nu mai stiu ce sa fac.............

by: valeria123
sunt casatorita de 3 ani, si as vrea sa va povestesc situatia in care ma aflu.
cu sotul meu, S, m-am intilnit de la 16 ani. in relatia noastra mereu au fost si urcusuri si coborisuri. pe la 19 ani ne-am despartit, atunci am cunoscut un alt baiat, M, cu care avusem o relatie de vreo 6 luni (a fost ca in poveste). Ideea este ca cu M suntem departe unul de altul, astfel atunci el trebuia sa plece, "relatia" noastra mai departe a continuat doar prin telefon. De multe ori ma invita la el, iar mie nustiu de ce imi era frica sa merg la el. si iata ca intr-o zi am avut posibilitatea sa merg la el in tara, doar ca nu in orasul lui, si cind i-am sunat si i-am zis sa vina acolo unde trebuia eu sa merg, el a gasit o scuza ca sa nu vina. atunci am crezut ca cade pamintul pe mine. eram destul de distrusa. in citeva luni, pe la 20 ani, S a inceput sa vina pe la mine, sa ma sune, eu crezind ca M are pe alcineva am hotarit sa nu caut mai multe pentru ca oricum un om pe care il voi mai iubi la sigur nu voi gasi, am hotarit sa ma intorc la S. atunci S mi-a propus casatorie, si eu find cu ginduri autocritice (cum asa am putut sa cred ca asa) am acceptat. astfel la virsta de 21 de ani m-am casatorit.

valeria123

valeria123

1

09 Iul 2009, 09:28

problema este ca pe sotul nu-l mai iubesc, si eu cred ca el intelege acest lucru si il fac doar sa sufere din pacate. este foarte greu sa creezi impreuna o familie, daca nu stau la baza niste sentimente. va multumesc pentru timpul acordat draga Underpressure, orikum de sfatul d-stra voi tine cont

underpressure

underpressure

Draga Valeria...

09 Iul 2009, 00:49

Situatia ta e doarte delicata intradevar, iar parerea mea (de barbat) e ca ar trebui sa-l alegi pe sotul tau (daca intradevar il iubesti), si iti dau un vechi proverb care e foarte adevarat si anume: Nu da niciodata pasarea din mana pe cea de pe gard. Hotararea e a ta si sper ca totul sa fie bine.

valeria123

valeria123

continuare....

08 Iul 2009, 19:02

peste 1 an jumate, ne-am gasit pe net cu M pe internet, si am iceput sa comunicam. din ceea ce am simtit eu as zice ca nu-i sunt indiferenta, am comunicat asa vreo 3-4 luni, eu nu-i spuneam ca sunt casatorita, deoarece imi facea o placere enorma sa discut cu el. iar mai tirziu aflu ca el are un copil dintr-o relatie, si ei nu sunt impreuna, si ma intreb de ce oare a ascuns si el de mine. am intrerupt discutiile, si peste citeva luni el imi scrie din nou, si a aflat sotul meu, evident ca au fost probleme. si iarasi s-au intrerupt discutiile. iar acum peste vreo jumate de an el iarasi imi scrie, si acum sotul meu mi-a pus in fata verdictul: S sau M? eu desigur ca doresc din tot sufletul sa fiu cu M, dar nu stiu la ce sa ma gindesc si cum sa procedez, imi este frica. ajuatati-ma va rog cu niste sfaturi, poate reusesc sa imi adun gindurile si sa iau o decizie corecta. va multumesc

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.