PLS, o parere

by: allynna
Buna!.Am facut dragoste cu prietenul acum cca 2 saptamani. Am folosit prezervativul, insa nu mi-a venit menstruatia, desi trebuia sa imi vina de acum o saptamana. Stiind ca prezervativele nu sunt sigure 100%, am facut si un test de sarcina, care a iesit negativ. Poate cineva cu experienta sa ii zica daca si care sunt sansele sa fiu insarcinata? Merci mult.

egodog

egodog

si? ai mai facut un test?

01 Mai 2009, 13:43

da-ne si noua de stire. e posibil sa fie doar o intarziere dar nu se stie niciodata, nu?

nymphetamines

nymphetamines

sansele ar fi destul de mici

23 Apr 2009, 13:39

depinde si ce varsta ai tu. pana pe la 20 de ani menstruatia iregulata este destul de obisnuita, maiintarzie, mai vine mai devreme... acum t stii- e prima data cand ti-a intarziat? ai mai luat si alte pastile care ar putea avea efectul asta? mai fa un test totusi, sa fii sigura.

ladybug

ladybug

mai fa un test

23 Apr 2009, 12:05

sunt rare ocaziile in care poti ramane insarcinata cu prezervativ. ar putea fi vorba doar de o dereglare. totusi, ca sa fii sigura mai fa-ti un test azi, incearca alta firma de produs. daca e negativ mai asteapta o saptamana. in cazul in care tot nu iti vine menstruatia mergi la ginecolog

allynna

allynna

MERCI MULT

22 Apr 2009, 15:08

.

andreea_mandra

andreea_mandra

hm....

22 Apr 2009, 15:03

Intr-adevar prezervativele nu sunt 100% sigure,exista riscul sa se rupa atunci cand ti-e lumea mai draga, sau doar sa fie fisurate....si este de ajuns. Daca spui ca ai facut test si a iesit negativ, desi nici acetsa nu este in totalitate sigur, ai putea sa-l repeti dupa un anumit timp. Se poate sa fie o dereglare a menstrei, se mai intampla....dar...poate exista si riscul unei sarcini. Cel mai bine ar fi sa mergi la un control ginecologic. Elimina orice indoiala

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.