un sfat va rog

by: eusaualtu
Va rog ajutati-ma cu un sfat...sunt impreuna cu prietena mea de 3 ani,mi-a fost alaturi tot timpul,m-a inteles de multe ori cand greseam,de ceva timp datorita problemelor care le-am intampinat,simteam nevoia sa ma descarc pe cineva si din pacate ea a fost alegerea mea,am dat vina pe ea pentru toate esecurile mele,si acum cred ca am intrecut limita,ea este plecata la munca in strainatate,de putin timp,si saptamana vitoare ajunge acasa.tot timpul in care a fost plecata vorbeam la telefon zilnic,dar ne certam din motive nesemnificative pentru ca asa sunt eu tampit,dupa o saptamana in care nu am vb mi-a spus ca nu mai are rost sa continuam relatia si ca ea sa hotararat sa renunte,mi-am cerut scuze in toate felurile posibile,dar degeaba,si cu toate astea ma suna din cand in cand sa ma intrebe ce mai fac sau cum sunt.de fiecare data cand vb cu ea si ii spun ca o iubesc sau cat de mult imi lipseste ori imi spune sa termin cu declaratile ca nu isi mai au rostul ori nu imi spune nimic.va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac nu vreau sa o pierd.Va multumesc anticipat

electronicguest

electronicguest

ce idiot mod de a gandi

04 Iun 2011, 18:23

Nu stiu de ce va legati de niste relatii ciudate, imposibile, extrem de complicate, care nu produc decat suferinta si pareri de rau. A plecat in strainatate, las-o in pace. Daca tine la tine cu adevarat vine singura inapoi, daca nu asta este. Alegerea in viata se pare ca este deja facuta. Degeaba insisti si o toci cu telefonul. Da-i viteza si priveste inainte. Alegeti relatiile simple si naturale. Sunt multe fete pe strada.

ti se potriveste mai mult .. esuatul!

03 Iun 2011, 19:32

daca cineva te iubeste si isi arata afectiunea ptr tine, trebuie sa apreciezi acest lucru, caci nu e usor sa gasesti pe cineva sa te iubeasca, nu iti bate joc, caci dragostea nu tine o vesnicie, trebuie innoita in timp. Trebuie sa inveti sa te comporti cu partenera, sa o protejezi de problemele si depresiile tale, daca o faci tinta batjocorei si a nervilor tai ... eu iti prezic un sir de relatii nefericite ...

mugur

mugur

Nu merge

02 Iun 2011, 00:10

sa-i tot zici cat tii la ea, observi si tu ca asta nu o intoarce la tine. Incearca sa o recuceresti, ofera-i sentimente frumoase si nu o trata ca si cum este a ta. Arata-i ca si tu ai valoare si fa-o sa fie iar atrasa de tine. Daca zici ca te suna inseamna ca mai ai o putere asupra ei.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.