Ne trebuie bona, ce ne facem?????

by: qloty
la 36 de ani m-am trezit mamica! Dupa oarece inceracri de durata, s-a intamplat si asta. Am o fetita frumoasa si dragalasa si poznasa foc! Nu mi-a fost usor sa schimb intreaga viata de pana acum adaptandu-ma la venirea unui copil... nu mi-a fost usor sa stau cu ea acasa doar eu ( tati lucreaza, evident) dar.... face 2 ani si trebuie sa ma intorc la serviciu. Ne trebuie o bona si sunt tare stresata de asta. Ma tem sa o las cu oricine, dar mai grav e ca inca nu am gasit pe nimeni interesat. Stiti pe cineva? Aveti mai multa experienta in domeniu? Va rog, orice sfat, orice sugestie sunt binevenite

mariastan

mariastan

mariastan

19 Sep 2012, 13:37

Eu locuiesc in Militari la Apusului pe B-dul Iuliu Maniu,imi doresc foarte mult sa lucrez ca bona.Sunt o doamna cinstita,am 36 de ani sotul este cadru militar,am doi copii o fetita de 8 ani si un baietel de 3 ani,ambi copii sunt la program prelungit la scoala ,respectiv gradi.Programul meu disponibil este intre orele 8-16 singura fara copilul meu,pot mari perioada de-a sta cu ingerasul dumneavoastra doar daca familia este hotarata sa ma pastreze ca si bona pe termen lung,si cu posibilitatea de a putea veni si cu baietelul meu de 3 ani.Rog multa seriozitate,nu ma sunati daca nu aveti nevoie.
Tel .

ai gasit bona?

10 Mai 2012, 08:58

eu am dat sfoara in tara, printre prieteni, vecini , colegi si am gasit pe cineva ca bona. mi-ar fi placut sa gasesc o fata mai tanara caci iti trebuie multa energie ca sa ai grija de un copil de 2 ani. Doamna care are grija de baietelul meu e la pensie, e in putere, dar, ii este greu caci puiul meu e un urias de doi ani care arata ca la 4 ani, cateodata imi e mila de ea caci ii este greu sa il ridice , o data mi-a spus ca nu a putut sa il mai scoata din leagan ...

japonialove

japonialove

eu zic mai bine

10 Feb 2012, 12:56

sa angajezi o bona prin intermediul unei firme, sunt persoane pregatite, prin recomandare este foarte greu sa gasesti pe cineva

qloty

qloty

Militari- Chiajna-Rosu-Dragomiresti

18 Ian 2012, 19:26

Multumesc ptr sugestie. Am deja un anunt pe cautabona.ro dar persoanele care s-au aratat interesate sunt fete de 20-22 de ani..... nu contest talentul lor dar nu e ceea ce caut. Sunt multe persoane care aplica acolo in nestire , platesc 5 eur pentru a debloca datele lor de contact si primele vorbe pe care le aud sunt:"aaaa, nuuuuu, stati prea departe!"de parca in anunt nu as fi scris unde stau.
Nu mai stau in Bucuresti. M-am mutat langa Bucuresti in Dragomiresti vale ( iesirea prin Militari, Chiajna, Rosu..... 15 min cu microbuzul sau ceva mai mult cu autobuzul). Sigur ca incerc in continuare sa gasesc pe cineva prin intermediul acestui sit si a altora similare. dar vad ca nu se inghesuie multa lume. Caut pe cineva care locuieste in Militari sau macar Drumul taberei ca sa nu fie transportul o problema. sau pe cineva cu permis auto caruia sa ii platesc transportul separat. Sunt dispusa sa platesc o suma frumusica pentru ca o doamna cumsecade sa aiba grija asa cum trebuie de Eva.
Am crezut ca gasesc aici mai multe mamici cu care m-as putea sfatui , sau poate cineva imi pate recomanda o persoana....poate chiar gasim pe cineva de incredere pe aceasta cale

ynna000

ynna000

...

18 Ian 2012, 12:37

esti din Bucuresti? in ce zona stai? ti-as putea recomanda cautabona.ro