si ce fac acum?

by: mishee
salut!
face destul timp de cand nu mi s-a mai intamplat sa ma indragostesc. iata ca o binemeritata vacanta mi-a adus si privilegiul de a afla din nou cum este sa fii... indragostita absolut copilareste. stii, senzatia aia cand iti place cineva si ti se pare ca este total gresit.. simti fluturasii din stomac si esti stangace in tot ce faci.. mie personal imi place tot ce mi se intampla, cu exceptia faptului ca fat-frumos-ul si cu mine nu ne intelegem. literalmente nu ne intelegem. eu vorbesc romana, engleza, franceza, turca, el niciuna in afara de spaniola. e trist nu? ma invata cineva si pe mine spaniola in timp record? sau.. cel putin imi spune cineva sa ma trezesc la realitate? ,,,

vanghelis007

vanghelis007

Dragoste

22 Sep 2008, 14:49

Ma asteptam sa spui asta in limba portugheza sau in paraguiana.Ma declar dezamagit.Ai facut insa o mare descoperire de la Newton incoace si fara cucuiele produse de marul acela care i-a cazut savantului in cap si i-a facut un cucui, incat de atunci, lumea l-a numit tuguila.Nimeni de pe forum, nu poate oferi retete personale perfecte.Eu am facut conform sfaturilor de pe forum un tortulewt si era sa ma inec cu o maslina.Asa ca botisor, nu fi trista si te rugam sa te pupi cu sarguinta cu prietenul tau fara sa tragi chiulul asa cum ai facut la ore la scoala, cand invatai cursurile de abecedar la fara frecventa.

unadonna

unadonna

Mishee

22 Sep 2008, 13:59

sint convinsa ca toti care au scris pe forum au avut intentii bune.m-ar bucura sa intelegi acest lucru.tie si iubitului tau va urez numai bine

mishee

mishee

scuze.

22 Sep 2008, 13:33

multumesc pentru raspunsurile\opiniile voastre. ce am uitat sa zic este ca sincer, nu m-au ajutat prea mult, dar nici nu mai am nevoie de sfaturile voastre. pentru informatiile voastre personale: imi merge foarte bine si nu datorita unui forum in care oamenii se concentreaza asupra ¨misto-urilor¨ ieftine in adevar. Multumesc foarte mult celor care au avut putin bun simt.

unadonna

unadonna

buna

22 Sep 2008, 13:26

RaMonika86.in loc sa faci altora observatii mai bine ai raspunde si tu lui MISHEE.scrie si tu opinia ta legata de subiect

ramonika86

ramonika86

buna

21 Sep 2008, 19:17

oamenii buni,copila a deschis un subiect de conversatie din care sa se mai informeze si ea...nu sa va dati voi mari ca stiti sa vb nush cate limbi straine...lasati-o mai moale...daca nu puteti sa dati un sfat...

:)

19 Sep 2008, 19:18

Je connaisse seulement tres langages qui sont les suivantes : englaise , francaise , espaniol et...... un peau d` italianne

vanghelis007

vanghelis007

Oui

19 Sep 2008, 18:59

Oui madame.Je suis un peau poliglot.Vous aussi?
Sono felice di incontrarLa.Mi spiego?
Os meus cumprimentos.

unadonna

unadonna

:P

19 Sep 2008, 18:11

waw

vanghelis

19 Sep 2008, 17:15

parles-vous francaise aussi?J`ai besoin d` exercer un peau ;)

vanghelis007

vanghelis007

Buna

19 Sep 2008, 16:56

La muchachita, en Veracruz, todos los dias eran dorados,y todos las noches violetas.Tu hablas espaniol muy bien?Te quiero mucho, chiquita.Ai grija, mai ales cand vorbesti cu un latinos, ca astia dispar ca noptile si apar cand nu te astepti, tinand in mana, inima ta, captiva , ca o pasarica.Poti invata limba spaniola inscriindu-te la cursurile prin corespondenta eurocor, forma usoara.Merita investitia quando este vorba de un amor apasionante.

unadonna

unadonna

si ce fac acum?

19 Sep 2008, 15:18

ai grija ca latinii astia cam au obiceiul sa dispara subit asa cum au aparut.cu sombrero cu tot.ia-o mai usor:)

aurasi

aurasi

multumesc vanghelis007

19 Sep 2008, 13:33

pt ca m-ai facut sa rad, nu doar sa zambesc. Mai e nevoie si de asemenea adevar, pt ca este adevarat ce ai scris. Ai un stil, super.Dar constat ca Mishee s-a suparat si nu ne mai raspunde nimic.Cum sa se inteleaga, NU stiu, insa pt a invata repede spaniola poti sa apelezi si la cursuri pe net, sunt destule, e adevarat se plateste la majoritatea si oricum cred ca trebuie sa dea mai multe detali. Nu cred ca a vrut cineva sa-le taie "aripioarele" "fluturasilor" tai, mai ales ca e asa de frumos"insecatarul" ala cand il simtiiiiiiiiiiii

vanghelis

18 Sep 2008, 20:55

mi-era dor de anecdotele tale :))) dintre toate postarile tale chestia asta cu insectarul mi se pare cea mai grozava :))

vanghelis007

vanghelis007

Adica?

10 Sep 2008, 15:52

Adica ce ai mai dori in afara de fluturasi?Niste gandacei?Parerea mea este ca daca deschizi gradina sufletului sa intre toate insectele din lume, ai sa obtii un insectar grozav.In general cand vorbesti cu cineva care cunoaste o alta limba, se procedeaza asa:
Te uiti lung la el, visatoare, si ai voie sa iti dai si ochii peste cap.Nu mult, ca sa poata reveni mai tarziu la pozitia initiala.Cand il vezi ca zambeste in mod pervers si intinde botul sa te ciupeasca, pac! ii dai cu bastonul de maresal in cap.,si ii spui:Asta este lectia durerii.Daca nu iubesti in mod corespunzator, conform normelor UE, sa piei satana din fata ochilor mei si din spatele cefei mele.Pentru ca nu stii ce inseamna ce inseamna dragostea.Daca te iubeste cu adevarat, cu tot cucuiul pe care i l-ai facut nu pleaca de langa tine.Asta inseamna ca va rezistra chinurilor unei casatorii bilingve

lonah

lonah

.

10 Sep 2008, 13:53

si ai pastrat contactul cu el? sunt curioasa... adica unde v-ati cunoscut si cum tineti legatura?
frumos cu fluturasii in stomac este bine sa-i mai simtim din cand in cand :) de-ar fi si ceva mai mult acolo...

o_femeie_de_pe_pamant

o_femeie_de_pe_pamant

Minunat

09 Sep 2008, 14:48

Mia mi se pare minunat ca aduci o dovada ca dragostea "functioneaza" in orice conditii. O sa invatati limba, nu mi se pare asta problema...pana atunci va intelegeti ca si pana acum.
Dar nu stiu de fapt ce intrebi...si nici n-am inteles cu trezitul la realitate. Vrei sa detaliezi te rog!

vanghelis007

vanghelis007

Buenas dias querida,

08 Sep 2008, 18:35

Donde vives la senora?Tu no hablas espanol muy bien?Saludos de todos las muchachitas.

someone_

someone_

eu cred...

08 Sep 2008, 16:36

Daca nu va intelegeti prin vorbe, cum v-ati inteles pana acum? prin semne? asta nu prea am inteles...in fine. Daca chiar iti place de el si v-ati inteles pana acum eu zic sa nu renunti asa usor.Ai putea sa incerci sa inveti tu spaniola. Daca te uiti la telenovele ai putea invata ceva de acolo desi nu-i acelasi lucru:D. Sau sa-ti iei niste carti de spaniola..ghiduri de conversatie, mai ales ca stii atatea limbi cred ca iti va fi mai usor sa inveti inca una. Sper ca tipul merita si ca va aprecia efortul tau.
Bafta!

mishee

mishee

P.S.

08 Sep 2008, 16:13

Scuza-ti erorile de scriere.

mishee

mishee

simpatic

08 Sep 2008, 16:10

Imi spune asta cineva care foloseste ¨loool¨ si ¨Johnny Depp¨ in acelasi paragraf?
Nu e vorba de aspectul fizic. As fi picat in plasa lui Johnny Depp, daca era vorba de aspect fizic. Nu e asa.
Si speram la mai multe intrebari inainte de a-mi da niste sfaturi sau de a ma trezi la realitate, pur si simplu. Tipic. Nu stiu ce asteptari aveam de la un simplu forum. O pierdere totala de timp. Aici se comunica, se pierde timp sau se ¨face misto¨?

seagull

seagull

:))

08 Sep 2008, 14:50

looool i cu te-ai indragostit de el daca nu il intelegi? daca e de aspect fizic tu-ti dai seama cate femei simt fluturasi cand il vad pe jonny depp? :))))))))

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.