ta din 2 in 2 secunde asha ca vezi ce faci :D mult noroc

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.