Secretii si mancarimi genitale

by: moderator
De vreo 3 zile am observat ca ma mananca in zona genitala si am si niste scurgeri albe-galbui, chestia e ca e o problema mai veche. In ca de acum 2 ani am fost diagnosticata cu candida, si m-am tratat de 2 ori, nu inteleg de ce ma confrunt in continuare cu aceasta boala. Ma deranjeaza atat pe mine cat si pe prietenul meu, caci am ajuns in punctul in care ne invinovatim deja: e de la tine, ba e de la tine s.a.m.d. Nu stiu ce sa mai fac? Imi vine sa plang... Eu nu ma stiu vinovata, si el zice ca nu e de la el.

tina_22

tina_22

Mergi la doctor

12 Nov 2014, 11:24

Buna! Sfatul meu este sa mergi la doctor la control. Nu poate sa iti spuna o persoana oarecare ce sa faci sau ce sa iei. Mai bine mergi la dr, eu ti-l recomand pe cel la care merg eu, dl dr Silviu Istoc de la Medicover. O sa vezi ca iti raspunde la orice intebare, iti explica in asa fel incat sa intelegi. Pe mine m-a ajutat cu orice problema am avut. Bafta!

camispataru

camispataru

exista solutii

30 Mai 2014, 12:21

Da...si eu aveam probleme cu candida dupa cure cu antibiotic de obicei...imi dereglau in special flora vaginala si faceam imediat candidoza...dupa care luam tratament pentru candidoza...si ma saturam de atatea medicamente. Dar la ultima cura am descoperit Feminella Vagi C - niste ovule din plante al caror rol e tocmai de a echilibra flora vaginala...ca sa nu mai faci candidoza, vaginoza...sau mai stiu eu ce "..oze"! Intreaba medicul ginecolog despre el...vezi daca nu poti chiar sa iei preventiv o perioada...dupa ce scapi de candidoza.

elle021

elle021

"boala" comuna

29 Mai 2012, 15:00

nu ai de ce sa te invinovatesti, nici tu, nici el.. sa stii ca aceasta condidoza este destul de comuna si se face de la multe lucruri. De ex. eu am facut de la antibiotice. Insa partea buna este ca se trateaza cu succes, daca te duci unde trebuie.
In primul rand nu tb sa iei medicamente dupa ureche sau ce ai auzit de la prietene ca au mai luat si ele. Mergi la ginecolog!
Daca esti din Bucuresti, iti recomand doi medici ginecologic la care am mers cu succes (am fost, am vazut si am avut experienta subiectiva).
1. dr hilmi khaled
2. dr. torkoshvan (asa cred ca se scrie) constantina.
Ambii sunt de la clinica hilmi medical center, la care am ajuns cu un voucher de analize tot pe ginecologie dar am ramas fideala si mi-am adus cateva prietene tot aici.
Multa bafta si sper sa iti treaca repede.