nu pot sa-l uit

by: klas
am avut o relatie timp de 2 ani, am stat departe unu de altul asa ca nu ne vedeam des. cand ne-am vazut, dupa un timp, am aflat ca e cu alta. ne-am despartit, nu l-am vazut de vreo 2 ani. am avout si un pr intre timp. dar nik ca el. am reluat leg acum cateva luni si vbim din cand in cand, dar nu ne vedem. simt ca nu pot sa-l uit, simt ca el era alesul meu si cand imi imaginez viitorul meu, il vad pe el langa mine. nu stiu cum sa fac sa-l uit. ori il uit, ori ne impacam, dar nu crek asta se va intampla. il iubesc, sau de fapt nush ce simt. dar nush cum sa fac sa-l uit. ma uit si la alti baieti dar dupa aia imi dau seama ca nu vreau nik, doar pe el il vreau. cateodata imi zice ca ii e dor si ma iubeste, dar mie frik sa io spun si eu.si alte dati e rece cu mine si se poarta de park suntem aproape straini, adik nu e atat de prietenos, chiar iubaret, cum e in alte zile..nush cum sa tratez comportametul lui..

eva31

eva31

Uita-l

03 Apr 2011, 02:59

Relatia asta nu prea merge. Poate ca simtiti ceva unul pentru altul, dar cu siguranta nu exista suficienta comunicare intre voi si nici nu va prea cunoasteti asa bine ca sa faceti relatia sa functioneze. Invata din esecuri si gaseste pe cineva care sa iti ofere si dragoste si liniste in relatie. Nici mie nu imi place haosul in astfel de relatii.

lylcri

lylcri

articol

09 Oct 2010, 01:09

Buna, am citit un articol interesant si dragut despre cum sa ne revenim dintr-un divort sau o despartire, vi-l recomand si voua. Pe mine m-a inveselit un pic. Pupici
http://www.afladespre.ro/cum-ne-revenim-dupa-divort-1024.htm

stoe

stoe

Oare ?!?

07 Iul 2010, 01:36

Tu chiar il iubesti ? sau doar este obisnuinta de a fi cu el, de a-l placea ca si persoana.

Exact ca tine am fost si eu.Dar, am avut prietenii si familia aproape, m-au ajutat cu sfaturi, m-au sustinut moral si am reusit sa trec peste etapa asta nasoala a vietii.

Eu prefer sa-ti amintesc, ca "balta nu a secat de peste !" , mai sunt si alti baieti/barbati care sunt ca el, sau poate chiar mai buni ca el.

Exista si probabilitatea ca, sa te impaci cu el, sa va casatoriti, iar dupa un an, doi .. sa realizezi ca ai facut pasul gresit. Si atunci ce-i de facut ? ramai o viata cu el .. si cu un regret ?

bitsy

bitsy

.

11 Mar 2010, 06:22

Astea`s jocurile cele mai frumoase.Cand esti timid.Cand nu stii ce sa`i spui,ce sa`i faci,cum sa te comporti.Din cate ai zis tu am inteles ca el te vrea..nu stiu daca mereu sau doar uneori,insa daca tu nu`i raspunzi la fel e normal sa creada ca`l respingi si apoi sa`si formeze un scut de protectie "impotriva" ta.Fii spontana si fa`ti curaj chiar acum! Trimite`i un mail,un mesaj sau da`i un telefon si zi`i simplu "Te vreau!" Fii curajoasa fetita ca timpu trece si relatiile or sa se raceasca inevitabil.Si o sa regreti.
Sa ne tii la curent cu ce se intampla pe viitor!:)

nymphetamines

nymphetamines

daca iti spune

23 Feb 2010, 12:36

ca te iubeste tu de ce nu-i raspunzi? mi se pare o copilarie asta, trebuie sa ai curajul sa-ti recunosti sentimentele, oricare ar fi ele

tashulina

tashulina

Auzi,

23 Feb 2010, 09:34

tie nu ti se pare ca arunci prea usor cu cuvintele "te iubesc"?

Iubirea asta nu e asa, tam-nesam.