Cer prea mult? :)

by: eduarda
Nu pot dormi, dar inainte trebuie sa incep prin a dori un Craciun fericit tuturor de pe aici si nu numai.
Ma gindeam acum cam cum mi-l doresc eu pe el, cel care sper sa vina in viata mea. Poate ca cei mai multi vor zimbi, poate sint silly, who knows, dar m-am gindit ca e mai bine sa astern rindurile astea, decit sa n-o fac...
Sper ca anul care vine (sau cind va fi sa fie) sa mi-l aduca pe el. Cel vesel, cu simtul umorului, blind, cu bune maniere, care sa stie sa faca gesturi frumoase cind trebuie. Sa asculte muzica buna, la fel ca mine. Sa nu minta, sa imi scrie mesaje cind mi-e greu, sa-mi faca mici surprize (fleacuri, cum stiu si eu sa fac), sa-mi spuna "iubita mea", sa ma incurajeze, sa se intristeze cind ma intristez si eu, dar sa-mi aduca apoi zimbetul inapoi. Sa nu se teama de responsabilitati, sa nu ma lase singura.
Sa nu ma critice decit cu foarte mult tact, astfel incit sa am incredere in criticile lui si sa-i cer mereu parerea. Sa-i placa sa citeasca, sa ne uitam la filme, sa calatorim... Sa ne intelegem cind avem treaba si nu putem fi impreuna.Sa danseze. Sa rida. Sa plinga liber, daca simte, iar daca e trist si abatut, sa arate si sa vorbeasca despre asta.

eduarda

eduarda

hedonista

02 Ian 2008, 22:47

Poate...Barbatul perfect? Asa suna descrierea mea? Si a plinge liber asta inseamna? ...Deci n-am nici o sansa...:( Dar cu ceva tot te contrazic. M-ar atrage. Si inca foarte tare. Daca ar avea macar jumatate din lucrurile astea, nu mai zic toate, m-ar atrage f tare. Te pup...Si mersi...

hedonista

hedonista

..

29 Dec 2007, 15:33

eu nu sunt de parere ca oamenii de "calitate" sunt greu de gasit ci mai degraba, sunt greu de gasit exact in combinatia pe care ai enumerat o tu.Sunt convinsa ca vei gasi intr o zi o persoana care sa aibe o parte din cele spuse mai sus dar toate nu cred..in primul rand ca nimeni nu e perfect si poate ca daca ar exista acest barbat perfect, ne ar parasi pe noi, imperfectele:) sau pt ca exista de ex. un lucru pe care ti l ai dori "teoretic", dar iti garantez eu, ca practic nu te ar mai atrage atat de mult..vb despre "plansul liber"..si vb din experienta, nu e ceva sa ti doresti.. si nu spun asta ca ei nu ar avea sentimente si nu ar trebui sa le arate ci pt ca daca vezi un barbat plangand de prea multe ori nu e tocmai placut...din punctul meu de vedere..in rest..bafta

eduarda

eduarda

leo

28 Dec 2007, 14:55

:) leo, ce anume iti place asa mult? Ce ai vrea sa mai spun? Intreaba-ma si iti raspund. :) Ma mir ca nu ai comentat, sau poate nici nu e ceva de comentat.

leo

leo

mmmm

28 Dec 2007, 09:18

imi place, imi place, eduarda. mai spune, mai spune :))))

eduarda

eduarda

fetele

27 Dec 2007, 11:06

Sint de acord cu aurasi mai mult, dar ma bucur pentru panselutza, care sint convinsa ca merita ce are...:) Stiu in ce lume traim si tocmai de asta am impresia ca cer prea mult.
Stiu ca si eu gresesc, toata lumea face asta, dar ceea ce se intimpla in aceste zile este incredibil, vin lovituri din partea unor persoane pe care esti convins/a ca le cunosti, iti pui sufletul in miinile lor (mare greseala, eu cel putin asta am facut) si nici macar nu-ti dai seama ca nu te merita, chiar si atunci cind esti la pamint...
De aceea incep sa vad lucrurile acum un pic mai clar...Am vazut multi oameni singuri si loviti in ultima vreme si ceea ce e mai trist este ca sint oameni buni, de calitate.
Imi pun multe intrebari in perioada asta, dupa tot ce s-a intimplat si inca nu gasesc raspunsuri...Ma bucur ca ati raspuns si mai astept vesti de la voi...

panselutza

panselutza

nu ceri mult :)

26 Dec 2007, 23:49

te inteleg perfect... si tin sa te incurajez, pt ca si eu credeam ca nu exista astfel de oameni.. credeam ca sunt o raritate (mai ales din pricina bunului meu simt care nu prea se mai cauta in ziua de astazi, din pacate).. toate astea pana l-am intalnit pe iubitul meu :D asa ca.. nu ceri prea mult si astfel de oameni desi sunt rari, totusi exista :) pupici si un an care sa aduca mai mult

aurasi

aurasi

Nu ceri mult

26 Dec 2007, 20:05

doar ceva aprope imnposibil de obtinut pt ca sunt fff rari acesti oameni. In rest e ceva normal sa-l doresti sa fie asa,dar in ziua de azi cand nimic nu mai e normal sau anormalul e normal....Sper din tot sufletul sa-l gasesti si tu si noi toate pt ca toate meritam ceva bun chiar daca uneori unele/altele mai si"gresim".Oricine ar trebui sa aibe alaturi un suflet BUN, dar e cam greu de gasit si sa ofere la randul lui omenie,bunatate,iubire.In rest sarbatori fericite, mai scrie ce ai facut si... iti tin pumnii.pa

aurasi

aurasi

Nu ceri mult

26 Dec 2007, 20:01

doar ceva aprope imnposibil de obtinut pt ca sunt fff rari acesti oameni. In rest e ceva normal sa-l doresti sa fie asa,dar in ziua de azi cand nimic nu mai e normal sau anormalul e normal....Sper din tot sufletul sa-l gasesti si tu si noi toate pt ca toate meritam ceva bun chiar daca uneori unele/altele mai si"gresim".Oricine ar trebui sa aibe alaturi un suflet BUN, dar e cam greu de gasit si sa ofere la randul lui omenie,bunatate,iubire.In rest sarbatori fericite, mai scrie ce ai facut si... iti tin pumnii.pa

eduarda

eduarda

Cer prea mult? :)

25 Dec 2007, 02:27

Sa-i placa animalele. Sa se bucure, dar sa se si revolte. Sa stie cum sa se certe. Sa nu jigneasca, dar sa se impuna. Sa se imbrace sport, cu gust, dar si rebel.
Poate ca cer prea mult, dar asta sint si stiu sa ofer atit de mult, incit stiu ca merit toate astea. Imi doresc mult sa intilnesc si sa iubesc din tot sufletul un astfel de om. Sper sa mai existe. Sa stie sa poarte o discutie inteligenta si mai ales sa taca atunci cind trebuie, iar in bratele lui sa ma simt mereu "acasa". Sa ma priveasca in ochi, la fel si pe cei din jur, de cite ori are ceva de spus. Si nu numai atunci...
Are sens ce spun? Sint silly, poate, dar am simtit nevoia acum, cind nu pot dormi, sa spun exact ceea ce imi doresc, fie ca o asemenea persoana exista sau nu. Sint si o multime de defecte pe care le-as accepta...pentru ca sint foarte toleranta si le am si eu pe ale mele...
Dar acum ma simt mai bine ca am scris.
Inca o data, Craciun fericit tuturor si o noapte linistita...