Plsss ajutati-ma!!

by: 
Salutare,sunt o domnishoara de 19 ani shi mi-am inceput viatza sexuala pe la 17,5 am un prieten il iubesc,ma iubeshte,7 zile in urma mi s-a terminat ciclul menstrual,avem o relatzie sexuala activa,acum dupa 7 zile iar mi s-a inceput ciclul dar intr-un mod mai deosebit decit ca de obicei.Shi sunt stresata nsuhtiu ce sa fac?Poate sa aiba vrio legatura cu viatza sexuala????

qloty

qloty

silsan, dragule

05 Oct 2007, 15:24

caci pina la urma inteleg ca esti barbat, nu?
Lumineaza-ma ca m-ai bagat putin in ceata cu ultimele vorbe. Ce treaba are sexul oral unilateral ( sau unidirectional daca e mai clar asa) cu unsul unei casnicii? Da , sint de acord ca sexul in genere "unge" casnicia si uneste sotii intr-o relatie mai profunda, dar sexul oral aplicat femeii?????????????
Glumesti? Rizi de noi sau chiar crezi ce spui?

ya_ya

ya_ya

daniel"a":)

29 Sep 2007, 11:53

parerea ta despre casatorie e frumoasa dar absurda...am evoluat ..acum avem sansa sa testam daca ne potrivim intradevar si nu sa facem ceva cu ochii inchisi...exista nepotrivire sexuala sigur stii asta..se destrama relatii pe tema asta..casatorii chiar.
sa te gandesti sa te casatoresti , sa iti dai seama ca nu merge dar totusi sa pastrezi fatada e rau ...mult mai rau decat sa fii imoral cum zici tu...pentru ca dupa o casatorie apar copii care ei or sa-ti suporte tie fatada..pe ei o sa-i influenteze..lor o sa le distruga psihicul...numai un om egoist s-ar gandii numai la el. si tot pentru copii e important sa nu te casatoresti doar pentru ca trebuie si far asa fii "sigur" ca relatia aia o sa fie una pentru totdeauna, nu poti sa fii niciodata sigur dar ai obligatia sa te chinui sa-ti dai sema daca o sa mearga.
si daca imi spui ca nu trebuie sa faci copii...atunci eu iti spun ca nu trebuie nici sa te casatoresti pentru ca majoritatea oamenilor se casatorsec ca sa ajunga sa aiba o familie.

simo_x

simo_x

...

06 Sep 2007, 01:14

nu inteleg de ce scrieti ceva in 10 post-uri, nu puteti scrie intr-un singur post ce aveti de spus ? ca este greu de urmarit asa...

http://www.amazona.ro

qloty

qloty

oamenii

30 Iul 2007, 15:39

se imaprt dupa mai multe criterii in mai multe categorii. Nu as sti sa fac acum o astfel de imparteala ( am o banuiala ca o sa imi ceri asta ). Nu pretind ca le stiu pe toate. Doamne fereste. Doar ca nu mi se pare corect sa ii pun la zid pe unii doar pentru ca , dupa principiile mele, s-ar incadra intr-o categorie sau alta.
Ma adresez cu apelativul DOMNISOARA unei femei necasatorite si cu DOAMNA uneia casatorite. Pentru asta nu e nevoie sa stiu trecutul ei sexual. E doar o formula de politete si nimic mai mult

qloty

qloty

pentru mine

30 Iul 2007, 15:34

celibatul nu are nimic in comun cu castitatea ( am mai spus asta) Un celibatar nu e un calugar. Celibatul nu presupune o viatza in care nu are loc nici o activitate de natura sexuala. Dimpotriva, de foarte multe ori un celibatar are relatii intimplatoare cu mai multi parteneri si se poate scalda intr-o promiscuitate desavirsita. Nici macar situatia asta nu o judec. Poate imi formez o parere urita despre persoana in cauza dar nu o judec. Este modul in care a ales sa traiasca si trebuie sa si-l asume si sa suporte consecintele unei vieti dezorganizate.

qloty

qloty

cred

30 Iul 2007, 15:31

ca orice om are dreptul sa isi traiasca viatza asa cum considera el de cuviinta fara a-l incadra intr-o categorie.
Multi oameni care traiesc in concubinaj se casatoresc dupa o vreme. In acest caz casatoria lor e ca o incuviintare a faptului ca au facut o alegere buna cind s-au oprit la partenerul lor si ca au multe lucruri in comun ( lucruri pe care le-au descoperit in timp si care pot constitui baza unei casatorii reusita)
Sint multi care dupa o vreme realizeaza ca partenerul nu e ceea ce credeau la inceput. In acest caz concubinii se despart inainte de a ajunge la lucruri mai serioase si cu mai multe implicatii.

qloty

qloty

nu sint

30 Iul 2007, 15:26

o idealista. Dar nu cred ca exista oameni buni sau rai fundamental. Imparteala facuta de tine urmeaza , cred, niste principii solide la care te aliniezi. Eu sint ceva mai.... ingaduitoare si mai intelegatoare. E foarte dur sa spui ca cei casatoriti sint motorul reproductiv al lumii iar celibatarii sint stilpi de moralitate. Nici una nici alta nu le vad aplicate.

qloty

qloty

pai

30 Iul 2007, 15:23

din experienta am invatat ca oamenii pot lua hotariri gresite in anumite momente ale vietii lor. Spun ca viatza e mai complicata pentru ca, de multe ori, principiile pe care le adoptam la un moment dat, se dovedesc imposibil de respectat. Primul nostru instinct este acela de supravietuire si in situatii limita ( pe care cu siguranta viatza le poate oferi oricui) principiile palesc si supravietuirea primeaza.Ca ne simtim rau sau rusinati din cauza ca ne-am incalcat principii pe care le sustineam cu tarie.... asta e altceva.

qloty

qloty

Daniela

30 Iul 2007, 08:52

eu cred ca tu ai niste convingeri religioase diferite de ale mele. Dupa parerea mea imparti lumea in rai si buni , celibatari si casatoriti, stilpi ai moralitatii si cupluri reproducatoare. Nu pot sa fiu de acord cu asa niste impartiri. Pot sa iti respect punctul de vedere si sa nu incerc sa te conving de contrariu.
Dupa mine viatza e mult mai complicata decit atit si oamenii sint mult mai diferiti ca sa poata fi impartiti in doar citeva categorii (desi, sincer, imparteala ta mi se pare cam aiurea)
Asta e. Succese, Daniela. Sper sa iti mearga bine si sa nu ciocnesti de prea multe obstacole .

pisi

pisi

Motive pentru a face pasul cel mare

27 Iul 2007, 16:37

oamenii se mai casatoresc si din alte motive decat acela de a aduce copii pe lume,caci altfel ar fi fost super incantati guvernantii,ca le-ar fi crescut natalitatea.
oamenii se casatoresc si pt a beneficia de impozite mai mici,si pt ceremonia de casatorie,pt avantajele banoase de pe urma ceremoniei de casatorie,pt ca se iubesc,pt ca stiu ca si-au gasit perechea etc.
rar sa auzi de cupluri care s-au casatorit ca sa faca copii sau imediat ce au facut acest pas sa se puna pe facut copii.
si da,sunt pro concubinaj,decat sa te arunci cu capul inainte intr-o relatie legalizata,doar ca sa-ti incepi viata sexuala si ca sa faci copii,mai bine convietuire consensuala.
ii admir pe cei care isi lasa timp,inainte de a face pasul cel mare,pt ca e un pas important,casatoria.
mai citeste si tu niste studii sociologice ca sa vezi de ce oamenii nu se mai casatoresc sau din ce motive se casatoresc sau de ce anume a scazut natalitatea.
lumea la care visezi tu,daniela,nu va exista niciodata,pentru ca nimanuia nu i-ar conveni sa fie impartit pe categorii,gen stalp moral sau stalp al natalitatii.
oamenii sunt mult mai complicati decat vrei tu sa accepti.

pisi

pisi

danielu,

27 Iul 2007, 16:25

ce varsta ziceai ca ai?de unde sti tu cum se traia pe vremea comunistilor sau ce metode foloseau?parca ziceai ca ai 22 de ani. :)
ma tot uit si nu-mi vine sa cred,ai reusit sa transformi acest subforum intr-o batjocura,ai reusit sa jignesti cred ca doua treimi din cei ce au incercat sa intre in dialog cu tine,ti se pare normal?
si stai fara grija,nu te mai supraaprecia,nu cunosti nici macar un sfert din psihologia umana,nici despre oameni sau despre relatiile dintre acestia nu sti mare lucru.
te-am intrebat din ce secta sau biserica faci parte,de ce nu raspunzi,ai ceva de ascuns?
legat de celibatari,pai celibatarii sunt persoane care nu au o pereche oficiala,dar pot avea relatii sexuale ocazionale,mare branza.
si ma amuza cum privesti tu rolul celibatarilor si al cuplurilor casatorite.
cum adica celibatarii sunt stalpul moral al societatii?poate ca oamenii aia au ales celibatul,pentru ca nu au timp de-o relatie,nu vor o relatie,nu au succes la sexul opus etc,exista varii motive pt care un om se poate hotari in favoarea celibatului.
si cum adica vezi in cuplurile casatorite pe cei ce asigura un rol reproducator in societate?
nu ti se pare ca e cam putin?

qloty

qloty

concubinajul

27 Iul 2007, 14:51

e diferit de celibat doar prin prezenta unu partener permanent dar fara oficializarea legaturii.
Nu vad de unde prostia concubinilor? Sint multi care se casatoresc dupa o perioada de concubinaj. Cit se poate de sanatos .
Pe semne ca tu ai niste principii ceva mai rigide decit ale mele.
Accept ca tu gindesti diferit si iti respect punctul de vedere.

qloty

qloty

ce inseamna

27 Iul 2007, 14:48

ptr tine celibatar?
Ptr mine celibatar nu inseamna cast. Inseamna doar o persoana necasatorita care nu locuieste cu un partener de sex opus dar are relatii sexuale ca orice persoana normala

qloty

qloty

da

27 Iul 2007, 14:10

sint de acord ca daca gindesti negativ si rautacios vei aduna energie negativa care se rasfringe asupra propriei persoane intr-un mod neplacut.
Dar nu pot fi de acord ca numai oamenii destepti se casatoresc sau ca celibatarii sau concubinii sint niste prosti. E cam superficial si copilaresc sa afirmi asta

qloty

qloty

daniela

27 Iul 2007, 14:07

fa-ma sa inteleg, te rog.
E suficient sa te gindesti ca vrei un sot bun ca sa il obtii si sa ai o viatza frumoasa sau sa "ajungi bine" cum spui tu?
Pai ce femeie intreaga la cap se gindeste sa isi ia un sot rau? zau asa!

pisi

pisi

danielu,

27 Iul 2007, 14:02

tu chiar n-ai un dram de respect?
nu uita ca te afli pe un site de femei,iar minoritatea se supune majoritatii,iar tu esti in minoritate numerica,pentru ca esti barbat,stiu din surse sigure ca esti barbat.

din ce secta provii sau cine te-a indoctrinat in halul asta?
pe bune,nu cred ca traiesti pe lumea asta...

daniela...sau daniel..sau cum te-o chema...

27 Iul 2007, 12:30

Esti un prost. :))
Daca tu accepti o casatorie de fatada inseamna ca esti omul care se complace in orice alte mizerii.Spor la curatenia de dupa :D

pisi

pisi

si daca

27 Iul 2007, 12:05

o persoana a facut o greseala trebuie sa continue pe acea greseala cat o trai,mergand pe principiul "am ales gresit,gata,asta e,viata mea nu mai poate fi schimbata"?
normal mi se pare sa incerci sa-ti remediezi greseala si s-o iei de la capat.
un sut in dos reprezinta de fapt un pas inainte,daca stii sa inveti din greseli,daca nu,se persista in continuare in ele.
oamenii ceva mai rasariti isi indreapta greselile,ceilalti persista in ele,parerea mea.

qloty

qloty

helloooooo

27 Iul 2007, 09:16

ce legatura are desteptaciunea cu casatoria? sau cu a avea amanti sau cu a face o alegere gresita in viata? Eu cred ca nici una. Un om inteligent este si el un om care poate gresi sau poate face alegeri nefericite.
Nu esti nici mai prost nici mai destept nici in cadrul casatoriei nici in concubinaj.
Ce v-ati infierbintat asa? Doar vorbim, nu dam cu parul!

pisi

pisi

hahahha

26 Iul 2007, 15:41

oamenii destepti nu se complac in casatorii de fatada,in care nici unul nu mai are sentimente pt celalalt.
oamenii cu adevarat inteligenti nu-si trag amanti/amante,desi sunt casatoriti,ci aleg o solutie la indemana,divortul.
de ce sa stau cu un barbat care nu m-ar mai iubi?
oamenii destepti asteapta sa se cunoasca inainte de a se casatori,nu fac pasul asta pt ca vor relatii sexuale doar in cadrul casatoriei.
si exemplele ar putea continua.
oricum am observat ca te eschivezi de la intrebarile noastre,probabil pt ca nu ne-ai putea oferi un raspuns inteligibil si corect.
Hai pa!

pisi

pisi

deci

26 Iul 2007, 15:15

sa inteleg ca toti desteptii sunt casatoriti?
atunci,daca sunt asa destepti si multumiti cu statutul lor de persoane casatorite si cu regulile casatoriei,de ce mai au amanti/amante?
De bine ce le e alaturi de persoana nepotrivita,asa-i?
Si nu te mai considera o persoana superioara,pt ca nu esti,un om superior cu adevarat ii trateaza cu toleranta si intelegere pe toti din jurul sau.
Aroganta cat cuprinde la tine.

pisi

pisi

A face dragoste

26 Iul 2007, 14:22

Poti face dragoste cu o persoana si fara sa fi casatorita cu ea,daca esti casatorita cu ea,asta inseamna doar,ca relatia voastra este recunoscuta si de stat si platesti niste impozite ceva mai modice.
Daca as avea o relatie cu o persoana cu care m-as intelege pt o perioada,apoi ne-am certa adesea,mi se pare normal sa ma despart de ea si sa incerc sa ma intalnesc cu altcineva,pe care sa-l iubesc si tot tacamul aferent.
Dragoste facem si pt ca iubim sau dorim persoana de langa noi,nu facem sex numai pt procreere precum animalele.Animale se impreuneaza pt procreere,nu din dragoste,iubire,placere precum o fac oamenii.
Deci,daniela,a face dragoste cu omul iubit,indiferent daca esti casatorit sau nu cu acesta,este cu mult,mult,mult mai presus decat exemplul tau cu animalele.
Si cum adica sa faci dragoste cu ura,la ce te-ai referit,draga?
Eu n-am vazut nicaieri ca Anca sa fi pomenit ceva de a face sex cu o persoana,desi nu o mai iubesti.
Din contra,in casatoriile incheiate fara cap si-n graba,intre doi oameni nestiutori,se intampla de regula ceea ce spui tu,aia isi indeplinesc datoria conjugala si atat,desi nu mai exista iubire sau intelegere intre ei.

daniela..

26 Iul 2007, 11:05

Dragoste si sex nu-i tot una.Sex din ura sau din dragoste..nu cred ca exista.

ahaha

26 Iul 2007, 11:04

Hai ca esti tare.
Te-ai aliat cu Bivolaru in lupta pt dragostea pura ? :))

.

25 Iul 2007, 22:22

Mie nu mi-ar placea sa ma vanda tata unuia pe care nu-l iubesc.Deci nu mi-as dori nici macar pt o secunda sa fiu ca si rromii.
E democratie..a picat Ceausescu Daniela..asa ca ...wake up :D and love again ahaha :D

Daniela.....

25 Iul 2007, 16:56

Nu-mi place numele tau,am amintiri neplacute cu el ..dar ma rog...Intrebarea e : Pe ce lume traiesti ? :))
A facut-o cu unul se marita cu ala? Dar crezi ca noi suntem rromi ? :D

mona.monada

mona.monada

o consultatie

25 Iul 2007, 12:05

Cred ca Daniela are dreptate, sunt sanse mici sa fii insarcinata, dar nu ar strica sa mergi la un consult. Dereglarea ciclului menstrual poate fi un semnal de alarma...nu te panica, dar stii cum se zice: mai bine previi decat sa trazi.

cioco_bocco

cioco_bocco

;;;;;;;;;

24 Iul 2007, 18:55

pai daca ai inceput o la 17 ani cum sa l influenteze acuma,,in ce sens mai ciudat?o i fi racit;;;

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.