un nesimtit

by: babytree
pentru fostul meu prieten a trebuit sa renunt la locuinta (vroiam cu indarjire sa stam impreuna la EL) la job, (castiga el prea mult si mi-a zis sa nu mai merg sa fac ceva ce mi place0 iar apoi dupa doar 5 luni mi-a dat papucii...

eva31

eva31

Daca esti naiva...

09 Apr 2011, 00:50

Asa iti trebuie. LA profesia ta nu ar trebui sa renunti, mai ales ca face parte din personalitatea ta ca om si ca femeie. Iti dezvolta intelectul. In plus, femeile ar trebui sa aiba o oarecare independenta. Poate ca atunci era gelos gandindu-se ca ai putea sa intalnesti pe altcineva, dar daca nu i-ai fi dat motive de gelozie, problema putea fi rezolvata si in alt fel. Si locuinta puteai sa o inchiriezi sau sa o subinchiriezi. Ieseau niste bani si din asta.

ella8789

ella8789

esti om

03 Mai 2010, 10:28

problema e ca tu nu ai mai facut alegeri singura. l-ai lasat pe el sa aleaga pt tine, sa gandeasca in locul tau si sa iti hotarasca viitorul, fara sa te gandesti al consecinte. asta se intampla cand femeile fac din iubitii lor centrul Universului. tin loc de mama, tata, frati, prieteni si nhu e intotdeauna bn sa iti faci din el un centru al Universului, pentru ca se poate intampla sa ramai fara el si atunci nu o sa mai ai nimic...din moment ce el e totul pt tine. ramai cu piciorele pe pamant, gandste-te ca ai nevoie si de alte persoane in jurul tau.

Faza!

29 Apr 2010, 19:59

Ea si el, prieteni din liceu , vecini de bloc, dupa terminarea liceului, pleaca intr-o tara straina sa munceasca, dupa cativa ani se intorc acasa , se muta cu parintii ei, isi cumpara masina noua, pe numele lui ca deh! el e barbatul in casa. Dupa cateva zile ea merge la coafor, in timp ce statea acolo cu vopseaua in cap : )) apare el, ii spune sa ii dea un pic lantul de aur de la gat, ca vrea sa il arate unui prieten, ala cica e curios sa vada ce diamante mari are incrustate in medalion!! ea increzatoare i-l da. Ajunge tipa acasa, casa goala, tot ce cumparasera impreuna a fost luat de el, culmea ca ia luat toti banii din casa, toate hainele si lantul de de la gat :) . Nu sunt casatoriti si ea nu are cum dovedi ca sunt lucrurile ei. Din pacate nu e telenovela, e o intamplare adevarata!

Hmm

29 Apr 2010, 13:39

Eu stau cu un bartat de 4 ani si 4 luni dar nici prin cap nu mi-a trecut sa ma mut cu el impreuna...situatia la mine e cam ciudata poate imi fac timp intr-o zi sa intru pe form sa va povestec ma detaliat.va pup

tudormihaela

tudormihaela

Ai dreptate...

07 Mar 2010, 18:20

Ai dreptate draga, barbatii din ziua de astazi sunt cu adevarat niste porci. Si eu am patit cam acelasi lucru ca tine si am suferit foarte mult.Nu merita sa te stresezi prea mult pentru ca o viata avem.

tarotkitty

tarotkitty

Divinatie in Tarot

05 Feb 2010, 21:38

Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .
Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/

baby,

24 Iul 2009, 22:41

Cand te muti impreuna cu cineva , e intelept sa nu renunti la prieteni de dragul lui , sa nu renunti la job, sa nu faci imprumuturi in banca, sa nu cumperi nimic la comun, pana cand nu esti sigura ca relatia e durabila. Eu sunt de cativa ani impreuna cu iubitul meu, ne impacam bine, nu cred ca ne vom desparti vreodata, dar nu ma bazez pe el deloc, in sensul ca daca maine pleaca nu raman in aer. Nu trebuie sa il invinovatesti pe el, mai bine gandeste-te cum sa te descurci mai bine data viitoare. Nu astepta ca altcineva sa iti poarte de grija, in locul tau.

maara

maara

ce nu te doboara te face mai puternic

22 Iul 2009, 22:29

Daca nu ai fost o pacoste care ii reprosa zilnic ``pt tine am renuntat la servici`` sau ``pt tine am renuntat la locuinta``, atitudine ce l-ar fi indepartat motivat de tine, si ruptura s-a produs doar pt ca el nu te-a mai vrut, inseamna ca e un specimen de cea mai joasa speta, care n-a apreciat dovezile tale de dragoste si nici nu te merita! Ai stricat orzul pe gaste! Iti doresc sa inveti din greselile facute, sunt cel mai bun mentor! Fruntea sus!

kittypaws

kittypaws

Viata e imprevizibila...

21 Iul 2009, 17:12

Sunt intr-o situatie asemanatoare...stiu cum e...dar m-am impacat cu ideea ...nu stii niciodata ce ai langa tine.Sfatul meu: nu te mai stresa si ia-o de la capat..viata e scurta si mai ai multe de inavatat. Sunt probabil multe multe alte femei patite dar trebuie sa mergi mai departe si sa uiti..in plus nu cred ca merita sa te mai gandesti la el.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.