Prima oara.

by: laura17
Am cunoscut un tip acum ceva timp in urma, suntem impreuna de vreo 3 saptamani si pot spune ca imi inspira foarte multa incredere chiar daca il cunosc de putin timp. Este o persoana la locul ei, nu este afemeiat...perfect pentru mine, tin la el. Credeti ca este bine daca imi incep viata sexuala cu el asa de devreme? Eu ma simt pregatita pentru acest pas dar ma gandeam ca e prea devreme. Voi ce spuneti?

eva31

eva31

Nu

27 Apr 2011, 01:43

Eu asa am facut cu fostul sot, pentru ca atunci eram si eu mai mica si proasta si am ajuns sa ma marit cu el, desi la momentul casatoriei nu il mai iubeam si nu mai simteam nimic pentru el. Asteapta si tu.

sweet_about_me

sweet_about_me

...

22 Aug 2009, 18:54

Sincer nu inteleg de ce ne ceri parerea in legatura cu asta..la urma urmei trebuie sa faci ce simti tu nu ce cred altii,mai ales ca e prima oara;)

silsan

silsan

ok

14 Nov 2008, 20:28

In acest caz nu pot spune ca ma bucur de resusita ta in casatorie dar.... cred ca realtiile anterioare casatoriei si-au pus amprenta asupara caracterului tau intr-un mod sau in altul..... de aceeea ele trebuie sa fie unele "rezolvate" adica niste relatii moarte din toate punctele de vedere.Dragostea este ca si un vas ce navigheaza pe mare cu cat vasul are mai multe gauri(relatii nerezolvate) cu atat se scufunda mai repede si nu va mai ajunge la destinatie.Ce sa mai spunem ca unii sunt asa de siguri pe dragostea lor incat o compara cu titanicul care a fost lovit de un ghetar enorm si s-a scufundat pe cat de sigur se parea ca este.... cel mai bine este ca un om sa fie precaut in ceea ce face.

halil

halil

pt silsan

11 Nov 2008, 11:16

pacat.nici nu ar trebui sa ne gadim ca sunt astfel de barbati.si eu inainte de casatorie am avut mai multe relatii dar acum sunt bine la casa measi ma inteleg f bine cu sotul.cat despre laura parerea mea e sa nu te grabesti daca nu esti sigura ca merita.daca e pt tine aveti timp destul

silsan

silsan

silsan

13 Oct 2008, 18:51

Asa este am pareri proaste depre femei(doar despre unele) mai ales ca ele sunt ca si parerile mele.Si asta este un lucru pe care nu mi-l doresc.Am incercat sa-mi fac o parere buna.. dar degeaba.

sweety007

sweety007

x(

13 Oct 2008, 16:20

nu stiu de ce ii faci placerea sa-i raspunzi la "frumoasele" mesaje
ignora-l...nu are nici un rost sa te obosesti cu el....si silsan...din cate vad eu ai pareri f proaste despre femei si cred k nimeni nu ti le poate schimba...asa k...ramai cu ele...noroc ;))

silsan

silsan

so what....

11 Oct 2008, 18:57

Stiinta de cand s-a inventat ea a facut numai bine omului si l-a salvat de moarte, de boala, de inec si i-a usurat viata.In concluzie daca un om devine atotstiutor se salveaza pe el si pe cei impreuna cu care traieste.Lasand astea la o parte sa analizam putin situatia ta:Eu cred ca implinid o anumita varsta te-ai saturat de hartie igienica sau de deget si ai zis hai sa incerc cu un barbat(toate bune si frumoase pana aici)... dar eu cred ca o mutare inteligenta este sa nu ajungi sa incerci un numar de barbati(10 sa zicem) si sa ajungi la concluzia ca tot cu unul este mai bine sa ramai si nu ajungi sa mergi la psiholog dupa aia din cauza ca nu esti instare sa il tii si pe ala unu pe care il ai.Un exemplu foarte viu in acest sens este alina craciun de aici de pe forum.Tot stiinta ne invata ca sa invatam din greselile altora nu de alta dar sa nu ne irosim viata fara de folos.

laura17

laura17

....

11 Oct 2008, 17:30

Daca doriti sa vorbiti despre astfel de chestii, care nu au nicio legatura cu subiectul postat de mine, puneti sa va deschideti o "Tema noua".
Silan, nu mai face pe atotştiutorul ca nu da bine si nici nu e cazul :)

silsan

silsan

reply to sender.....

11 Oct 2008, 17:18

"eu personal nu cred ca placerea depinde de sexul oral".Nu cred ca clitorisul femeii a fost inventat ca ea sa-l bronzeze vara pe plaja de nudisti sau pe alta plaja.Nu cred ca doar 25% din femei au clitoris... in concluzie statistica asta cade din start.Estilibera sa nu imi rapunzi la posturi (pana la urma este alegerea ta).Stimularea clitorisului nu este o nevoie fiziologica? Bineinteles ca nu sexul oral sta la baza unei relatii serioase el reprezentand "uleiul care doar unge relatia".

alinacraciun

alinacraciun

reply 2

11 Oct 2008, 13:19

eu personal nu cred ca placerea depinde de sexul oral. stiai ca la 78% din barbati le place sexul oral iar femeilor in procent de doar 25%??? cum poti insista atat pe acest subiect pe un site in care majoritatea sunt fete/femei? cred ca ar trebui sa cauti un forum in care subiectul principal sa fie legat de sexul oral si modalitati de practicare a acestuia. pe acest forum ar fi trebuit sa o sfatuim pe laura, nu sa ne contrazicem intre noi. daca vrei silsan deschide un subiect nou in care sa ne "rafuim". am eu ac de cojocul tau! Promit sa te invat ca hartia igienica se foloseste strict la toaleta pentru nevoi fiziologice iar ca intr-o relatie cat de cat serioasa(nu neaparat casnicie)nu sta la baza sexul oral sau cum iti folosesti tu limba. ii oferi informatii false laurei sau tuturor fetelor care inca nu au inceputa viata sexuala. sexul oral nu inseamna totul!

silsan

silsan

exista....

11 Oct 2008, 01:31

Aici este mai degraba o chestie psihica exemplul cu farfuria.... ..fizic o femeie se poate spala si este ca si noua.Eu cred ca toate femeile se gandesc la cata placere primesc si cata ofera si cred de asemenea ca este firesc sa primeasca cat sex oral este nevoie(adica clitorisul sa fie lins cu limba).

alinacraciun

alinacraciun

reply

10 Oct 2008, 20:25

eu cred ca un barbat isi face "nevoile" la toaleta nu in femei. oricum in pat cand esti nu te gandesti la nr partidelor pe care partenerul le-a avut inainte. eu pers ma gandesc la cata placere ofer si ce placere primesc. si nu iti permit sa ma faci culta sau inculta. acest atribut nu cred ca se da decat in functie de diplome nu de nr de parteneri. cand am spus ca sunt maritata am spus ca nu mai intereseaza nici barbatii virgini nici cei esperimentati, ci doar sotul meu.

silsan

silsan

vroiam....

08 Oct 2008, 15:42

...sa subliniez faptul ca mi se pare un gest injositor ca sa manci din farfuria altuia si sa te multumesti cu firimaturile ce cad de la masa... asta cred ca tine de educatie.Unde scrie ca daca o persoana este casatorita este automat si educata.Mi nu mi-ar place sa ling o inghetata deja inceputa nici partenera altuia dupa ce acesta si-a facut nevoile acolo.

alinacraciun

alinacraciun

poate

08 Oct 2008, 09:36

fiecare invatator a fost invatat la randul lui. eu nici acum cand sunt "invatatoare" nu as dori sa am un virgin in pat. oricum eu sunt maritata... :)

silsan

silsan

.....

07 Oct 2008, 14:44

Decat o viata lunga si traita total aiurea mai bine o viata scurta si traita cu folos si din plin.Tu nu ai vrut sa manci din tortul vietii tale sexuale si sa fi tu acceea care sa il incepi ci ai vrut sa manci din tortul altora ce a mai ramas de la ei care era deja inceput.

alinacraciun

alinacraciun

raspuns

07 Oct 2008, 07:59

in romania de azi raportul este de un mos la 6 babe. intreaba pe oricine in domeniu care stie ca raportul populatiei tinere este aproximativ egal dar ca femeile au viata mai lunga decat a barbatilor. in romania din perioada cand aveam eu 16 ani , era o moda sa ai viata sexuala inceputa iar eu eram din ce in ce mai marginalizata. dar imi era rusine si sa o "fac" cu orice baiat care eram sigura ca o sa spuna ceva de genul:"am facut-o si pe aia!" si da, recunosc ca primul a fost doar un obiect, un barbat insurat pe care il foloseam dar care la randul lui ma folosea. eu eram sigura ca nu vorbeste si el era la fel de sigur de mine. de bine de rau era un barbat matur, stiam sigur ca nu era bolnav(BTS)si ca va sti sa se poarte cu mine. isi iubeste sotia mult asa ca nu a fost nici un moment vorba de continuarea relatiei ci doar sa ma "initieze" in tainele amorului. ne intalnim si azi(intamplator fara a mai face alceva decat sa radem de trecut :) ), ne respectam si pot spune ca noi suntem chiar buni prieteni. sotul meu stie povestea si chiar il cunoaste. chiar rad in sinea mea ca pe primul si pe ultimul (sper) meu barbat ii cheama la fel. au trecut ani si nu regret felul in care am procedat

silsan

silsan

...

07 Oct 2008, 03:16

Eu am ajuns la concluzia ca voua femeilor nu va pasa de voi... ...ce pretentie sa am sa va pese de sotii vostri sau de pretenii vostrii.Am ajuns la concluzia ca va cer prea mult(valabil doar pentru o anumita categorie de femei,nu toate femeile sunt asa).Treba sta in felul urmator:In Romania raportul dintre barbati si femei este de 1:6 adica 1 barbat la 6 femei.Eu cred ca un barbat isi poate gasi o femeie din 6 buna si frumosa si pe placul lui.Dar la voi femeile cred ca se da o adevarata batalie pentru castigarea "trofeului atat de mult dorit".. poate si din cauza asta atata frustrare pe capul vostru al femeilor.Lucrurile de calitate intotdeuna au fost putine la numar indiferent ca a fost vorba de oameni, de obiecte, de animale etc.

silsan

silsan

....

07 Oct 2008, 03:01

lupu' isi schimba parul dar naravul ba.
"m-am dezvirginat la 16 ani." Suna de parca barbatii ar fi "obiecte" de carne cu ajutorul se produce fenomenul dezvirginarii si care doar aduc pe lume copii.Si eu care credeam ca exista doar barbati care trateaza femeile ca bucati de carne bine impodobite.

seagull

seagull

alina,

03 Oct 2008, 18:06

iti propun sa-l ignori pe silsan. din ce mi-am dat seama pana acum este doar un frustrat ce nu stie absolut nimic despre femei. in capul lui zboara doarsex oral, masturbare si hartie igienica. poate ne spune si noua cum se masturbeaza el cu hartia igienica.

alinacraciun

alinacraciun

???

02 Oct 2008, 16:56

nu inteleg ce vrei sa spui? eu fac parte din cele "2 femei" care nu se duc la toaleta sa foloseasca degetelul. nu imi place masturbarea. sunt deschisa la nou, am incercat dar nu imi place. si am facut copiii(mai exact doar 1) dar nu singura ci cu sotul meu. vreau sa spun ca eu daca am mai avut barbati inainte acum nu mai sunt tentata sa il insel. sotul meu este jumatatea mea atat in viata de zi cu zi cat si noaptea in pat. multumit?

silsan

silsan

....

02 Oct 2008, 16:23

In concluzie tu ai intretinut relatii intime de una singura la 16 ani.Iti propui sa faci copii tot de una singura?

alinacraciun

alinacraciun

buna Laura

02 Oct 2008, 14:21

se pare ca predecesorii mei se indeparteaza din ce in ce mai tare de subiectul propus de tine. eu cred ca daca baiatul cu care iesi acum nu este un "barfitor" sau "laudaros" ca a "facut-o pe aia sau pe aia" ar trebui sa o faci. conteaza si tandretea cu care te trateaza dar eu una nu te sfatuiesc sa pleci pe premiza :doar un singur barbat! sau :pana la nunta, nu!. sexul conteaza intr-o familie. eu m-am dezvirginat la 16 ani.pana la sotul meu am experimentat, iar acum am ce imi trebuie. daca te casatoresti virgina nu o sa te gandesti dupa:oare cum o fi si cu alt barbat??? degeaba te intelegi bine cu partenerul daca nu va potriviti si la pat!

silsan

silsan

....

25 Sep 2008, 12:43

e mai igienic decat hartia igienica sa folosesti limba si pe langa asta limba e mai fina ca si hartia igienica.Tu ca barbat nu ai cum sa te atraga limba eventual corpul unei femei si de aia limba ti se pare o obsesie.

ladybug

ladybug

wow, ma uimesti!

25 Sep 2008, 11:07

sincer acum, tu ai creat o obsesie pentru sexul oral si hartia igienica? sau tu p-aia o folosesti cand te masturbezi? apropos, stiai ca masturbarea e un pacat? la fel si sexul oral. ce iti spune Dumnezeu despre asta? :))

silsan

silsan

nu este complicat..

22 Sep 2008, 20:12

Pentru a practica sexul oral unei femei este suficienta folosirea limbii(in intregime,sau doar varful) si a buzelor pentru a face miscari circulare dealungul intregii vulve.Este foarte important ca sa fie o limba jucausa si sa se insiste foarte mult asupra clitorisului.Desigur ca se mai poate baga toata limba in vagin folosind miscari foarte lente inauntru.Intru-un cuvant se folosesc limba si buzele pana femeia incepe sa tremure asta indicand punctul maxim de orgasm.Nu este indeajuns ca un barbat sa fie profesionist ci trebuie ca femeia sa aiba deschidere catre barbati si cel mai iportant sa renunte la masturbarea cu hartie igienica sau cu degetul.De ce?Pentru ca se obisnuiesc mai mult cu degetul decat cu limba.Acelasi lucru se poate intampla si la barbati:Din cauza masturbarii nu se pot obisnuii cu vaginul femeii si nu simt caldura si finetea acestuia si ori nu ajung la orgasm ori ajung foarte greu.

silsan

silsan

.....

22 Sep 2008, 17:31

Nu la toti barbatii le place vanatoarea cred ca la majoritatea la place pescuitul.Unii pescari pescuiesc un singur peste il iau acasa il prepara si se satura de el,altii pescuiesc o suta de pesti doar din placerea de a pescuii si cand merg acasa arunca pestii la gunoi.Aveti grija ce momeala muscati ca asata se pune in functie de pestele pe care vrei sa-l prinzi.Daca pui un barbat in stand by(in asteptare) trebuie sa ai grija ce fel de nuanta ii dai asteptarii ca in majoritatea cazurilor pot intelege ca le dai papuci si peste o saptamana il vezi cu alta de brat sau admirand frumosele floricele din parcuri.Exista totusi niste linii directoare dupa care te poti orienta si una dintre ele ar fi familia in care s-a nascut,facultatea sau scoala pe care o face,unde isi petrece timpul liber etc.Nu la toti barbatii le place sa alerge dupa femei la unii le place sa le cada pe tava.

gaspy

gaspy

:(

22 Sep 2008, 08:25

si v-ati despartit din ce motive? nu te-ai intrebat cum de v-ati despartit la atat de putin timp dupa ce te-a convins sa faceti sex? daca inca il mai iubesti inseamna ca el a luat decizia asta. oh doamne, daca am intelege noi femeile, o data pentru totdeauna, ca barbatilor le place vanatoaea, le place sa umble dupa o femeie si sa fie lasati sa astepte. 3 saptamani, mai ales in cazul in care esti virgina, e foarte putin timp de asteptat. imi pare rau dar... cam asa stau lucrurile :(

silsan

silsan

cel mai tragic lucru este ca prostia incepe....

19 Sep 2008, 19:55

in gandirea feminina si dupa aceea se propaga in relatia sexuala.Ce credeti ca fac 5 din 7 femei care merg la toaleta?Se masturbeaza cu hartie igienica si nu de oricare "ci cu din aia moale si fina".Exact la fel se intampla si cu barbatii insa ei nu folosesc hartie igienica.Aici este marea problema ,la masturbare nu la cat de mult astepti dupa un barbat sau o femeie.Exista femei care au o relatie de 4 sau mai multi ani care isi tin barbatii aproape de ornament si ele merg la toaleta si rezolva problema intr-un mod mai "intim" adiga de una singura.O parte din vina o au si barbatii deoarece nu stiu sau nu vor sa isi faca datoria de barbat si sa stimuleze cu limba clitorisul femeii din motive cu totul si cu totul "pur pudice".Sa nu uitam totus ca relatia de cuplu este o relatie compusa din doua persoane nu din una.

silsan

silsan

cine isi doreste sa se desparta de persoana iubita

19 Sep 2008, 19:33

raspunsul este:NIMENI ....dar totus acest lucru se intampla.Tipul in cauza este un profesionist,nu este un afemeiat este insa un feminizat adica invarte femeile pe deget dupa cum vrea el.Ce-i rau in asta?Ca nu il poti iubii niciodata datorita faptului ca vrea numai sex si punct.Si lucrul cel mai rau dintre toate este ca nu esti singura femeie din viata lui.Este cinstit intradevar dar stiati ca si miciuna are o fata cinstita si nevinovata.Daca nu ar fi asa nu ar mai mintii nimeni.La fel este si cu comportamentul cinstit.Cu minciuna este ca si cu momeala pescarului aparent pare un lucru bun si frumos dar dupa ce ai muscat simti acul unditei care te ucide si devii prada.Cel mai rau lucru la o minciuna este faptul ca pare credibila si adevarata si iti dai seama doar in timp daca este adevarat sau nu.

laura17

laura17

Dupa.

01 Sep 2008, 23:52

Pana la urma mi-am inceput viata sexuala cu el.. s-a purtat foarte frumos cu mine...nu prea m-a durut.. am avut o relatie frumoasa...dar din nefericire ne-am despartit....si acum imi este greu..am ajuns sa-l iubesc..inca mai tinem legatura....dar imi este rau..

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.