un sfat va rog

by: someone_
Buna. sunt impreuna cu un baiat de aproape 5 luni. eu am 20 de ani, ca si el dealtfel. dar am o problema, dc se poate numi asa: nu mi-a spus ca ma iubeste. adev e ca nici eu nu i-am spus, vreau sa o faca el primul:P. sunt o fire cam dificila. imi zice ca ii place de mine, ca e indragostit.dar atat.inca nu m-am culcat cu el, dar am de gand sa o fac pt ca si eu vreau si el mai ales este foarteee nerabdator. crede ca dc inca nu am facut pasul asta nu il plac cu adevarat.desi i-am zis ca e o prostie,sa nu mai gandeasca asa. totusi a fost dragut ca a avut atata rabdare cu mine...dar ce credeti ma place cu adevarat? va multumesc pt eventualele raspunsuri

littleice

littleice

O

08 Oct 2008, 17:38

Credema ca o sa aiba el rabdare cu tine .Numai ca trebuie sa arati ca il iubesti si ca el conteaza pt tine.sICER ITI SPUN CA ATUNCI CAND VEI FI TU HOTARATA SA O FACI PENTRU EL VA FI UN MOM DE NEUITAT

someone_

someone_

aveti dreptate

03 Sep 2008, 12:58

Multumesc pt raspunsuri. inca nu stiu dc e iubire, dar tine la mine. imi pun eu prea multe intrebari:P

lidia-fetesti

lidia-fetesti

da sunt de acord

03 Sep 2008, 12:19

ai rabdare si asteapta, iubirea nu inseamna sa ti-o spuna in prima luna si sa vorbeasca din cauza euforiei momentului...iubire inseamna sa citesti in ochii lui ca te iubeste si in gesturile lui. asa ca ai rabdare :)

ladybug

ladybug

nu se stie...

02 Sep 2008, 17:32

5 luni este destul de mult. daca te-a asteptat pana acum cu siguranta simte ceva. nu-ti fa griji ca nu ti-a spus inca ca te iubeste. ai fi avut mai multe motive de ingrijorare daca iti spune din prima luna si apoi incerca imediat sa se culce cu tine. pana al urma e doar un cuvand si o metoda excelenta de manipulare. daca ti-ar fi spus ca te iubeste nu te-ai fi simtit "datoare" intr-un fel sa te culci cu el? pana la urma, sentimentul poate sa existe dar sa-ti dai seama cu adevarat ce el atunci cand intervine ceva. o schimbare, un soc, ceva surprinzator. de multe ori "te iubesc-ul" e spus in astfel de momente ce rup rutina de zi cu zi. daca nu ai alte motive de ingrijorare decat acela ca nu ti-a spus ca te iubeste eu zic sa stai linistita. bucura-te mai bine de relatie si decide tu cand te simti pregatita de a te culca cu el.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.