cum sa-l fac al meu

by: klas
Fetele, poate imi dati un sfat...saptamanal, la birou, vine un tip(superb..exact ce imi doresc fizic, ca nu il cunosc personal) vine de vreo 6 luni.. e asociat cu cei din birou. mi-a picat fata cand l-am vazut prima oara, am simtit cum mi se taie respiratia si inima imi batea de park acum imi iese din piept. mereu imi dadea buna ziua si faceam 'small talk' int-o zi i-am zis celui care vine sa-l vada sa-l interbe dak e ok dak imi da numarul.(pt k tot auzisem ca vrea sami ceara nr. sau sa ma invite in oras) el a fost de acord si cel cu care e asociat mi-a dat nr. de tel. i-am dat un msj si i-am zis ca daca poate, sa ne intalnim in oras ca vinerea aceea mergeam la ziua cuiva.(nimic organizat, doar cativa prieteni intrun bar) el a zis ca are si el o zi de nastere si va incerca sa ne intalnim, dak nu, in curand ne vom intalni in afara biroului. de atunci tot vbeam la birou cand venea dar nu mentionam sa iesim. iar in ultima vreme, vine, da buna ziua cu un zambet superb si da la revedere, dar nu mai sta sa vbeasca putin, cum facea inainte. nu imi da mesaje desi are nr. meu.

eva31

eva31

Nu il interesezi.

03 Apr 2011, 20:40

Si atunci, de ce sa insisti sa fie al tau?

stoe

stoe

cum sa-l fac al meu

06 Iul 2010, 00:49

Probabil, nu esti in topul prioritatilor lui, sau poate, din cauza relatiei de servici pe care o are cu tine, nu-si permite sa calce stramb, si prefera sa nu aduca la cunostinta acest lucru.

Sau, exista si o probabilitate ca el, sa aiba deja o relatie cu cineva, dar care scartaie, si atunci cauta "viitoarea partenera", poti fi tu, sau altcineva.

Eu sincer, ti-as sugera inainte de a face pasul la care te gandesti, sa faci un mic "studiu de fezabilitate" asupra lui :D

Dupa care incet incet sa-i descoperi caracterul, multi barbati arata superb, au o dantura demn de invidiat, un zambet mortal, iar sub "coaja" e un nimeni.

Ai grija la fiecare detaliu ;)

emma_nicole

emma_nicole

Imbraca-te sexy

07 Feb 2010, 23:53

incearca sa-l cuceresti cu o tinuta sexy. Gasesti pe www.tierra.ro Eu asa mi-am recastigat sotul. acum el imi cumpara cel putin o data la 2 saptamani cate ceva de la ei. mie imi lvreaza a doua zi la fiecare comanda.

beautifulmind

beautifulmind

cum sa-l fac al meu

04 Feb 2010, 09:52

Intotdeauna indiferenta tzine! Fii mai rezervata in prezenta lui, ignora-l , chiar si vei daca vei vedea ca e afectat....atunci stii ca nu-i esti indiferenta. Asta e primul semn care o sa te indrume sa faci sau nu si al doilea pas.

viol3ta

viol3ta

hmm

20 Dec 2009, 21:42

incearca sa nu te mai arati in fata lui k il placi lasa-l sa umble el dupa tn nu tu dupa el...poate ca profita de asta si te lasa pe tn sa faci primul pas..

leo

leo

nu stiu ce sa iti spun...

16 Dec 2009, 16:11

eu cand am numarul unei femei, in cazul in care imi place o sun sa iesim. daca nu o sun inseamna ca e prea jos pe lista in topul preferintelor. s-ar putea sa mai aiba pe altcineva.

alexandras

alexandras

..

10 Dec 2009, 16:43

daca zici ca mama lui e bolnava poate se gandeste ca nu e timpul potrivit sa se avante in ceva

tashulina

tashulina

Din ce spui tu

10 Dec 2009, 10:57

pana acum, el pare destul de rezervat.

E posibil sa te placa, insa sa nu fie pregatit pt o relatie si prefera sa "te tina calda" pt momentul respectiv.

Ai putea sa incerci sa te porti mai rece o data cand va veni la birou si sa observi daca il afecteaza chestia asta.

klas

klas

..

10 Dec 2009, 06:37

nici eu nu ii dau pt ca i-am dat o data si nu ii mai dau a doua oara. ma simt si un pic prea directa pt k eu l-am intrebat prima la 'intalnire'. totusi pare interesat dar nu pot sa imi dau seama. cel care pt care vine aici la birou face glume si tot zice ca 'poate il intimidez..' a zis asta de atatea ori incat poate chiar e adevarat...azi de ex nu eram la birou cand a intrat el, dar cand venisem s-a deranjat sa imi dea buna ziua. dar nik mai mult. nu inteleg totusi, este interesat? mereu il prind uitanduse la mine, si eu simt ca nu pot sa respir. nu ne conactam si nu mai intrebam ce planuri avem de weekend, ca daca el nu ma intreba, nu o sa il intreb eu. am inteles totusi ca mama lui are leucemie...si sunt saptamani in care nu vine ca e la spital. imi pare rau de asta si poate o fi ocupat cu ea bineinteles si cu firma lui. doar stiu ca nu are prietena. sau nu avea, atunci cand vbeam mai mult. voi ce credeti..mai are rost sa ma tin dupa el, sau sa ma las? imi plce ATAT de mult de el incat mi-e greu sa ma las. cred ca, chiar m-as indragosti de el daca am iesi de cateva ori impreuna.