Ma poate ajuta cineva...

by: menice
Am o mica problema si nu stiu cum sa o rezolv. Am o iubita la care tin foarte mult si nu as vrea sa o ranesc nici macar un pic, insa in momentul cand ne-am cunoscut i-am spus multe lucruri despre mine printre care si ca imi place enorm sexul oral. (Chiar toate prietenele anterioare imi faceau aceasta placere.) Atunci ea a zis ca nu e pregatita pentru asa ceva si eu nu am mai insistat. Avem deja 2 ani de zile si ea parca nici nu-si mai aduce aminte de acea discutie. A mai fost cineva in situatia mea? Daca da ce a facut, daca nu ce ar face? (Pt fete : ce motiv ar avea sa nu vrea? Ea zice ca ma iubeste mult si ca ar face orice pentru mine.E asta prea mult?).

menice

menice

lolitalove

26 Mai 2008, 09:04

cat despre psiholog... S-ar putea sa am nevoie de unu da sa fie de sex feminin :))

menice

menice

lolitalove

26 Mai 2008, 08:52

apreciez mesajul tau si pe undeva ai dreptate. Prietena mea a avut un singur prieten inaintea mea si sunt 100% sigur ca acesta a beneficiat de sex oral din partea ei.Chiar asta e faza. Ea nu mi-a spus niciodata ca i-ar fi facut lui asa ceva din potriva, a negat vehement acest lucru cand am discutat.In iunie se implinesc chiar 3 ani de cand nu am mai vb cu ea de asa ceva, insa ea nici treaba nu are. Am ajuns sa nu ma deranjeze asa de mult lipsa sexului oral ci faptul ca ea nu ma iubeste asa de mult incat sa treaca peste orgoliu si sa-mi faca o data si gata. As dori sa vad bunavointa din partea ei. Nu mi-a cerut niciodata un lucru (sexual sau nu) pe care sa nu i-l indeplinesc. Idea e ca imi imaginam relatia cu viitoarea mea sotia altfel = plina de fantezie si incredere si sex. se pare ca la mine casatoria inseamna doar reducerea drepturilor si nu si castigarea de noi drepturi. Acum o sa am dretpul sa nu fac ceva, in schimb sa am dreptul sa fac ceva. In final am o intrebare catre toate fetele : am primit in ultima sapt o oferta : sex salbatic (+oral) de cate ori doresc si implinirea tuturor fanteziilor mele in schimbul unei relatii intrerupte inainte de nunta si dragostea mea.Merita?

lolitalove

lolitalove

menice cred ca ai nevoie de un psiholog

17 Mai 2008, 20:57

ai facut o obsesie din sexul oral , nu e ceva normal. uite ca nici mie nu-mi place sa fac sotului , am facut primului meu prieten ( dar m-a inselat si m-am scarbit complet ) din acel moment m-am traumatizat pur si simplu si am zis ca in viata mea nu ma voi mai injosi sa fac sex oral ( nu m-a injosit tipul era super tandru si bun la pat )
si nici sa mi-se faca nu imi prea place , niciodata nu prea mi-a placut . ( desi el adora sa-mi faca :) )
dar incerc sai dau sotului din cand in cand aceasta placere ( chear daca uneori imi vine sa vomit) DAR sotul meu niciodata nu mi-a cerut-o , mi-a respectat complet decizia , el nu stie motivele pentru care nu o fac , dar mi-a pus sa o fac cand sunt EU pregatita , si a avut rabdare ( mi-se pare ca a trecut 3 ani de relatie pana i-am facut prima oara sex oral ) .
asa ca am impresie ca si presiunile tale pe care le faci scarbesc fata , si mai bine sa o lasi ca am impresia ca , cu tine nu va avea o viata linistita.

menice

menice

ya_ya

20 Oct 2007, 01:46

multumesc de incurajare, si eu sper sa fie in noaptea nuntii insa ma indoiesc. Cat despre faptul ca nu stie sau ca ii efrica sa incercece nu se pune problema. Pur si simplu cred ca o dezgusta idea, ceea ce e mult mai grav. Are cineva idei cum as putea-o scapa de fobia asta? :)

ya_ya

ya_ya

:)

29 Sep 2007, 12:51

poate o sa o faca in noaptea nuntii..:))..ast ada surpriza..glumesc
eu cred ca ar trebui sa te gandesti l avariant aca poate ii e frica...dc nu a mai facut ...si nu stie cum ....multe fete simt asta..chiar daca nu recunosc
singurul mod in care puteti sa rezolvati asta e sa vb sincer si deschis..adik ea sa fie sincera.
cu toate ca am intalnit si un barbat caruia nu i placea sa i se fac asex oral si nici sa faca...dar cred ca tot cev ade genul se ascundea in spate.
dar asta e doar parerea mea
bafta!;)

menice

menice

eroare sau nu ....

19 Sep 2007, 15:58

Desi cred ca am facut o greseala mi-o asum
Am sa fiu cel mai bun sot din lume ... ziua ... iar noaptea, noaptea depine de ea. Daca ma va trata cat de cat bine ... voi fi doar a ei daca nu, sunt destule fete care se dau in vant dupa mine, si asta o spun cu modestie :)
Sper intr-un viitor mai bun si speranta moare ultima...

pisi

pisi

Parerea mea

09 Aug 2007, 12:15

e ca te-ai aruncat din lac in put,menice.
Puteai sa-ti iei la fel de bine amanta si fara sa fi casatorit de ea,dar ma rog,daca tu consideri ca actele ti-ar rezolva problema cu sexul oral,e dreptul tau sa faci acest pas.

menice

menice

a trecut cam mult ...

09 Aug 2007, 10:13

Si totusi e cam greu. Fara sa precizez adevaratul motiv (sex oral), am vrut sa-i "redau libertatea", sa gasesc pe cineva care chiar sa ma inteleaga insa cand am vazut reactia ei si cat de mult ma ruga plangand sa nu o parasesc, m-am gandit ca ar trebui totusi sa-i mai acord o sansa. Si asa am facut, insa nu exista schimbari semnificative. Asa ca am cerut-o de nevasta. Fara nici cea mai mica ezitare a acceptat. Cred ca am gresit (intr-un fel), insa viitorul ne poate rezerva surprize sau asa sper. Tin la fata asta si o iubesc, insa daca dupa casatorie cand vom fi sot si sotie nu v-a face tot pentru mine, la fel cum eu fac tot pentru ea, cred ca va trebui sa o las sa fie sotie si sa-mi gasesc o amanta. Credeti ca gresesc? Am acest drept oare? Sau sunt un pic cam dus cu pluta?

eu_danny

eu_danny

oral?!?!?..............

31 Mai 2007, 00:53

sexul oral, ca orice alta placere, se practica cu acordul ambilor parteneri si cu multa tandrete.
in general, face parte din preludiu si nu poti sa-ti indesi p... in gura partenerei.
violenta nu are ce cauta in sex, cand iti iubesti partenerul
tu ai sarutat vulva prietenei tale? ti-ai afundat limba in vaginul ei?
daca va iubiti, va veni si sexul oral reciproc
PS. FELICITARI PT ALINAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pisi

pisi

comtinuare

25 Apr 2007, 21:40

Respecta-i decizia si daca intr-adevar acesta e un neajuns peste care nu poti sa treci,nu-i mai incurca viata,reda-i libertatea,accepta faptul ca intre voi exista nepotrivire sexuala.
Iar iubirea nu cred ca se masoara in cat de usor accepti sa satisfaci orice dorinta erotica a partenerului,aceasta e parere mea.

pisi

pisi

Poftim?

25 Apr 2007, 21:36

Mai Alina,dar daca fata aia nu vrea sa-i faca sex oral(nu vrea nici macar sa incerce),tu ce propui,sa fie cat mai multa lume de acord cu tine,asta ti se pare important?
Menice,nu poti obliga o persoana la care tii,sa faca ceva ce contravine principiilor sale.
Daca fata nu vrea sa incerce(slava Domnului,ar fi putut tot incerca in rastimpul de cand sunteti impreuna,dar nu vrea si pace),inseamna ca intr-adevar nu vrea sa practice sexul oral,indiferent de cat de intense sunt sentimentele ei pt tine.

alinaa

alinaa

in sfarsit!

24 Apr 2007, 21:48

am gasit si eu 2 persoane care sunt de acord cu mine,adica sa-i faca oral prietena,sexyfox,saitan,YUPYYYY

saitan

saitan

pt posturile rautacioase:

24 Apr 2007, 15:28

de ce sariti pe menice asa luand "apararea" fetei ? pana la urma daca ea nu a incercat...e bine ca partenerul ei o indeamna catre sexul oral ... poate dupa ce va trece peste aceasta bariera, chiar ii va placea . de ce sa refuze o placere?

saitan

saitan

hmm.

24 Apr 2007, 15:25

nu prea stiu cum sa te ajut aici. nu am avut destula rabdare sa citesc chiar toate posturile.
cert este ca nu trebuie sa te simti jignit de ea, pt ca iti vei face tie rau (psihic)
cat despre viziunea ei nu prea o inteleg...nu-i place penisul tau ? intrebare: cum iti priveste penisul? ce sitesti pe fatza ei ?

menice

menice

alina

02 Apr 2007, 12:56

da eu ii fac ei oral desi se lasa foarte greu spunand ca nu e corect fata de mine. k
dar pot sa-ti spun ca moare dupa el

alinaa

alinaa

menice

22 Feb 2007, 10:52

nu pot sa-ti spun ce ai putea face ca nush ce fel de caracter are prietena ta.am o intrebare pentru tine,u ii faci oral ei?????

menice

menice

pisi

22 Feb 2007, 08:34

poti sa-mi dai o definitie a iubirii, asa cum o ai definita in conceptia ta?
Mersi.

pisi

pisi

Sex oral=dovada de iubire?

07 Feb 2007, 11:11

Crezi ca daca iti va face sex oral iti va dovedi cat de mult te iubeste sau relatia se va imbunatati?

Cred ca ar trebui sa-i respecti decizia si,in fond,nu cred ca relatia voastra nu merge pentru ca ea nu-ti ofera sex oral,refuz sa cred ca mai exista persoane care au impresia ca existenta si buna functionare a unei relatii se invarte doar in jurul sexului oral.

menice

menice

alinaa

07 Feb 2007, 10:43

Stiu ca poate pare complicat, dar de comunicat comunicam in orice privinta, insa aici e un pic delicat pentru mine, as dori sa nu trebuiasca sa cer eu pentru ca atunci ar face poate acest lucru din obligatie si m-as simti nasol. Nu am rugat-o sa faca nimic din ce nu ii place dar se pare ca relatia noastra se degradeaza pe timp ce trece. Crezi ca ar trebui sa o rog sa-mi faca. Nu s-ar supara oare? Voi v-ati supara fetelor, daca prietenul v-ar cere sa-i faceti oral pentru prima data?

alinaa

alinaa

ok

12 Ian 2007, 09:17

sunt de acord cu hedonista,nu comunik destul.de exemplu,eu si prietenul meu am cazut de acord k atunci cand simtim nevoia de ceva sa ne spunem fara rusine,deci atunci cand el are chef de sex oral eu ii fac si invers.trebuie sa recunosc k atunci cand am facut oral pt prima oara nici mie nu prea mi-a placut...dar cu timpul...am ajuns sa ador penisul lui,ador sa-i fac oral si sa-l vad cat de bine sa seimte..

zeffyxz

zeffyxz

si eu zic la fel

30 Nov 2006, 12:03

lasa sa treaca timpul, timpul le lecuieste pe toate...nu o forta...

menice

menice

pentru toti

19 Nov 2006, 01:50

Stiti toata vorba asta ma face sa inteleg un lucru: poate ca o iubesc mai mult decat imi imaginez. Nu i-as putea cere categoric sa-mi faca asa ceva ca daca nu o las, dar nici nu as putea merge mai in profunzimea relatiei fara putina schimbare. Deocamdata astept...viata merge inainte. Problema e ca nu stiu cum ar putea unii rezista unei fete foarte dragute, cand aceasta ii propune o partida, care include si sexul oral,in special ca stii ca acasa te asteapta cineva care n-o sa-ti faca asa ceva. Uite eu am renuntat de doua ori pana acum, dar faza e ca nu stiu cat o sa mai pot rezista tentatiilor. Stiu ca unele fete o sa zica, "se vede ca o iubesti" sau "daca o iubesti o sa renunti tu".Ganditi-va la un lucru de care nu va puteti lipsi nici o zi! Cum ar fi sa te trezesti a doua zi fara sa mai poti avea acces la acel lucru. Cati dintre cei negativisti ar putea rezista?

hedonista

hedonista

:))sa te contrazic..

15 Nov 2006, 18:09

ba pot..Marilyn Manson..dovada vie..

pisi

pisi

Banc de descretit fruntile

15 Nov 2006, 12:15

De ce au nevoie barbatii de o femeie? - 52% ca sa-si intemeieze o familie - 69% le-ar placea sa le faca cineva curat, sa le gateasca si sa le spele rufele - 78% li se pare placut sa se trezeasca dimineata langa o femeie- 99% pentru ca le place sexul oral si, oricat ar incerca, nu pot singuri...

pisi

pisi

Si eu am pledat

15 Nov 2006, 12:03

pentru a avea mai multa rabdare cu ea si a nu o obliga,poate n-am stiut sa ma fac pe deplin inteleasa...

Si Menice cu manuta lui a scris,ca daca tipa nu i-o face,ori o inseala,ori o paraseste.

pisi

pisi

Hedoni,

15 Nov 2006, 12:01

pai el(Menice)a declarat ca la el,sexul oral nu se negociaza,afirmatia nu-mi apartine.

hedonista

hedonista

pisi esti prea categorica

15 Nov 2006, 11:36

nu credca ar trebui sa se desparta pentru ca ea poate n a mai practicat niciodata sexul oral sa stie daca i place sau nu..poate ca educatia inoculata de parinti si avand in vedere ca apox 80% dintre cei ce practica sexul oral nu recunosc, a creat o imagine de lucru dezgustator, de care ar trebui sa te rusinezi.
Si daca totul se negociaza, este imposibil ca asta sa nu se negocieze

hedonista

hedonista

hmm..

15 Nov 2006, 11:26

mie mi se pare cavoi nu comunicati destul..eu il mai intreb din cand in cand pe prietenul meu daca il fac fericit sau ce fantezii mai are..chestia asta chiar functioneaza.
si il inteleg pe menice, cu toate ca nu mi s a intamplat vreodata sa mi doresc ceva si partenerul meu nu, dar este normal sa fii frustrat..
nu stiu, nu inteleg unele persoane..spun ca ar face orice pt partenerul lor, dar o chestie banala ca sexul oral..da banala!pentru ca intr o relatie..mai ales de 2 ani..era normal sa se intampla..din punctul meu de vedere atunci cand iubesti o persoana nu poti gasi la ea ceva scarbos..ma rog..aici e vorba de mentalitate.
Concluzie, eu cred ca ar fi o idee buna sa o surprinzi cu intrebari de genul:tu ce fantezii mai ai?...si daca nu ajunge discutia unde ti ai dori.Trebuie sa i explici ca daca ea se va hotari in cele din urma sa ti indeplineasca aceasta dorinta tu o vei respecta la fel de mult.

pisi

pisi

Doua persoane avand caractere diferite,

15 Nov 2006, 11:09

este greu de imaginat o relatie intre ele,care sa reziste foarte mult in timp,deoarece interesele,principiile,parerile despre viata ar fi diferite intre cei doi.

Cea mai buna solutie mi se pare despartirea in cazul vostru,Menice,deoarece tu pari genul de om categoric si plin de fantezie,ea imi pare a fi genul de om linistit,potolit,sunteti total diferiti,cel putin asa va percep eu,dar s-ar putea sa ma insel.

Daca tu consideri sexul oral mai presusu de ea sau relatia voastra,nu prea lasi loc de multe alternative. Daca ei i-ar fi placut placere sexul oral,te-ar fi rasfatat pana acum cu el,din proprie initiativa si fara sa-i spui tu sau s-o obligi,dar iti spun cinstit,nu procedezi deloc corect fata de ea,din punctul meu de vedere desigur.

Daca ai avea rabdare si ai lasa lucrurile sa decurga de la sine,poate ca si-ar lua inima in dinti si ti-ar facea-o,dar tu cu toata graba asta,nerabdrea de care dai dovada,nu faci decat sa inrautatesti lucrurile din pacate. :((

Si poate nu stiai,dar intr-o relatie,totul este negociabil,pentru ca asta presupune ideea de cuplu,doua persoane care isi reprezinta interesele sau si le negociaza in fata partenerului.

Daca ai fi invatat lectia asta a negocierii,sunt sigura ca de mult obtineai ceea ce-ti doresti atat de mult...

Ia acest mesaj ca fiind un punct de vedere,nu ca un afront la persoana ta.
N-am nimic cu tine,dar am vrut doar sa-ti prezint cum percep eu lucrurile in ceea ce va priveste pe tine si iubita ta,este foarte posibil sa ma fi inselat asupra voastra,dar e,de asemeni posibil,sa nu mai fi inselat,voi stiti mai bine.

Iti doresc sa iei hotararea din care sa iesiti castigati amandoi,nu doar unul dintre voi,asa ca,grija mare ce anume veti decide.

menice

15 Nov 2006, 10:39

Ti'ar conveni sa stii ca,prietena ta iti face cu scarba si din obligatie ?
Nu te'ai simtit tu ca ultimul om in cazul asta?

Un lucru,care nu este acceptat de ambele parti,nu poate fi indeplinit...vrem nu vrem asta e!
Daca nu se ajunge la nici o rezolvare..si unul dintre cei 2 nu accepta relatia fara sex oral ...se ajunge la despartire si punct! AtaT!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.