propunere

by: bondarita
de curand persoana pe care o iubesc m-a pus in situatia de a accepta postura de "cealalta".Adica el are de foarte mult timp pe cineva care momentan e plecata din tara,dar totusi daca eu vreau,ne putem intalni din cand in cand sa facem sex.Bineinteles ca am refuzat,mi s-a parut umilitoare propunerea!Daca as fi stiut atunci cand l-am cunoscut ca are pe altcineva,sub nici o forma nu as fi iesit cu el,dar presupun ca e mai bine sa afli mai tarziu decat niciodata si sa fii folosita.de aceea va intreb pe voi:ce ati fi dispusi sau dispuse sa acceptati din iubire?sau mai bine spus exista limite atunci cand vine vorba de dragoste?

myryam

myryam

...

02 Aug 2008, 11:32

un barbat care face asta nu merita nimic.f bine i-ai rasp.

vanghelis007

vanghelis007

Propunere

29 Iul 2008, 19:42

Suzuki, iubea si el o fata, o blonda plina de gratie.La un moment dat blonda se uita la Suzuki si ii zice:
-Dragul meu vrei sa facem sex amandoi?
Lui Suzuki i s-a oprit limba in gat.A tusit, apoi cand a vazut ca nu mai poate scoate o vorba. a dat din cap si a mormait:
-Ihiii..
-Dar, a continuat blonda, sa stii ca eu iubesc o fata mai dinainte de a te cunoaste pe tine.
-Nu-i nicio problema.Ma descurc eu cu amandoua.

iulya68

iulya68

...

25 Iul 2008, 23:35

nu cred ca trebuie sa ne injosim atat de tare incat sa aceptam o astfel de relatie chiar daca iubim. Eu zic ca e mai bine sa-ti vezi de viata, sunt o gramada de baieti pe lume si nu are rost sa-ti pierzi timpul cu o personana care nu te apreciaza (pt ca altfel nu ti-ar fi facut propunerea asta).

lolitalove

lolitalove

rebound boy

25 Iul 2008, 17:16

asta ai nevoie tu banderita , iti sugerez sa iti gaseti pe altul car sa te atraga fizic si sa ai o relatie stric sexuala cu tipul , asa ai si sanse sa ai o relatie serioasa (cine stie poate chear o sa mearga cu tiul respectiv dar iti recomand sa nu te implici sentimental asa repede)
si pana gasesti asa ceva , pai iti recomand sa ai cu tipul asta o relatie stric sexuala .
sa sti ca daca agasesti un tip care sa te satisfaca , o sa il uiti imediat pe tipul cu care umbli acum si iti va fi mai usor sa iti continui viata.

desideria

desideria

@ bondarita

07 Iun 2008, 14:06

Vezi tu, orice relatie la distanta este idealizata... ca atare e greu sa-l separi de ea si tu ai fi doar un surogat pt vremuri grele, o mantie de ploaie. Nu cred ca e ceea ce cauti si nici nu vrei sa fii cealalalta. Eu nu as miza ca as putea sa-i stric relatia, pt ca in cod astea e greu. Tocmai, daca e plecata era momentul ca el sa ia o decizie si sa se desparta de ea pt a fi cu tine. Daca nu o face, e clar ca tine mult la ea, dar ca are nev de consolare. cu egoisti din astia nu ai cum s-o scoti la capat.

bondarita

bondarita

interesantr

07 Iun 2008, 11:08

dar problema e ca cealalta e plecata in strainatate,nu stiu unde,am auzit ca prin Japonia,asa ca nu stiu ce as putea realiza stand cu el,probabil nu mare lucru.Si,da,m-am gandit si eu sa stau cu el doar pentru sex,dar stiu sigur ca as suferi mult asa ca mai bine tai raul de la radacina.desi recunosc ca mi-ar placea sa am posibilitatea sa-i intorc raul pe care mi l-a facut.dar "what goes around,comes around",de asta sunt sigura.

leo

leo

:))

07 Iun 2008, 02:48

eu in locul ei as fi ramas cu el si i-as fi distrus relatia cu aia, dupa care i-as fi dat si eu papucii.

desideria

desideria

@ nikita

06 Iun 2008, 19:00

Nu se poate asa... te doare sufletul. daca il iubesti nu-i vrei numai trupul... deci mai bine ca te-ai abtinut Bondarita. Vei gasi pe cineva care sa te iubeasca cinstit si sa te aprecieze pentru ca esti o fata corecta si ai multe de daruit.

panterootza

panterootza

nikita...

06 Iun 2008, 13:34

sfatul tau ar fi util,in cazul in care Bondarita ar vedea in el un tip bine,o companie placuta si cam atat...dar ea deja este implicata sentimental in aceasta´´relatie¨´...cum crezi tu ca poate,de la o zi la alta,sa treaca de la starea de iubire,suferintza,la starea de placere pur sexuala?nu este cumva putin cam dificil?si chiar daca ar reusi,eu cred k ar fi ceva de scurta durata!inevitabil,in timp,ar incepe sa isi puna intrebari de genul:´´de ce nu a venit sa ma vada de 2 zile?nu ii este dor de mine?¨´,´´de ce nu suna?doar este Craciunul¨´,etc...este riscant ceea ce o sfatuiesti tu;mai bine o incurajam sa il uite si sa isi gaseasca un barbat doar al ei,sa fie capabil sa ii ofere numai ei iubirea lui,si sa nu o lasam sa se multumeasca cu jumatati de masura,nu?

nikita37

nikita37

n-o lua asa in tragic

06 Iun 2008, 13:13

Deci el vrea sex, da? Tu n-ai nevoie de asa ceva? Mai ales ca tipul nu-ti displace, de ce n-ai profita, e mai bine sa stai singura? Parerea mea e ca e bine sa stai cu el, dar sa nu te implici prea mult sentimetal, sa eviti discutiile despre voi doi sai despre iubita lui. Fii sigura ca daca totusi te vrea, chiar si pentru sex, ii place de tine. Sau poate face un test. Daca accepti situatia, spune-i ca esti de acord pentru ca si tu vrei sex, dar sa nu-l intereseze ce faci tu in restul timpului.

leo

leo

....

06 Iun 2008, 01:34

incearca si tu sa ii propui lui ca vrei sa il imparti cu altul.

bondarita

bondarita

chiar de-ar fi sa

06 Iun 2008, 00:28

nu-i rasp[und la telefoane,sau sa refuz sa ma intalnesc cu el,tot il vad destul de des pentru ca suntem practic vecini de cartier,el locuind la doar doua blocuri de garsoniera mea.Asa ca mi-e destul de greu sa pastrez distanta de el,si nici nu vreau sa fiu lasa si sa ma ascund,atunci cand il intalnesc,sa ma feresc.Vreau sa fiu in stare sa-l pot privi in fata si sa fiu eu insumi constienta ca el nu merita atentia mea,cu atat mai putin dragostea mea.Stiu ca am puterea sa fac asta.Desi trebuie sa recunosc ca la inceput am fost destul de aproape sa accept situatia propusa de el,dar m-am gandit la cum m-as simti eu dupa accea,la faptul ca nu m-as mai putea privi in oglinda fara remuscari si umilinta.Asa ca mai bine ca am zis pas!Si oricum,ce nu te omoara,te face mai puternic,chiar daca iti lasa cicatrici urate.

desideria

desideria

@ bondarita

05 Iun 2008, 21:59

Mai bine nu-i mai raspunzi. Cunosc tertipurile acestea: discutam, el te intelege, iti mai da si dreptate... si tot ca el face. il ignori si atat. rupe pisica in doua. eu de obicei nu-s o persoana radicala, dar la astfel de persoane nu le poti raspunde cu jumatate de gura, vor interpreta asta ca pe o slabiciune, un posibil da, si vor insista pana avei cadea.

bondarita

bondarita

nu am acceptat

05 Iun 2008, 20:49

si am ales sa ma indepartez de el cat pot eu de mult,dar atunci cand ma astept mai putin,el ma cauta,ma suna.ca-i dor de mine,ca vrea sa ma vada.nu ma las amagita pentru ca stiu ca imi vrea doar trupul,dar as prefera sa ma lase in pace.as vrea sa nu mai am nimic de-a face cu el,doar asa voi putea sa-l uit.
oricum va multumesc pt mesaje,au ajutat

desideria

desideria

@ Lisa

04 Iun 2008, 16:58

M-am aflat intr-o situatie de acest gen si a trebuit sa iau o hotarare: ori ma opresc si il las pe el sa decida, ori imi calc sufletul in picioare acceptand. Am ales prima varianta si am facut bine... A facut si el alegerile lui si mi-am dat seama ca daca mi-as fi incalcat principiile as fi iesit foarte sifonata din aceasta poveste si nici fericirea nu as fi gasit-o.

desideria

desideria

exista limite

03 Iun 2008, 22:53

Eu spun ca ar fi bine sa fii curajoasa si sa-l lasi. daca te iubeste, va veni la tine si iti va propune ceva neumilitor. Si nu e vb numai de umilinta. E vb ca te-ai simti oribil pe interior: pe de-o parte nu-ti vine sa te privesti in oglinda, pe de alta parte, gelozia te-ar macina incet si sigur, cu o forta mistuitoare. Ai incepe sa te gandesti: ce are ea si nu ai tu? de ce nu o lasa... etc. E un chin cumplit, care se termina oricum cu o decizie radicala, si de multe ori decizia asta nu e in favoarea ta.

pisi

pisi

bondarita,

02 Iun 2008, 12:40

nu te lasa folosita de el.

revenind la intrebarea ta: da, pt mine exista limite in dragoste, asa cum scria si Panteruta, iubim si cu inima, dar si cu mintea.

leo

leo

hehe

31 Mai 2008, 01:21

tentant...imi plac provocarile....

liliuta

liliuta

alegere

30 Mai 2008, 17:30

Limitele ni le impunem fiecare, nimeni nu poate sa-ti spuna ce sa faci cu inima ta. Nimeni nu a trecut prin momentele "voastre" si nimeni nu cunoaste ce e intre voi, insa singura vei putea sa iei o astfel de hotarare, daca vrei doar sa te "distrezi" cu o persoana care iti place sau vrei sa iubesti pe altcineva care iubeste pe altcineva.Si nu te-a pus in postura de a accepta ci te-a pus in postura lu' "cealalata".Ar trebui sa te analizezi un pic mai atent si singura iti vei da seama ce e de facut!

ellegance

ellegance

Chiar si in dragoste,

30 Mai 2008, 01:26

depinde de cat de mult te respecti...pentru ca ,daca ai sa te analizezi dupa ce accepti o relatie de acest tip,iti dai seama ca ai decazut in proprii ochi pana intratat incat te apuca revolta fata de tine insati.Asa ca:NU ,MULTUMESC!

panterootza

panterootza

despre iubire...

29 Mai 2008, 16:48

iubirea trebuie sa fie constructiva;sa te faca sa fii bun,sa oferi la randul tau iubire,sa te simti bine in pielea ta,sa iti dea incredere in tine,in ziua de maine si in cel de langa tine.iubirea adevarata nu te face sa suferi,sa plangi,sa te umilesti;iubirea adevarata ti se ofera fara a pretinde in schimb sacrificii de natura emotionala.poate sunt eu mai superficiala in dragoste sau mai cu capul pe umeri,dar nu pot iubi doar cu sufletul...iubesc cu sufletul,dar si cu mintea!in cazul in care ar trebui sa aleg intre a ramane alaturi de barbatul iubit(daca el are pe altcineva),si a renuntza la el,as renuntza,oricat de dificil mi-ar fi...poate si din cauza k sunt egoista si rea,si nu-mi place sa imi impart ´´ciocolatzica´´cu nimeni:P

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.