unghii false - PROBLEME???

by: vanitydiva
Am inceput sa port unghii false (tips + acryl,apoi gel) acum 3 ani. Deoarece stilista care se ocupa de mine a plecat in strainatate acum 3 luni,am fost obligata sa schimb diferite saloane. Am incercat fete care lucreaza in coaforuri sau de acasa sau in saloane specializate precum Perfect Nails si am ramas profund dezamagita. Fetele care lucreaza de acasa folosesc tips-uri ieftine,nu curata excesul de adeziv,nu stiu sa foloseasca drill-ul in mod corect, nu stiu sa aplice gelul(se umfla in 2zile),nu curata adecvat cuticulele.Am ajuns in disperare de cauza la Perfect Nails Unirii, unde, dupa a doua programare am jurat sa nu mai ajung in viata mea.Am fost lucrata de o domnisoara Elena, mult mai preocupata de barfa cu colegele decat de mine.Am asteptat 5 minute ca domnita sa isi termine tigarea in timpul programarii mele. Mi-a dat sangele la 6 unghii din cauza indepartarii brutale a gelului cu pila la schimbarea tips-urilor. Am rezistat 2 ore la barfa angajatelor cu privire la clientele salonului, totul de fata cu mine. Aveti si voi astfel de probleme? Ma gandesc sa deschid un salon specializat si as vrea sa stiu dk exista si alte femei ca mine, care cauta servicii de calitate

fbb_r_i_n_d_u_Brindusa_Ana

fbb_r_i_n_d_u_Brindusa_Ana

gel nails

03 Nov 2017, 13:14

https://youtu.be/ZqXaRauial8

fbandreea.marcu22_Marcu_Liana

fbandreea.marcu22_Marcu_Liana

unghii frumoase

09 Nov 2016, 00:13

https://www.facebook.com/unghiicugellia/?ref=bookmarks

danmarinn

danmarinn

Sector 5, Bucuresti

08 Aug 2016, 22:19

https://www.facebook.com/FunkyNailsStudio/

anitza1010

anitza1010

Aplic Unghii False - Piata alba iulia- Ieftin

18 Dec 2014, 13:41

facebook unde ma puteti contacta este facebook.com/anitza1010 pentru mai multe detalii

anitza1010

anitza1010

Aplic Unghii False - Piata alba iulia- Ieftin

18 Dec 2014, 13:40

LA DOMICILIUL MEU "PIATA ALBA IULIA-FACULTATEA HYPERION "
Constructie 60 lei
Tips 50 lei
Aplicare gel pe unghie naturala 45 lei
Intretinere 40 lei
Model inclus in pret
la 2 cliente aduse, intretinerea voastra este gratuita
TARIFELE IN WEEKEND SUNT DUBLE...PENTRU WEEKEND PROGRAMARILE IN PREALABIL....

isabella.tuca

isabella.tuca

unghii gel

07 Nov 2014, 16:01

http://unghii-gell.blogspot.ro/2014/11/mainile-ingrijite-sunt-o-adevarata.html

lucasimona

lucasimona

Stilist protezist unghii Bucuresti

21 Nov 2013, 21:14

Aplic unghii false numai cu gel (constructie ,tips sau gel pe unghia naturala), produse de calitate ( Sina, ibd ,EzFolow etc) 50 ron, orice modele (strasuri, sclipici ,caviar ) Va astept pe pagina mea de facebook pentru mai multe detalii www.facebook.com/aplicunghiifalse.bucuresti#!/constructii.gelsimona , sau la numarul meu de telefon 0721286369.

happynails

happynails

Unghii False Bucuresti 30 lei

08 Nov 2013, 12:09

Aplic unghii false (tips) / constructie din gel (30 lei), protectie unghie naturala cu gel (20 lei), modele ( tatuaje, caviar, etc - 5 lei/ unghie), manichiura clasica (10 lei. Bucuresti, Militari zona Lujerului. Telefon programari 0761.626.682

maria0705

maria0705

unghii cu gel

16 Oct 2013, 12:42

recomand: https://www.facebook.com/pages/Unghii-cu-gel-Dristor-Vitan/429088703872161

anamaria08

anamaria08

Unghii

30 Iun 2013, 17:35

Aplic unghii false numai cu gel (constructie sau gel pe unghia naturala), produse de calitate-50 lei, orice modele (strasuri, sclipici, nail art etc) incluse in pret, intretinere-30 lei, inlocuire unghie-gratis.La 3 manichiuri, a patra este gratis.site-ul meu cu modele : http://m.unghiiperfecte.ro/ana.m/ detalii : ana.mar08@yahoo.com

unghi false -PROBLEME???

11 Ian 2012, 20:11

Sunt stylist protezis deci lucrez in domeniul ba mai mult sunt chiar formator in cadrul unuei scoli, nu asta vreau sa va spun , indiferent de produsele cu care se lucreaza de firma sau chinezarisme , sigur conteaza experienta stylistei(manichiuristei) , cat si compatibilitatea unghiei clientei la structura si compozitia produsului,si bineinteles experienta acesteia in domeniu. Dar tin sa mentionez ca produsele folosite in protezarea unghiilor indiferent de tip: acryl, gel, tipsuri...etc , ar trebui incercate inainte pe clienta respectiva normal, adica cu cel putin 24 de ore inainte i se aplica sau construieste o unghie ( de obicei ce-a mica ) si se observa daca clienta are vreo reactie alergica la produsele folosite asupra ei . Pt ca o sa spuntei ca exagerez dar sa intamplat ca persoana respectiva a doua zi sa se umfle ba chiar sa ajunga la urgenta cu shok anafilactic, sunt multe chimicale in compozitia gelului, primer , manomer sau acryl de exemplu , si atunci veti fi trase la raspundere , pt ca asa cum o coafeza normal ar trebui sa incerce vopseaua pe clienta inaintea de a o foflosi , asa si la unghii , nu stiu cum sa atasez poze pt ca a-si fi atasat o poza cu un astfel de caz..

corinanails

corinanails

Probleme ??? Nu peste tot!

26 Dec 2011, 18:55

Eu am manichiurista mea, care lucreaza numai cu geluri de la www.super-nail-center.ro . Nu am avut niciodata probleme ! Bineinteles ca si modul de lucru conteaza enorm... dar multe"profesioniste" lucreaza cu chinezisme care nu stie nimeni ce contin, si care nici de calitate nu sunt... Deci, cred ca interesant este cu ce produse se lucreaza si ce experienta are manichiurista!

emilyypop

emilyypop

unghii tehnice la Velvet Spa

12 Dec 2011, 19:08

Si mie imi place sa ma ingrijesc de ungiute si s arate mereu bine. imi pun tipsuri, am incercat si protectia cu gel pe unghie* foarte tare. Sunt incantata de manichiurista Teo, de la salonul Velvet SPA. Face treaba buna si nu am avut probleme sau nemultumiri si tipa e si de treaba. In general, fetele de la salon sunt tare dragute si sociabile.

ad3lla24

ad3lla24

Unghii False

28 Nov 2011, 01:16

Aplic unghii false cu gel sau acryl. Pret 80 ron intretinere 50 ron ( modele, strasuri etc. incluse in pret ) Pt detalii id messanger: tarabuta_adela2004 Aici puteti vedea ce fac in fiecare zi cum arata cunghiile dupa 2 3 sau 4 saptamani shi pareri ale fetelor carora le-am pus unghii Lucrez cu produse profesiona IBD Gel sau Acryl http://www.facebook.com/#!/LadysNailShop
Conteaza mult cum aplici unghiile dar si mai mult produsele care le folosesti ..

andra12309

andra12309

unghii

14 Nov 2011, 21:49

http://www.facebook.com/pages/Di-Nails-Unghii-False-Bucuresti/172330666190209?sk=app_283925861642134

eu aici merg si sunt multumita. Poate va ajuta si pe voi. sunt si inebunita sa am modele pe unghii:)) am dat si eu de tot felul de domnisoare care mi-au distrus unghiile ..

ionela88

ionela88

sfarsitul problemelor

11 Nov 2011, 20:44

pai zi si tu cum gasesc oja permanenta k as vrea si eu :) astept raspuns ms

botoneambianca

botoneambianca

Unghii false

09 Nov 2011, 23:08

Aplic unghii false promotie pana la data de 31 decembrie tips+gel+orice model la alegere 65 ron pagina facebook unde imi puteti vizualiza lucrarile

http://www.facebook.com/aplicunghiifalse.bucuresti
Pentru detalii si programari 0765054176

andradaflo

andradaflo

Help

25 Oct 2011, 22:38

Salut fetelor. Tocami am facut prima in manichiura cu gel...dar din pacate rezultatul nu a fost unul prea placut. Am pus unghia cu gel...fara tips doar cu sablon, dar a doua zi sa rupt doar extensia unghiei...Pls help me...nu stiu unde am gresit. Multumesc

ralucarall

ralucarall

Unghii False Bucuresti

30 Aug 2011, 22:14

APLICARE TIPS+GEL=60 RON
APLICARE TIPS+FRENCH+MODEL PERMANENT=70 RON
PROTECTIE GEL PE UNGHIA NATURALA=50 RON
PEDICHIURA CU GEL+FRENCH PERMANENT=50 RON
INTRETINERE UNGHII CU GEL=40 RON
INLOCUIRE UNGHIE CU GEL 6 RON
pt informatii 0754 631 388 sau 0733 126 497

ralucarall

ralucarall

Unghii False Bucuresti

30 Aug 2011, 22:11

APLICARE TIPS+GEL=60 RON
APLICARE TIPS+FRENCH+MODEL PERMANENT=70 RON
PROTECTIE GEL PE UNGHIA NATURALA=50 RON
PEDICHIURA CU GEL+FRENCH PERMANENT=50 RON
INTRETINERE UNGHII CU GEL=40 RON
INLOCUIRE UNGHIE CU GEL 6 RON
pt informatii 0754 631 388 sau 0733 126 497

adelina1234

adelina1234

unghii cu probleme

26 Iul 2011, 00:39

buna unghiile false nu sunt o problema daca sunt puse de profesionisti si daca nu incerci sa le dai jos singura acasa

http://ptfemei.ro/ gel uv,acril,sclipici,paiete,

adelina1234

adelina1234

unghii gel uv si acril

26 Iul 2011, 00:05

Buna tuturor ce parere aveti despre unghii cu gel uv si acril si modele daca se poate sa postati

http://ptfemei.ro/ abtibilduri,acril,forme de silicon,forme dual sistem

tweety88

tweety88

Sfarsitul PROBLEMELOR!!!

25 Ian 2011, 12:16

Buna..in primul rand vreau sa va recomand produsele Creative Nail Design(www.karmabeauty.ro....031.4255038).Eu le-am incercat si le-am ramas fidela.Sunt cele mai bune produse de pe piata incepand cu unghiile false,manichiura spa si terminand cu manichiura clasica.
In ceea ce priveste manichiura clasica...am o intrebare pentru toate femeile: Nu v.ati saturat sa va schimbati oja la 2 zile pentru ca sare de pe unghii?Eu da....am descoperit de curand oja permanenta pentru unghiile naturale.
Avantaje....nu se pileste unghia absolut deloc,se usuca in lampa UV si cel mai important este ca aceasta oja ramane pe unghia naturala timp de 2 saptamani fara sa-si piarda luciul indiferent de ceea ce veti face.

zebrrasalon

zebrrasalon

Salon Zebrra ofera garantia calitatii serviciilor

06 Iun 2010, 10:19

Buna,

Iti recomand sa incerci salonul nostru, in ceea ce priveste aplicarea de unghii false: nu doar pe tips, ci si extensii de unghii/ manichiura permanenta- produse Kinetics ( gelul nu frige in lampa, acryl, gel soft). Noi avem solutii pentru toate tipurile de unghii! Se lucreaza cu seturi de pile individuale, la cerere. In plus, la 4 servicii efectuate, aveti 1 serviciu gratuit. Avem si o oferta SOC: la extensii de gene, in val de 150 lei, extensii unghii gratis ( design inclus, la alegere: aqua design/pictura chinezeasca etc ). www.zebrra.ro tel: 031.427.72.54

misha_teo2000

misha_teo2000

aplic unghii false

09 Apr 2010, 13:12

aplic unghii false cu gel,intretinere,pensat,la domiciliul meu! nu vei regreta!

uitate pe site ul meu www.emisha.tk si ai sa te convingi k merita! preturi imbatabile si calitate maxima!

drusce

drusce

perfect nail - magazinul unirea

27 Iul 2009, 15:11

Buna, am citit mesajul tau si ce pot sa iti spun...ai dreptate!Am fost si eu de curand la salonul Perfect Nails din Magazinul Unirea si am nimerit la o domnisoara pe nume Corina Badea. Sfatul meu prietenesc este sa va feriti pe cat puteti sa va puneti unghiile la ea, nu stiu de restul fetelor cat de bine se pricep, dar aceasta Corina pe langa faptul ca este foarte "pretioasa" si recalcitranta, nu are nicio treaba cu unghiile. Am mai avut ungii false dar astea puse de ea sunt aplicate oribil. sunt si strambe, si nepilite plus ca mi-a dat sangele la cateva degete si tot ea era ofuscata. Plus ca foloseste un ton foarte urat cand vorbeste si afiseaza o imagine de persoana foarte ocupata si deranjata de prezenta ta, de parca ai tine-o din treaba. Uita insa ca ASTA este treaba ei.
Nu stiu cum sa fac si unde sa ma duc mai repede sa imi dau "caricaturile" puse de ea jos, si sa imi pun altele care sa arate macar civilizat, daca nu chiar bine, asa cum trebuie.
Pacat ca cei de la perfect nails nu isi aleg mai cu grija angajatii....asta le dauneaza mult imaginii!

dulce001

dulce001

unghii false

02 Iul 2009, 13:41

Eu merg la Perfect Nails de jumatate de an daca nu mai mult, la aceeasi fata flori se numeste, sunt foarte multumita de cum lucreaza, cum pune unghiile false, am unghii puse de ea de 4 luni si nu a cazut nici una, iar la pedichiura nu o intrece nimeni, lucreza frumos si cu multa atentie. Dupa parerea mea si nu numai a mea e cea mai buna de acolo. Nu lucreaza gros si nici prost cum a spus fatuca de mai sus care se vede ca nu stie ce e aia unghie falsa, probabil ca i-au cazut pentru ca a plecat de la salon si s-a apucat de scos cartofii din gradina cu unghiile ei false, altfel nu imi explic cum i-au cazut. Oricum gradinaritul si cu unghiile false nu fac casa buna.

valentinap

valentinap

Unghii false

13 Apr 2009, 19:50

Buna ve recomand pentru unghii false atat produsele Creative Nail Design pe care le gasiti la www.karmabeauty.ro.
Sunt foarte multumita si nu am avut niciodata probleme cu unghiile cu acryl sau altceva ce au ei. Si au si salon undeva la Piata Victoriei, Str Buzesti, nr 74. Daca va intereseaza mai multe astept intrebari.

Va pup

maryo

maryo

unghii false

18 Mar 2009, 01:13

multe persoane vad pe diferite forumuri,fac experiente pe ele cu unghii false,de ce oare ,cred ca asa va place,de ce nu va interesati mai intai daca a mai fost cineva acolo cum lucreaza,voi va interesati cat ma costa si atat,alceva nimic,am mai postat o data pe acest sait despre salonul CHARISMA BEAUTY bucuresti zona vitan MALL ca are un personal super calificat FETELE AU LUCRAT SI LA PERFECT NAILS 3 ani au lucrat la ESCALADE acum siau deschis ele salon ,pentru cine a fost pe la aceste saloane RODICA SI LAURA,nr de telefon al salonului este 0213211290,de cateori a sunat cineva a intrebat care este pretul si a inchis ,noi nu avem vreturi fixe de oarece depinde si ce vrea clienta,avem geluri colorate cu sclipici si diferite decoruri,la noi se vine la intretinere la 3 saptamaninu la o saptamana sau dou doar daca asa vrea clienta programarea se face cu cel putin o saptamana inainte de oareca suntem foarte ocupate ,dar ce cunteaza daca va intereseaza decat pretul si va duceti unde va strica unghiile si va cad a doua zi.faceti experiente in continuare daca asa vreti

emilia1977

emilia1977

10 Feb 2009, 16:31

buna. eu mi le-am pus pana prin decembrie la o tipa la perfect nails si eram fff multumita. intre timp a disparut cu desavarsire, parca s-a evaporat, colegele spun ca nu stiu nimic de ea, nu raspunde la telefoane, in fine. in drum spre birou am trecut pe berzei (pe la eroilor) si am gasit un salon acolo, am oprit la mare nimereala, dar sunt multumita de tipa care mi-a facut intretinerea lor, am mai fost de vreo doua ori de acum. daca vreti va dau nr de tel al tipei.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!