Cu cine se inteleg pestii cel mai bine la pat?

personraluk

PEsti de pe forum, impartasiti-ne cu cine va intelegeti voi cel mai bine la pat.
SUntem foarte curioase :)

• person cu berbec!

absolut! iubitul meu e berbec.. si e perfect. il ador si nu poate exista ceva mai bun.

arielle13 Sep 200802:49
  • person Hmm

ce va spun va spun din experienta proprie ...
    stiu ca racii in extaz pur si simplu te trag in pat ... scorpionii ceva mai retrasi si misteriosi .. si eu vor cam acelasi lucru dar nu se arunca asa cum se arunca racii ;))

cu restu zodiilor .. nu stiu ca nu am incercat

ares8817 Apr 200809:50
  • person ....

precizare:eu sunt scorpion.

ana6815 Mai 200709:32
  • person ...

deja cunosteam persoana cu de amanuntul...nu mai era nici o noutate...devenea rutina...si intervenea plictiseala,din partea mea si gelozia creeata de nesiguranta si incertitudine,din partea lui...si uite asa o taraganam...pana cand gaseama altceva...ceva nou,numai bun de explorat.

ana6815 Mai 200709:31
  • person Mda...

In toate relatiile cu Pesti pe care le-am avut pana acum...fara sa va supar pe niciunul si fara sa ma dau rotunda,trebuie sa va spun ca am avut senzatia ca eu sunt stapanul si respectivul din Pesti sclavul...Mi-a placut la inceput,ma gadila in orgoliu.La pat...n-am nimic de comentat,se descurcau admirabil,insa fara sa ma faca sa vad artificii explodandu-mi in fata ochilor...si apoi relatia devenea dezastruoasa spre final,cand incepeam sa ma plictisesc

ana6815 Mai 200709:29
  • person Uof !

Sa va reamintesc teoria relativitaii a lui Einstein ? Eu sunt berbec si din experienta pot spune ca nu ma inteleg cu pesti decat in pat ... in rest, oricat de mult as incerca mai mult nu se poate ..dar in plapuma e beton pot spune..

bemyvictim25 Nov 200613:39
  • person Din experientza mea

Sun peste si pot s spun ca cea mai minnunata experientza am avut-o tot cu un peste.A fost o iubire de-o vara,dar clipele acelea ne-au lasat amintiri de neuitat la amandoi si chiar zilele trecute vb.cu el pe messenger imi spunea ca ar da orice sa mai putem repeta aceea vacantza.

tamar01 Mai 200612:26
  • person @nc@

Corect! Balanta cu Pesti.. Mai greu se inteleg.

15 Feb 200617:28
  • person ...

Aici este o neintelegere.Pesti poate ca sunt deschisi in fata Racilor,a Scorpionilor,a altor Pesti.In fata mea(Balanta fiind) pot sa spun ca nu au fost cum mi-am dorit.Si asta tine de compatibilitate.Eu caracterizam Pestii din punctul meu de vedere si dupa gradul meu de compatibilitate cu ei.Eu nu sunt compatibila cu ei.O femeie in Zodia Scorpion cu siguranta va fi.S-a inteleg gresit :)) Eu caracterizez celelalte zodii din punctul meu de vedere si dupa zodia mea.

15 Feb 200615:13
  • person edeN

Da, mare dreptate ai, Eden. Pestii nu sunt inchisi in ei, doar ca nu se deschid in fata oricui.
    Prietenul meu e in Pesti (eu, Scorpioanca). La inceput mi s-a parut ca o testoasa in carapacea ei insa se pare ca am stiut cum sa-l iau astfel ca acum e cum nu se poate mai bine :)).

15 Feb 200609:59
  • person nu,@nc@

Nu,pestii nu sunt inchisi in ei,iti spun sigur,eu fiind peste.Dar conteaza foarte mult in fata cui se deschid,fiind foarte sensibili au nevoie de toata atentia celuilalt.Si daca un peste simte ca tu zici"da,da",dar esti cu mintea in alta parte,s-a zis...
    cred ca m-am abatut putin de la subiect,deci sa revenim:am spus,sunt peste si in pat m-am inteles de minune cu un scorpion si mai mult decat minunat cu un barbat din balanta.Cu acesta din urma e...fara cuvinte...

eden14 Feb 200606:11
  • person barbatii pesti

Am avut doi prieteni pesti.Intr-o relatie sunt jalnici.Mereu nehotarati,cu capul in nori,hipersensibili.Insa din alte puncte de vedere mi-au placut. Barbatii pesti sunt greu de uitat :) Eu nu i-am putut uitat... Eu,balanta..si eu pesti..era o atractie f mare.Fizic ne doream aceleasi lucruri.Comunicarea in cuplu lasa de dorit.Cu pestii e greu sa comunici,sunt inchisi in ei.

11 Feb 200613:16
  • person Pesti-scorpion-pesti

Pt ca am un barbat scorpion si pe langa ...un peste, m-ar tenta un trio! Cred ca ar iesi scantei, ehehe prejudecatile persista inca in mintea unora! Cateodata nici nu stiu cu cine e mai bine, pestele e intradevar mai aerian, intr-o continua asteptare, le poti citi tandretea in ochi si te pot iubi far asa te atinga. Scorpionul te-ar manca de vie atunci cand face dragoste, chiar daca, zice el creeaza un preludiu suficient cica, pana la urma devine posesiv si te-ar lega, te-ar desface in doua! Ce sa fac eu , o femeie peste cu astfel de comportamente? Sa le iubesc, nu? Sa adun ce este mai bun din fiecare...Ii iubesc pe amandoi, m-am obisnuit cumva...si sunt dornica de surprize din partea lor!

lebada07 Feb 200616:34
  • person pestii se inteleg cel mai bine cu scorpionii

Pestii se inteleg cel mai bine in pat cu scorpionii. Cu siguranta. Se spune ca e cel ma erotic cuplu posibil si asa e. Pe pielea mea :)).

07 Feb 200616:16
  • person pestii se inteleg la pat cu...

"Pestii" se inteleg la pat cu...sotia lui, geaman.Pestii or fi ei alunecosi dar sunt, in esenta timizi, "indragostiti fara cuvinte" si sexual plini de surprize!Sunt foarte sensibili la stress, nu suporta tare zgomotele si sunt destul de pasnici.

dr200031 Ian 200621:09
  • person Draga Lebada

merci mult pt sfaturi. Eu una cred ca-mi aluneca printre degete. Simt ca nu mai am rabdare cu nici un barbat...am obosit. De cateva zile nu m-a sunat..(a fost vina lui)..stiu ca tine la mine....dar e prea mandru sa recunoasca. Asteapta sa-l sun eu, da' poate sa astepte mult si bine..ca io una nu vreau sa cuceresc nici un barbat care face teste pe mine...Si de nu ma mai suna...nici ca o sa-mi para rau...pt ca nu merita sa-mi consum energia pe un nenorocit care se umfla in pene de mandru ce este. Sa-si traiasca viata dupa principiile lui, io una am incercat sa-i dau tot ce si-a dorit. Poate ca nu a gasit la mine ce cauta...si sincer..nu ma intereseaza...pt ca stiu ce calitati am. Daca nu le apreciaza...atunci too bad pt el....

amura24 Ian 200607:17
  • person Draga Amura,

Eu spun doar sa ai rabdare, asa am crezut si eu, ca nu-mi da atentia necesara, dar uneori, cand eram singuri, gesturile lui si putinele vorbe pe care mi le spunea, parca inconstient, ma fac sa cred ca nu-i sunt deloc indiferenta... Suntem amandoi "pesti", ne simtim ... chiar daca ne intalnim mai rar, dar cand ne intalnim sar scantei, iar asta nu s-ar intampla daca sentimentul acela, pe care il astepti din partea lui, nu ar exista! Depinde ce-ti doresti, daca vrei un barbat puternic care sa te scoata din impas nu e cel potrivit. Daca iti doresti sa iubesti pana la uitarea de sine...sa gusti din cele mai nebanuite arome... este cel mai potrivit! Pestii stiu sa iubeasca...Poate ca nu sunt foarte hotarati dar sunt muncitori, perfectionisti si nu-si bat joc atunci cand iubesc. Ofera-i ceea ce are nevoie si il ai pe viata. El nu-si doreste foarte multe, si in ciuda a cea ce spun zodiile e destul de stabil in relatii.Depinde de cine-i este partener...Pierde-te in el si vei gasi numai lucruri minunate

lebada23 Ian 200611:58
  • person .....

ei bine, io mi-s scorpioanca..si greu imi gasesc un suflet pereche...plin de pasiune, atentie...si tot ce cauta o scorpioanca la un barbat. Fostul barbat era Rac...o persoana prea sensibila ..Ma irita...Desi se zice ca relatiile merg cel mai bine cu persoanele din zodia Pesti, Rac..ei bine, am cunoscut un Pesti...primul din viata mea...pot sa zic ca in pat ne intelegem de minune..dar in viata de zi cu zi..imi aluneca printre degete. Si nu stiu cum sa fac sa nu-l pierd..ca taaare mi-e drag...dar el fiind prea ocupat cu munca..se eschiveaza de la intalnirile noastre...scuzandu-se ca e prea obosit. Poate ca nu-l prea interesez..Hmm, oare asta sa fie? sau...sau poate ca vrea sa fie cucerit?

amura23 Ian 200608:30
  • person Pai si nu despre pat vorbeam aici?

ca nu ma prind ce te-a suparat...

raluk18 Ian 200621:49
  • person Ce aveti toti cu Scorpionii astia?

Ca sincer nu inteleg. Sunt de-a dreptul groaznici intr-o relatie. GROAZNICI CU CAPS. Buni la pat si cam atat.

rodicutza_sadica17 Ian 200611:48
  • person cu multe zodii

Daca as putea sa-mi aleg zodia partenerului de pat, ar fi Scorpion. Sunt extraordinari. M-am inteles bine si cu Pestii si Berbecii... Si din cate se spune despre Tauri, cred ca ar fi frumos si cu unul...

chrysilla17 Ian 200600:04
  • person nu pot raspunde, dar ...

cred ca, dpdv meu, se inteleg grozav in pat si se completeaza de minune.

iullia14 Ian 200620:43
  • person Cred ca e norocos

Si fac un mic trio fericit cele doua Tauroaice cu Pestisorul?

rodicutza_sadica05 Ian 200611:24
  • person suprize surprize

Salut!dupa parerea unor barbati,in zodia pesti...zodia lor favorita ,jumatatea lor este o tipa in zodia scorpion...eu mi-am dorit atat de tare sa intalnesc un astfel de baiat in zodia pesti incat acum il am alaturi de mine(scorpion-pesti?)poate iese ceva frumos pt totdeauna:)

lisa12 Dec 200514:57
  • person Hmmm

Poate in pat ieseau scantei, daca tot aveati certuri din astea pasionale si in viata de zi cu zi.:))

raluk28 Nov 200511:51
  • person cu gemenii nu se inteleg nici de frika :))

un fost prieten de-al meu este in zodia pestilor.nu exista nici un strop de intelegere intre noi :)) toaaaaaaata ziua ne certam.nu m-am culcat cu el k nu avea sens ..la cati draci imi facea ...n-avea rost sa-i ofer placerea asta :)))

pissy27 Nov 200522:02
  • person Cu scorpionii

Din toate punctele de vedere

crissexy31 Oct 200500:54
  • person Hihi

Deci v-ati luat degeaba de Razvanel saracul

rodicutza_sadica27 Oct 200514:35
  • person cu racul

pana acum, m-am inteles cel mai bine cu un rac.super, super, super

ariana24 Oct 200510:21
  • person si cu Taurii

Kama Sutra de la cap la coada si inapoi lol

kavajava23 Oct 200519:28

Newsletter Ele.ro

Quiz Ele.ro

In ce stadiu e relatia ta actuala

Simti ca relatia ta nu este tocmai pe roze? Ei bine, daca vrei sa afli cat de sanatoasa este si daca mai are rost sa o continui, fa testul de mai jos:...

AmTestat Ele.ro

Ulei curatator ultra-imbogatit

Uleiul curatator Dermo-U.H.T este special conceput pentru persoanele cu pielea uscata, atopica, si cu tendinta de roseata. Uleiul ...

Blog Ele.ro

Respiratia urat mirositoare ,halitoza sau halena in limbaj medical, poate fi cauzata de o igiena bucala deficitara sau de anumite ...

Felicitari Ele.ro

Ma gandesc...

Ma gandesc...

Forum Ele.ro

by: al_ma
by: raluk
by: casca007