celebritatile si moda

by: pinky
ca tot suntem aici... ce parere aveti? ce "vedete" se imbaraca foarte bine, de la noi si din afara? preferata mea e gwen stefani! de asemenea, mi se pare ca loredana cam exagereaza in ultima vreme, are totusi o varsta :)

anableau

anableau

frumusete si moda

14 Dec 2008, 16:49

o femeie frumoasa si desteapta,cred eu ca stie sa se imbrace.Sa asorteze culori,sa puna pe ea ce i se potriveste siluetei sale si apoi ,mare lucru,sa tina cont de orele zilei.Vad acum ca poarta sclipiciuri ziua in amiaza mare,ca poarta pantofi pe piciorul gol si tot felul de ciudatenii pe motiv ca sunt trendy. O femeie care se respecta trebuie sa aiba in sifonier intotdeauna un costum negru,o rochie neagra,un pantof si o geanta dar si o palarie eleganta gata sa o scoata din orice situatie deosebita.Imi placea cum se imbraca Diana,sau neveste de presedinti de stat elegante,asortate.De la noi imi place Gabriela Fira,Eugenia Voda poate mai multe dar nu-mi vin acum in minte.Poate si andreea raicu....raduleasca e cam ostentativ chiar daca e ca o statuie la corp ca la fata e vugara, andreea marin uneori , ca la surprize parca era o paparuda. nu ma credeti rea,dar termenul "a fi trendy' mi se pare deplasat.

pisi

pisi

noul stil al Christinei Aguilera

25 Oct 2008, 10:28

nu-mi place. s-a ingrasat destul de mult si n-o prinde frizura aceasta cu breton amplu si nici hainele cu figuri geometrice.

dianaciucium

dianaciucium

Christina Aguilera isi schimba look-ul

18 Oct 2008, 19:27

Arata bine cu noua tunsoare si noua abordare in vestimentatie!
http://donnablog.ro/index.php/2008/10/17/look-of-the-day-christina-aguilera-imbracata-in-emilio-pucci/ - aici am gasit si poza cu ea!

monita

monita

vedete....hmm...

07 Oct 2007, 19:37

de la noi le admir pe Mihaela Radulescu si pe Andreea Raicu. Fetele astea au naturalete si se imbraca cu gust. Cat despre vedetele despre ocean... Rihanna are intotdeauna o prezenta impecabila.

lalka

lalka

n.d

15 Nov 2006, 01:57

mie-mi place delia de la n.d

mihaela888

mihaela888

umerase si cutii

13 Nov 2006, 18:24

Nu inteleg cum indraznesc unele "stiliste" care arata oribil si se imbraca si mai oribil, sa apara pe posturile de televiziune si sa comenteze super-negativ legat de pozele unor tipe asa-zis vedete pe la noi prin Roamania. Nu mai retin pe ce post era, si nici numele tipei care comenta, insa o stiu cat ce aiurea arata- nu pot sa o sterg din cap de rau ce arata!!! Si zice tipa asta ba despre aia, ba despre aia! Mai ales ii zice lu Raduleasca ca nu dom'le fuste pix!!! Nu si nu pix!!! Pai ce ai cucoana cu fustele pix? Mai ales pe Mihaela arata de incremenesti! Cu picioarele ei lungi si talia de viespe!!! Asta e una, insa cum e posibil sa comentezi (ca stilist) aflandu- te in culmea obiectivitatii, in jur de 20 de poze si la toate sa gasesti cusur? Femeie!!! ai o criza de care numai un psiholog bun te poate salva. Femeia asta are o problema cu femeile frumoase, si tot ce poate sa faca este sa comenteze despre hainele lor. Toate dom'le! Sa le dea ea o lectie! lolll ce trist...pe bune

pinkyutza

pinkyutza

Andreea Raicu

09 Nov 2006, 18:56

Cred ca daca fetele din Romania ar trebui sa copieze pe cineva aceea este Andreea Raicu,simplu,glam,clasic chic,ea combina stilul elegant cu cel sport, materialele mate cu cele lucioase...niciodata nu da gres

dana_dana

dana_dana

vedete

18 Oct 2006, 21:41

unele "vedete"o dau in bara cu vestimentatia.vor sa fie diferite dar de cele mai multe ori sunt doar ridicole,cu unele excepti

luli-boy

luli-boy

Style - icons

19 Iun 2006, 17:04

Mie imi place cum se imbraca Andreea Raicu, iar la piece de resistence in garderoba ei cred ca este geanta Chloe Paddington, aia cu lacatel...e superba.
Sarah Jessica Parker imi place, dar in Sex and the City avea uneori tinute pe care nu le-as purta in ruptul capului, de ex. sandale cu sosete!
Tare si Kim Catrall. Era preferata mea din
serial.
Loredana a reusit sa ramana in pas cu timpurile, cred ca pentru asta ar trebui apreciata. S-a reinventat continuu. Dar din cand in cand, mai da si ea cu bata in balta...
Nicole Kidman este o vesnica aristocrata.
Si Floriana Jucan se imbraca foarte interesant, articole de marca, de calitate, desi le cam expune in mod exagerat cateodata. Oricum , ea nu prea apare public, asa ca nu e prea vizibila.

aly_bubu

aly_bubu

vedete

07 Mai 2006, 22:25

kate moss imi place foarte mult !! jessica alba de asemenea..

pisi

pisi

Alte Stil Icons

10 Mar 2006, 22:32

din punctul meu de vedere sunt: Cate Blanchett ( e si una dintre actritele mele preferate), Catherine - Zeta Jones ( Caterinca Jones , cum ii spune omul meu ), Salma Hayek, Alexandra Maria Lara ( actrita de origine romana care traieste de ani buni in Germania), in ultimul timp si Geri Halliwell m-a impresionat placut , Kim Catrall( arata incredibil la varsta ei,ca si Madonna de altfel, femei la aproape 50 de ani, care are arata de 100 de ori mai bine decat orice pustoaica de 20 ), Sienna Miller, Kate Bosworth etc !

pinky

pinky

:)

10 Mar 2006, 14:20

da, o stiu, are stil... nu stiam de gwen si madonna hehe... la oscar tot cam rochiile alea mi-au placut si mie, a umei thurman mi-a placut extraordinar de mult, foarte reusita. ce nu mi-a placut a fost ca prea erau toate in aceleasi culori, inteleg, moda moda, dar totusi! we need more colours :)... si madonna avea rochie tare da parca a slabit putin cam prea mult :) ooo, uitasem de zavoranca! nu o suport, e atat de proasta saraca! dar uneori se imbraca destul de bine :)

pisi

pisi

Uite, Andra, o tipa

10 Mar 2006, 09:04

care se imbraca extravagant, dar pe care o prind f bine hainele cu care se imbraca este , dupa parerea mea, Dita von Teese , sotia lui Marylin Manson , poate o stii ! Deci, tipa se imbraca in stilul anilor '30 , adapteaza normal machiajul si coafura cu tinuta, si o prind f bine !
Ce parere ai ?
Legat de rochiile care s-au purtat la premiile Oscar ,mi-a placut f mult rochia Umei Thurman ,cea a lui Michelle Williams,cea a Padmei Lakshmi, a lui Kate Bosworth, a lui Jennifer Garner, a lui Reese !
Cele mai neinspirate tinute au fost purtate, dupa parerea mea, de Paris Hilton , Pamela Anderson ( ca de obicei ), Naomi Watts , Charlize Theron , Felicity Huffman !
Voi ce parere aveti, care rochii de la premiile Oscar, vi s-au parut a fi cele mai reusite ?

vranceanu30

vranceanu30

07 Mar 2006, 16:59

Andreea Marin se imbraca foarte bine, de bun simt. Teo "da" bine in orice s-ar imbraca, totusi cel mai bine o prinde stilul sport. "Vedeta" asta noua de pe Euforia (fosta pe Acasa) n-are nici o treaba, n-o prinde look-ul asta nou, iar vestimentatia din emisiunea de aseara de la emisiunea femeile conduc, sau cam asa ceva, n-o avantaja deloc, nu pare a fi stilul ei

katy

katy

03 Mar 2006, 14:00

Mie imi place Kate Moss, e o scumpica :), dar imi place si Avril Lavigne :)) 2 stiluri total opuse, dar imi plac amandoua :)!

De la noi imi place vestimentatia Andreei Marin, ai dreptate in ceea ce spui despre Loredana, de asemenea cred ca si Oana Zavoranu uneori exagereaza in tinute...

pisi

pisi

Am mai multe vedete

01 Mar 2006, 20:22

al caror stil de a se imbraca imi place :Nicole Kidman, Renee Zellweger, Lindsay Lohan, Nicole Ritchie, Penelope Cruz, Sarah Jessica Parker, Hillary Swank, Kate Moss , si mai am, dar nu-mi vin acum in minte !
Cel mai rau mi se pare ca se imbraca Pamela Anderson, Britney Spears, Paris Hilton, Anna Nicole Smith, Christina Aguilera, Eva Longoria etc !
Pt Andra: Gwen Stefani mi se pare f extravaganta, dar e originala macar ! :) Stiai ca e verisoara mai indepartata cu Madonna ?