nu mai pot

by: d3llya
buna...as vrea si eu sa m ajutatzi macar cu un sfat k nu mai pot.sunt distrusa...am o groaza de probl..stau cu un baiat de 2ani pe care il iubesc pe zi ce trece din ce in ce mai mult si el la fel ma iubeste,dar in ciuda acestiu fapt am o groaza de probl.pe data de 1sept a venit mama acasa(a fost plecata in italia 2ani)si ii bolnava.a fost suspecta de leucemie dar pana la urma s_a dovedit a fi o boala numita still(o boala a copilui rar si destul de grav cand se manifesta la adulti)are dureri din ce in ce mai mari dar ptr asta vrea s plece inapoi in italia luna viitoare si nu putem sa o obligam sa ramana.eu is la facultate in primul an la zi,am probl cu tatal meu (ai mei sunt despartitzi de 17ani)dar ptr asta el nu ma iubeste..as vrea sa ma angajez dar undeva unde sa imi pot urma si facultatea si nu am unde.nu mai am pofta de nimic,parca sunt o leguma si totul ma enerveaza,orice cuvant care imi este adresat..plang si regret ziua in care mam nascut...totutl se prabuseste asupra mea.nu stiu ce sa mai fac....am nevoie de un sfat va rogggggggggg.

qloty

qloty

delia

22 Mar 2008, 20:40

imi pare rau ca abia acum am citit mesajul tau . Nu exista sfaturi pentru problema prin care treci.
E dureros. Imi pare sincer rau pentru tot ce ti se intimpla. Fii tare! Sint alaturi de tine cu sufletul.

d3llya

d3llya

buna dimineatza

13 Dec 2007, 06:58

buna fetelor.mi_a fost tare dor de voi dar am avut ffffff multe probl si nu am mai putut intra insa acum am revenit cu noi suparari.in urma cu ceva timp vam scris k mama mea sufera de o boala still(o boala a copilului)descoperita la cluj care s_a dovedit a nu fi adevarata.a urmat tratamentul de la cluj timp de 2 luni in care se simtea din ce in ce mai rau fara k tratamentul sa_si faca vreun efect si asa k am hotarat sa o ducem la bucuresti la FUNDENI unde o doctorita fff de treaba ne_a spus k mama sufera de cancer pulmonar care i se imprastiase in tot corpul iar cel mai afectat a fost insa sistemul osos macinandu_se toate oasele primele fiind cele de la gat si umeri.ni s_au dat sanse de viatza si de tratament fff slabe de 0la suta asa k am hotarat sa o aducem acasa.in final am ajuns acasa,a mai trait o sapt dupa aceasta iar pe data de 3decembrie 2007 ora 3 fix a decedat aceasta data fiind si ziua ei de nastere cand implinise 57 de ani.sunt distrusa,ma gandesc in fiecare zi la ea si nu stiu cum o sa traiesc fara ea.imi este fff greu.multumesc k ati avut rabdare sa cititzi probl mele si ast un sfat.pupici la toti

qloty

qloty

succes

29 Oct 2007, 17:05

si fruntea sus ca va fi totul bine pina la urma.

baoly_gyrl

baoly_gyrl

iti multumesc

28 Oct 2007, 16:55

Buna vreau sa ii multumesc lui QLOTY pt sfatul pe care mi la dat.Sa sti ca voi incerca sa fac cum ai spus tu.Pa

qloty

qloty

baoly

28 Oct 2007, 12:04

stiu ca e greu sa gasesti de lucru ca proaspat absolvent. Mai ales in domeniul pentru care te-ai pregatit (indiferent care ar fi el tot greu e). Nu dispera. Incearca si la firme mici. De obicei acolo isi fac ucenicia absolventii. Salariul va fi mai mic decit la firmele mari dar iti ofera un punct de plecare

leo

leo

da...

28 Oct 2007, 03:25

stiu e greu cu experienta. am trecut si eu prin asta, dar pana la urma am rezolvat. incearca lucruri care nu consuma timp. de exemplu ca distribuitor de flyer-e pt vreo firma (cauta in general fete), intra intr-un partid politic (asta insa pe termen lung) si lucreaza in campaniile lor. sigur vor da un ban in plus (nu e o meserie dar o data la 5-6 luni, depinde de partid, mai iei ceva). poti sa lucrezi si la alte lucruri mai complexe. de exemplu aveam o prietena care lucra goblene si le vindea. nu astepta sa te sune cei de pe site-uri pt job. acolo e concurenta si tu nu ai nici un atu. ia ziarul si vezi ce te intereseaza. cauta si firme care sa medieze angajari pt alte societati si inscrie-te in baza lor de date. s-ar putea sa iti ia ceva din primul salariu, dar castigi ceva. in alta ordine de idei incearca sa lucrezi ca bona pt o familie care are un copil de crescut sau vreun batran etc.
stiu cum este si iti doresc sa treci de aceste greutati.

acum ca veni vorba...poate ca sunt indiscret, dar avand ca experienta relatia mea din prezent te intreb: prietenul tau ce face pt tine? se implica activ si financiar sau doar iti explica in culori vii sentimentele lui??

baoly_gyrl

baoly_gyrl

Mai am un pic si cedez

27 Oct 2007, 19:50

De curand am terminat Colegiul Univ.si am inceput sa imi caut un loc de munca.Am incercat pe toate saiturile si nu am avut noroc deloc in primul rand nu am fost sunata de nimeni.Si chiar daca as fi sunata cand aud ca nu am experienta parca le vine sa o ia la fuga.As vrea sa imi aj parinti dar cum daca nimeni nu ma angajeaza.Spuneti-mi ce sa fac?Cum sa fac?Eu nu stiu !!!

pisi

pisi

problemele

26 Oct 2007, 00:58

ne calesc si ne fac sa fim mai intelepti.

dulceatza_mika

dulceatza_mika

Momente in viatza...

25 Oct 2007, 21:45

Scumpo sunt momente in viatza in care simtim ca ne urcam pe pereti, ca viatza e cruda ca nimic nu ne mai poate face sa fim din nou fericiti...Insa sa ne gandim la persoanele care numai au decat o zi de trait, care nu mai se gandesc la prob si traiesc ca si cum ar trai ultima lor zi ( nu-ti spun sa fugi de probleme ci sa incerci sa nu le vezi mai mari decat sunt, intradevar sunt nijte prob, ai nijte prob insa ele nu trebuiesc vazute ca pe o situatie fara iesire)
Cat despre un loc de munca ai putea incerca ca un curier la o firma, nu e o slujba care sa te solicite f mult si in felul asta sa iti termini si studiile
Nuj in ce masura te-am putut ajuta insa nu uita ca "Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce".

qloty

qloty

buna dimineatza

23 Oct 2007, 09:56

parca te-ai mai relaxat un pic.
Draga mea, incearca sa vezi si lucrurile bune care ti se intimpla. Sa nu spui ca ele nu exista caci nu e adevarat. Ai un iubit care iti e alatauri si te sustine, esti foarte tinara si ai toata viatza inainte.
Scoala e foarte importanta acum. Esti doar in primul an si ti-ar fi foarte greu sa iti iei si de lucru pe linga scoala. Plus ca ar fi pentru tine un stres in plus ( si fizic si psihic) Sincer nu cred ca un job te-ar ajuta foarte mult ( poate putin material dar... nu ptr multa vreme)
Totul pleaca din interiorul tau.
Sigur ca va aparea si soarele pe strada ta (asa cum spui tu) dar nu e nevoie sa il pindesti pina face asta.
Gindeste-te si la lucruri frumoase care ti se intimpla. Daca nu le vezi inca... mai cauta, mai incearca odata sa le vezi. Ele exista cu siguranta dar esti prea suparata si prea stresata ca sa le vezi.
Ai grija de tine, nu te neglija. Necazurile trec si se rezolva pina la urma. Sanatatea ta insa poate fi subrezita rau daca nu ai grija si de tine.
Te pupic si daca simti nevoia sa ne mai scrii... noi sintem aici

d3llya

d3llya

buna

23 Oct 2007, 06:48

asai recunosc k toate au sch dar cand?au trecut deja 2 luni de zile si nu am vazut nici_o sch toate probl vin una dupa cealalta...acum imi cade si mie f tare parul cu unele portiuni de chelie ceea ce inseamna k trebuie sa m atund periutza si sa incep un tratament timp de un an de zile...mi_e frica....daca nu o functioneze tratamentul?ce o sa ma fac?am o gramadata de intrebari fara raspuns....parca mam tot saturat sa ma linistesc...as vrea sa rasara soarele si ptr mine....va multumesc ptr sfaturi..

viorelia

viorelia

buna

22 Oct 2007, 18:33

Stai,stai,stai.Linisteste-te.Tot ceea ce trebuie sa faci e sa te calmezi si sa te gindesti bine ce trebuie sa faci mai departe.Orice problema poate fi rezolvata.

qloty

qloty

draga delia

22 Oct 2007, 15:33

stai un pic si ia o gura mare de aer. Ai scris ca si cum ai fi spus dintr-o singura rasuflare tot ce te macina si nu iti da pace.
Cred ca problemele te-au coplesit dar toate au o rezolvare. Nu dispera.
Nu am inteles prea bine care sint problemele tale exceptind faptul ca mama ta e bolnava si are nevoie de tratament in italia.
Poti sa fii putin mai explicita?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.