viata e un rau necesar?

by: bondarita
am 24 de ani si pana acum cateva zile in urma am fost virgina.a fost alegerea mea,nu ca as fi dus lipsa,iar cand in sfarsit am crezut ca am gasit barbatul potrivit cu care sa-mi incep viata sexuala,acesta m-a dezamagit crunt.desi credeam ca aveam o relatie serioasa,iar sexul era un pas absolut firesc,la doua zile de la producerea actului,acesta a hotarat ca nu mai merit efortul.nu-mi ma mai suna,nu-mi raspunde la telefoane sau la mesaje.sunt intro stare jalnica. mi se intampla tocmai mie asta,de ce nu-mi spune pur si simplu ca nu mai vrea sa continuam relatia,ca are pe altcineva,in fine orice,dar sa stiu si eu de ce aceasta tacere care ma omoara incet ,dar sigur.sfatuiti-ma,voi ce ati face in locul meu?

bondarita

22 Iun 2008, 18:38

:*:*:* capul sus .....imi pare ff rau ptr experienta prin care ai trecut....va trece..mai greu dar va trece timpul le vindeca pe toate si viata este asa de frumoasa

leo

leo

well bondarita

22 Mar 2008, 02:40

a fost alegerea ta sa fii virgina si a fost alegerea ta sa i te oferi. asuma-ti responsabilitatea pentru deciziile tale, pentru ca viata nu e buna sau rea ci doar exista.
asta am invatat-o mult in trecut in timp ce plangeam dupa o relatie ratata si sper sa te ajute si pe tine. ti-am spus: oricat ar fi de greu: NEXT! nu iti mai face atatea probleme pentru ca oricum te dezvirginai o data si o data.

ancap68

ancap68

Pacat

20 Mar 2008, 12:35

Viata nu este un "rau", dar este necesara si trebuie sa o facem cat de frumoasa putem, chiar daca ne da si palme; pacat ca s-a ajuns la asa ceva si, daca doar atat a putut sa faca el, inseamna ca nu merita efortul nici macar sa te mai gandesti la el.
Dar dragostea este oarba...
Si totusi, daca el s-a speriat de eventuale responsabilitati, implicatii? Sau...hmm...sa se fi indragostit atat de tare incat sa isi fi luat un timp de ragaz in care sa fie exclusiv cu el insusi, sa ia decizii. Cuvantul "lasitate" mi se pare grotesc.
Imi pare rau...Nu iti pot spune decat ca timpul intr-adevar le vindeca pe toate. Iti doresc putere sa treci mai departe si sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa iti dai seama ca viata este frumoasa, nu "un rau necesar".

manea_florina

manea_florina

Nu

18 Mar 2008, 16:15

Nu e un rau necesar, poti renunta oricand la ea, dar ce ai avea de castigat? Oircum la un moment cu sau fara voia ta, tot vei renunta, nu mai bine astepti pana atunci? Mai vezi si tu ce se mai intampla prin lume..

bogdanangheluta

bogdanangheluta

obisnuieste-te

18 Mar 2008, 12:37

ar trebui sa te gandesti la urmatorul lucru:
poate daca nu asteptai atat de mult, ti-ar fi fost mai usor. daca ai fi decis sa faci pasul asta cu niste ani in urma, acum ti-ar fi fost mai bine.

a_elya

a_elya

:(

17 Mar 2008, 10:19

am patit si eu la fel...tot ce trebuie sa faci este sa l uiti ...nu merita osteneala astfel de persoane :(

pajura

pajura

din categoria "O intrebare ptr o comunitate mare"

16 Mar 2008, 20:06

Nu putem sa-ti dam un sfat despre ce-am face in locul tau pentru ca "nu poti compara viata unui om cu a altuia"! Sunt atatea variabile care blocheaza emiterea unei retete. Solutia nu o poti gasi decat in interiorul tau, sa intelegi de ce ti s-a intamplat si sa nu mai permiti sa se intample. Nu incerca sa explici disparitia lui brusca, obisnuieste-te cu acest comportament, nu vei avea niciodata o "transparenta" masculina in relatiile afective din mai multe motive: o modalitate de comunicare complet diferita de cea a femeilor, o doza de lasitate si - de cele mai multe ori - o desconsiderare a receptorului mesajului.Vei supravietui, "ceea ce nu ne doboara ne caleste", dar nu te baza pe nimeni...

leo

leo

eh

14 Mar 2008, 22:45

se pare ca ai facut o alegere gresita. mai bine uita-l! treci pe pozitia NEXT

do_ni

do_ni

un gest urat

14 Mar 2008, 08:34

Ceea ce ti s-a intamplat tie se intampla multor femei. Cauzele sunt multiple, insa doua dintre acestea troneaza, sa zic asa, si anume: baiatul nu se asteapta ca fata sa fi fost virgina chiar daca ea spunea ca nu a mai fost cu alt baiat si atunci se sperie putin ceea ce denota ca nu era pregatit pentru o relatie serioasa. In cel de-al doilea caz baiatul a mai trecut un nume in carnetel (sti tu la ce ma refer). Eu as incerca prin a trimite un prieten de incredere care sa-l intrebe ce mai faceti voi ( deci cineva care stie de relatia voastra dar care "nu stie" ce s-a intamplat) si vezi ce zice omu. bafta.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.