vreu sa ma asculte cineva si sa ma ajute!

by: constantsa
Sunt indragostita de prietenul unei amice...Nu stiu ce sa mai fac.Sunt distrusa complet!!!Imi placea de el inainte ca ei sa fie impreuna,dar eu nu sunt genul care sa-mi afisez sentimentele..Ea e plecata in vacanta..si eu ies cu el si cu prietenul sau aproape in fiecare seara.Imi spune mereu ca miros frumos..ca am un miros specific al corpului si ca nu poate sta linga mine pt ca nu rezista parfumului meu...Mereu ma atinge,fie pe cap, fie pe umar.Mi-a spus intr-una din zile ca sunt foarte atragatoare si foarte frumoasa.Ma suna de la servici sau cind vine acasa pur si simplu sa vorbeasca cu mine!Cind iesim toti trei nici nu pomeneste de prietena lui..Sunt multe chestii pe care le face care ma fac sa ma gindesc ca nici el nu e indiferent..Insa,ar fi bine sa fie numai asta..Prietenul sau ma simpatizeza..Si ei chiar tin unul la altul..!E groaznic prin ce trec!Sunt sigura ca eu nu m-as fi indragostit daca el s-ar purta altfel...Mi-e greu..as vrea ca cineva sa-mi dea un sfat, sa-mi deschida okii daca trebuie.Sa ma ajute cumva! Nu pot gasi cuvintele potrivite pt a exprima ce se intimpla cu adevarat in sufletul meu!Niciodata nu am fost fericita in dragoste..mereu am suferit..Ajutatima!!!

ella_16

ella_16

NU te descuraja......

17 Aug 2007, 18:40

Este un moment greu.Stiu ca am trecut prin aceasta
Ma atragea foarte tare la tipul prietenei mele
Eram blocata nu stiam ce sa fac ,toate ziua imi mintem mie insumi ca nu-mi place dar cum il vedeam uitam totul de pe lume.Dar nu-mi permitem nimic,erau situatii cind ma aducea cu masina acasa si incepea sa ma sarute,la care il respingeam si ma suparam,dar inimioara imi lua foc
N-am facut greseala deoarece tineam mult la prietena mea si stiam ca daca dau gres voi strica prietenia noastra complet deoarece ea era indragostita de el pina la urechi
Acum sunt bucuroasa ca nu m-am dat,asta ma ajutat sa-l uit si sa fiu ocolita de dureri mai mari facute de insusi el(sufleteste)

Acum tu insuti pune-ti pe cintar ce e mai valors pentru tine relatia cu prietenul sau cu ea

MULT SUCCES
SPER CA TOT VA FI DE MINUNE:)

angelique87

angelique87

...

14 Aug 2007, 04:52

e destul de complicat! dar eu zic sa ai grija pentru ca daca tu continui acest joc, te poti rani! gandeste-te ca poate el vrea numai sa iti puna la incercare fidelitatea fata de prietena ta! plus de atat, se stie treaba cu baietii si nevoia lor de afirmare!nu iti recomand sa ai o relatie cu el chiar daca ei doi se despart! daca iti e prietena buna, o poti pierde! si nu uita!un prieten adevarat il poti avea toata viata, pe cand un iubit...il poti pierde intr-o secunda!;)

pisi

pisi

continuare

07 Aug 2007, 11:10

Faptul ca ei iti fac avansuri fatis si culmea nu se gelozesc unul pe celalat din aceasta cauza,ma duce cu gandul ca ceea ce urmaresc cei doi este de fapt...sex in trei.
Au observat probabil ca esti o persoana cumva marcata de faptul ca e singura,ceea ce ti-ar crea o anumita disponibilitate pt tipi care ti-ar acorda un pic de atentie,pentru ei esti probabil taman buna sa-si puna in aplicare fanteziile sexuale,esti solo,nefericita cu acest statut,simti nevoia de afectiune,esti usor vulnerabila.
Sfatul meu este sa nu le cedezi,sa raresti vizitele sau iesirile la terasa cu ei doi,si eventual,sa-i spui prietenei tale ce poama are langa ea.
Atentie mare ca reprezinti o prada foarte usoara pt barbatii care vor sa profite de vulnerabilitatea ta.
Grija mare cum interpretezi gesturile barbatilor si ai grija cu ce barbati accepti sa iesi in oras sau sa conversezi!
Fii mai sigura pe tie si nu mai cauta cu tot dinadisul sa fi cu careva,invata sa te cunosti pe tine,inainte de a te arunca intr-o relatie cu tot felul de dubiosi.
Mai astept vesti de la tine!

pisi

pisi

Nefericita in dragoste

07 Aug 2007, 11:02

Constanta,ai fost nefericita in dragoste pt ca ai interpretat in mod gresit semnalele trasnmise de barbati sau te-ai indragostit de barbatii nepotriviti tie.
Chestia asta e normala pana la o anumita varsta sau dupa ce ai acumulta anumite experiente de viata,dar dupa aceea normal este sa inveti ceva din relatiile esuate sau din greselile tale.
Bun,revenind la cei doi,mie comportamentul iubitului prietenei tale mi se pare deplasat,si eu am prieteni,dar nu au indraznit niciodata sa-mi faca avansuri.De obicei,un barbat care iubeste cu adevarat,nu va incerca sa-si insele iubita/sotia,asta-i parerea mea.
Mai cred ca tipul va joaca pe degete pe amandoua,atat pe tine,cat si pe iubita lui,cel putin comportamentul lui asta denota.
In legatura cu prietenul lui,spui ca tin foarte mult unul la celalalt,si ca ai remarcat ca si prietenul lui te place.
Nu ti se pare ciudat ca amandoi in acelasi timp incearca sa-ti faca avansuri,desi sunt prieteni foarte buni?Barbatii in general au un simt de posesivittate mai crescut decat al femeilor,si cu greu sau deloc ar accepta sa imparta femeia pe care o iubesc sau de care se simte atras cu un posibil concurent.

angel_victor

angel_victor

neatza....

03 Aug 2007, 10:08

buna constantsa, povestea ta este destul de complicata dar eu cred ca nu o potzi judeca in cateva fraze. daca vrei sa vb mai multe despre aceasta problema si sa te ajut cu sfaturi intra pe adresa de mess: draqusoru1980 ! itzi doresc un week-end placut!

qloty

qloty

vezi

03 Aug 2007, 08:51

cum se comporta si dupa sosirea prietenei tale si mai vorbim atunci.

qloty

qloty

sint de acord cu celia si aurasi

03 Aug 2007, 08:50

asteapta intoarcerea prietenei tale. Daca el iti face avansuri in lipsa ei.... e un pic deplasat din partea lui stiind ca voi doua sinteti prietene dar..... asta denota fie ca nu e foarte legat de ea fie ca te place pe tine suficient cit sa treaca peste asta... fie ca... (sorry) nu prea are scrupule si nu ii pasa ca voi sinteti prietene si ar rani pe una dintre voi fiind interesat numai de cucerirea lui.
Cel mai bine, cred eu, e sa nu iei nici o hotarire importanta acum ( desi sint convinsa ca esti tentata sa faci ceva cit mai repede ca sa se termine odata nebunia asta care te macina).

celia

celia

rabdare

02 Aug 2007, 23:51

Fii cumpatata deocamdata, daca nu vrei sa fii dezamagita, astepta sa se intoarca amica ta si si studiaza-i apoi cu luciditate reactiile (lui), vei sti daca simte ceva pentru tine sau nu. Atunci vei face ce crezi de cuviinta.

Rabdare !! Comporta-te in continuare firesc.

aurasi

aurasi

E greu sa dai sfaturi

02 Aug 2007, 11:24

Asculta parerile altora si judeca singura ce ai de facut.Nu stiu cati ani ai,cat de apropiata e"amica"?si mai ales TU te-ai indragostit doar pt ca el ti-a data atentie?altfel te-ai analizat?l-ai mai fi placut?e f.f.importanta acest lucru.In rest ar trebui sa-l lasi pe el incontinuare sa faca pasul,daca-l face,corect ar fi sa il faci si tu dupa ce amica ta ar termina relatia cu el si tot corect ca el sa-i spuna ca intre ei s-a terminat.Dar la 20 ani nu se fac toate "corect"(NICI MAI TARZIU,DAR LA 20).Spui ceva de prietenul lui,te atrage si acesta sau esti deja intr-o relatie cu el?Oricum, parerea mea,este ca ar trebui sa lasi si timpul sa-i faca treaba lui,daca se termina,nu ai pierdut,inseamna ca nu era ceva de calitate,daca atunci,abia incepe ceva frumos,e super,aveti timp sa va cunoasteti mai bine si sa stii ca barbatii daca au luat intai "frisca de pe prajutura"nu-i mai intereseaza "aluatul".STAi O CLIPA SI ANALIZEAZA TI SENTIMENTELE,priveste in sufletul tau si sigur ai sa gasesti acolo raspunsul,dar asculta si parereile altora si totusi JUDECA CU MINTEA TA,atentie,nu judeca cu inima.Gandeste pozitiv o sa ai si fericire nu dispera si nu considera ca ratezi momentul.