sunt derutata!!

by: ralu_rasfatzata
de curand m`am despartit de iubitul meu(dak il pot numi asa).m`a parasit pentru alta fata si motivul a fost k ea e mai apropape de el si pot sa se intalneasca mai des.l`am iubit enorm si inca il iubesc...am facut foarte multe lucruri pentru el...dar el nu recunoaste nimic.ce m`a deranjat mereu la el si nu am reusit sa fac nimic e ca prietenii lui stiau tot ce se intampla intre noi...absolut tot!ultima data cand ne`am vazut am avut o cearta destul de urata si i`am varsat un pahar de vin pe el si apoi i`am dat vreo 2 palme...acum nu vrea sa mai auda de mine.dati`mi un sfat va rog!!

ralu_rasfatzata

ralu_rasfatzata

ce nu te omoara ...te inraieste!

30 Aug 2007, 08:29

singura mea greseala a fost k l`am ales pe el si k am acceptat comportamentul lui.barfele erau atat timp cat eram cu el,acum lucrurile parca s`au mai calmat!prietena mea a venit sa`si ceara scuze,si am trecut cu vederea....dar n`o sa uit definitiv si o sa contabilizez gestul ei...va pup pe toti

leo

leo

ma intreb...

27 Aug 2007, 14:15

tu cum nu ai observat pana in prezent ca relatia ta a ajuns ziar de cartier?
oricum...nu ii baga in seama, ba mai mult creste-ti pretentiile. eventual fa rost si de un prieten cu o masina tare sau foarte puternic. ceva care sa fie respectat de ei, care sa le inspire ideea ca sunt slabi. asa le cresti respectul... in general barbatii vad femeia prin prisma partenerului. valabil si in cazul femeilor.
cat priveste prietena ta, ofera-i un ultimatum. daca prefera un barbat in locul tau, inseamna ca nu ai nevoie de ea. genul asta de femei le gasesti maine-poimaine in pat cu partenerul...

angelique87

angelique87

:)

26 Aug 2007, 16:15

stai calma...o sa ii treaca "prietenei" tale...cand o sa ii faca si ei la fel! pentru ca din punctul meu de vedere a trecut de partea lui pentru ca are un anume interes...iti poti da seama si singurica! pup and take care!

ralu_rasfatzata

ralu_rasfatzata

multumesc!

23 Aug 2007, 16:36

angelique iti multumesc pentru sfaturi...chiar m`au ajutat f mult si m`au incurajat sa`mi sustin cauza....si de parca nu`mi ajunge faza cu el una dintre cele mai bune prietene a trecut de partea lui...parca s`au intors impotriva mea...sper sa am forta necesara sa trec peste tot....

angelique87

angelique87

si inca ceva...

23 Aug 2007, 16:12

orice ar face EL...sa nu cumva sa mai pici in plasa! pt ca trebuie sa stii ca el nu vrea decat sa demonstreze prietenilor lui fara minte ca poate face ce vrea cu tine si oricand vrea! da-i cu flit!

angelique87

angelique87

stai calma!

23 Aug 2007, 16:09

ai facut niste greseli in trecut, iar acum suporti consecintele...li se intampla tuturor de cel putin o data in viata...in cazul asta ai 2 optiuni:ori ii ignori total si lashi timpul sa treaca si sa le vina mintea la cap, ori ii sfidezi...fi indrazneata! raspunde-le rautacios cu tupeu sa vada ca nu esti bataia lor de joc, ca ai putere sa ii infrunti!in cazuri de genul asta, indiferenta parca mai rau te raneste! si d'aia iti spun...tupeu!nu le arata ca te afecteaza...arata-le ca ai trecut peste ce s-a intamplat, ca te-ai maturizat si sfatuieste-i si pe ei sa faca acelasi lucru ca sunt pur si simplu ridicoli...redushi mintal...fa-i sa se simta aiurea si in timp o sa vezi ca or sa te lase in pace!;)

ralu_rasfatzata

ralu_rasfatzata

angelique

23 Aug 2007, 14:00

prietenii lui deja rad de mine...k eu sunt o fraiera k ii dau totul pe tava...a trecut o saptamana de cand nu mai sunt cu el si nu l`am cautat...atata timp cat eu am ceva de spus si prietenii lui si cu el o sa ma vorbeasca de rau...am ajuns la capatul rabadarii si nu mai pot suporta rusine sa ies pe strad si sa ma intalnesc cu prietenii lui pe strada si sa`mi reproseze chestii intime din relatia mea cu el...cum ar fi "Ce proasta esti, am auzit k a-ti avut o intalnire amoroasa si stim si delatii!!" pur si simplu ma simt jenata...cei care m arespectau odata acum se uita ciudat la mine...

pisi

pisi

Total

23 Aug 2007, 13:47

de acord cu Angelique.

angelique87

angelique87

:(

23 Aug 2007, 03:13

am trecut si eu printr-o gramada de lucruri de genul asta pana sa imi dau seama ca orgoliul barbatilor nu are limita!mai ales la o varsta de pana la 20-22 de ani...e clar ca nu ai insemnat nimic pt el daca a facut asta...si scuza lui de despartire e una dintre cele mai stupide!imaturitatea lui este clar demonstrata de faptul ca te barfea prietenilor lui!chit ca era vorba de relatia voastra...este urat sa faci asta! fiecare are dreptul la intimitate!nu il presa, lasa-l in pace...daca ii pasa, te va cauta!pana atunci...pastreaza-ti demnitatea intacta!e clar ca nu merita!nu s-au terminat barbatii! si un sfat:nu il stresa cu mesaje si chestii d'astea pt ca ii vei arata ca suferi si asta este ultimul lucru pe care trebuie sa il stie...fii indiferenta! indiferenta doare intotdeauna!nu ii da mai multe motive sa rada de tine cu prietenii lui si apoi sa iti mai auzi si vorbe ca esti disperata dupa el...e urat!las-o asa...e cel mai bine!

ralu_rasfatzata

ralu_rasfatzata

nu e simplu

22 Aug 2007, 20:26

ideea e k eu sunt foarte orgolioasa dar pt el as lasa orgoliul...oricum cel mai bine pt mine e sa`l uit....si o sa se intoarca la mine..dar o sa fie prea tarziu...multumesc pt sfaturi

flory2007

flory2007

ralu

22 Aug 2007, 11:13

daca nu esti casatorita si se plictiseste de tine ,dar dupa ce te faci?
atunci va bateti in parte pt toate motivele...cred in prietenii curate si sincere, la tine nu e cazul... nu a fost sincer cu tine si te-a tradat , chiar daca adevarul doare, nu mai incerca ,nu cred ca se transforma in iubit ,daca nu a fost iubire adevarata...cauta-ti acum cat esti tanara , ca dupa ce trec anii vei regreta ca nu ai ales ce trebuie...nu te amagii...iubirea exista...tre sa o gasesti..sa iti raspunda cand o strigi...

kriss81

kriss81

reteta

22 Aug 2007, 10:02

eu am un fel de reteta in cazul despartirilor, lupti cat poti daca il iubesti,ii trimiti mesaje in care ii spui ce simti, mergi in locuri unde l-ai putea intalni si discuti cu el,si daca nu vrea incearca sa te gandesti doar la partile urate ale relatiei, la ce nu mergea si cu timpul o sa il uiti,nu de tot ,o sa te mai gandesti la el, o sa fie greu, succes.