S`o fac?

by: black_rose
Am 17 ani si sunt virgina( la fel si iubitu meu--> spune el si il km cred). Langa el ma simt f bine si uneori simt nevoia sa o facem si cred k si el...dar nu sunt sigura pe mine in primul rand din cauza religiei stiti voi... numa dupa casatorie bla bla... si apoi, daca o facem nu o sa ne departam?adica.. o sa piara ceva din farmecul asta, din atractie, sau nu:-/

madalinaionela82

madalinaionela82

raspunsul il ai doar tu....

24 Nov 2007, 23:40

indiferent de parerile noastre tu trebuie sa decizi cand cum si cu cine o vei face. se poate sa regreti cu cine ai facut-o dar sa nu regreti ca ai facut-o.dupa prima chiar si a doua oara o sa inceapa sa iti placa si vei vedea ca o sa ai multa incredere in tine te vei simti mai stapana pe tine si le vei demonstra tuturor ca esti o fata care stie ce face si ca esti mult prea buna pt ei pt ca in viata vei intalni multi baieti care vor vrea sa profite de tine. bafta multa

ovidiutudoran

ovidiutudoran

Fa-o !!!

06 Nov 2007, 02:29

Referitor la ce se intampla dupa...nu stiu ce sa zic, pt. ca nu mai poti fi sigur pe nimic, in ziua de azi. E secolul vitezei...Just do it !!!

ya_ya

ya_ya

.

29 Sep 2007, 11:29

trebuie sa inveti sa-ti asumi riscuri...nu esti perfecta, nimeni nu e perfect..e foarte posibil sa iei o decizie proasta dar e f posibil sa iei si o decizie buna....nu conteaza ce decizie iei atata timp cat pe tine te multumeste sau atat timp cat tu poti sa traiesi cu rezultatul ei fie el rau sau bun.
"a face ce e bine" e relativ cand vine vorba de fiecare...cand esti mic patintii zic ca stiu ce e bine pentru tine dar nimeni nu garanteaza pentru asta ....doar pentru faptul ca sunt parinti inseamna ca iau si deciziile potrivite..ciudat nu?
nu o sa stii niciodata sigur ce e nmai bine pentru tine ci doar sa speri ca ai ales varianta "buna"

ya_ya

ya_ya

o gramada de pareri

29 Sep 2007, 11:24

eu zic sa incerci sa te eliberezi mai intai de "gandirea religioasa" si atunci sa te intrebi daca intradevar vrei asta.
sex-ul nu e rau..l avarsta ta hormonii au inceput sa topaie si e normal si sanatos sa simti asta.
incearca sa scapi de prejudecati si incearca sa pui mai putin accent pe ceea ce spun toti "prima data"- a capatat atat de multa importanta pentru ca noi ii dam.
sa nu te simti inhibata...o sa stii ce sa faci ...avem in sange asta toti oameenii...suntem proiectati sa stim sa facem sex:)) e ceva innascut.
nu or sa se raceasca relatiile..or sa va apropiati mai mult. chestia asta o lase amprente asupra ta daca ii dai voi...daca ii amplifici valoarea.
dar sa nu uiti de protectie...e f important mai ales la varsta ta...vrei doar sex nu si "complicatii"
chestia cu iubirea e mai complicata se poate face un alt subiect despre asta , e complex...la varsta asta iubesti multe...multi ..te aprinzi repede
ai incredere in tine mai multa si totul o sa fie bine.oamenii fac in viat amulte greseli majoritatea cand zic ei au fost "tineri", altii si cand sunt mai in varsta...ideea e sa accepti ca poti sa faci si greseli , e bine sa te simti prost atunci cand e cazul...asa inveti.

scorpiblue

scorpiblue

......

25 Aug 2007, 15:15

Saraca fetita, cred ca e foarte confuza dupa atatea pareri...dar o sa o spun si pe a mea!
-E atat de frumos sa faci dragoste cu persoana iubita/placuta iar pentru asta nu exista un moment sau un loc anume! Fa ce simti la momentul respectiv si nu regreta nimic, incearca sa vezi lucrurile cu mai mult optimism si incredere... ai sa vezi ca o sa fie bine! Te pup si asteptam sa ne spui si noua >:)

erif

erif

pai daca tu vrei...

22 Aug 2007, 20:00

daca tu vrei fa-o, la mine prima oara a fost naspa sincer iti zic, oricum asta e nu cred ca exista cineva care sa poata spune ca prima data a fost bine.Si faza cu despartitul dupa.....daca e baiat bun nu te va lasa daca nu asta e, viatza mrge mai departe , nu se opreste ca sa te astepte pe tine sa plangi >:D<

emilvulcu

emilvulcu

The roof is on fire ... again

20 Aug 2007, 20:04

1. Nu am intrat cu intentia sa bag pumnul in gura nimanui si nici nu cred ca am facut asta, ma rog, daca te face sa te simti mai bine, doar in cazul tau.
2. Nu e vorba de simplitate, sau cel putin nu era pana in momentul in care a-ti redus problema la o simpla idee repetata la nesfarsit. Ma rog, media aritmetica se obtine din extreme, pe mine ma mira ca le stiti (ma refer la bine si la rau)
3. Nu gandesc complex de loc, poate si un copil de clasa a 4-a sa sesizeze ce am se sizat si eu.
4. Se numeste dialog ceea ce faci (intr-o forma sau alta), merci ca m-ai atentionat, dar nu imi amintesc sa fi contestat asta. Si da, dialogul este o forma de comunicare, dar comunicarea are si un subiect, si parerile (alea 2 daca e sa elimin repetitiile) le-am laut la cunostiinta.
5. Daca tot iti sunt asa de drag, ai putea sa elimini ironiile, sau s-ar putea sa ma indragesti de tot. (nu e o amenintare, este doar aceasi fata a monedei, in cazul in care nu se gaseste niste apa sa stinga focul!)

Sper ca ne-am inteles ...

pisi

pisi

si inca ceva

20 Aug 2007, 11:41

ce ai tu impotriva faptului ca fiecare e liber sa-si spuna parerea?
ce anume te deranjeaza? ca nu gandim toti simplist ca tine?
sau vrei sa ne bagi pumnul in gura pentru ca la o tema sau alta ne sustinem parerile reciproc,ca impartasim punct de vedere comune,asta ti se pare exagerat?
dragul meu,asta se numeste COMUNICARE,DIALOG,daca cunosti ce reprezinta...

pisi

pisi

Deci

20 Aug 2007, 11:38

tu ti-ai facut cont pe acest site ca sa ne spui noua cat de prosti suntem si ca ar trebui sa nu ne scriem parerile,chiar daca coincid cu ale altora?!
scuza-ma,dar reactionezi ciudat si gandesti ciudat.

emilvulcu

emilvulcu

Don't shoot

17 Aug 2007, 21:31

Mda... E foarte bine sa auzi mai multe pareri. Mai multe pareri sunt foarte bune. Diversitatea parerilor este folositoare. Folositoare este diversitatea parerilor.

MA INTELEGI ??? Nu e vorba de inhibare, e vorba de prostie. Fiecare e liber sa zica ce vrea (din pacate), dar va dau un sfat: copy/paste

buburuza006

buburuza006

sall..

16 Aug 2007, 23:43

Nu face greseala pe care au facut o unele fete...fa l sa ti demonstreze cat de mult te iubeste..numai atunci...

pisi

pisi

Si ce-i cu asta?

14 Aug 2007, 11:02

Cu cat mai multe pareri,cu atat mai bine,chiar daca acele pareri coincid,fiecare are dreptul si libertatea sa-si exprime o parere,atata timp cat e de bun simt si nu-i lezeaza pe cei din jur.

Fetelor,scrieti-va parerile,nu va luati dupa unii sau altii care incearca sa va inhibe.

emilvulcu

emilvulcu

...

13 Aug 2007, 18:38

Daca prima a zis sa mai astepte, de ce a-ti repetat toate acelasi lucru in alta forma? Cred ca fata este foarte capibila sa citeasca si sa intelega (ce vrea).

cioco_bocco

cioco_bocco

apropo

10 Aug 2007, 16:40

fa acest pas cand esti absolut sigura..au intrat zilele in sac?daca o sa piara sa u nu farmecul depinde de amndoi,,,nu o face sa l tii pe el langa tine pt ca e o mare prostie

tristdezamagit

tristdezamagit

aberatii

10 Aug 2007, 10:15

ai 17 ani , fa-o ...cu cat astepti mai mult cu atat e mai naspa....stiu sigur. oricum prima data nu iese bine, si relatiile care le ai la varsta ta nu sunt de durata. prima data este un "rau necesar" , cu cat scapi mai repede , cu atat mai bine. nu cauta sentimente si logica, scapa de "prima data" pana te mariti o sa ai cel putin 10 iubiti !

anarki91

anarki91

/

08 Aug 2007, 02:40

poi gandeste-te bine d tot dak si tu vrei. dak esti sigura k il vrei? dak esti sigura k nu o sa regreti dupa, indiferent d consecinte? dak sunteti aman2 pregatiti? (nu e cazul sa se uite d protectie) E posibil sa-ti fie frik, dar d unde sti k n-o sa-ti placa? Oricum trebuie sa vina d l sine. Trebe sa fie locul potrivit (a se citi pat), momentul potrivit (nimeni sa nu deranjeze cateva ore ca sa fiti siguri) si trebuie sa aveti dispozitia potrivita si in rest toate bune si frumoase. Dar dak nu ejti sigura nu ar trebui sa faci nik, e mai bine sa mai astepti putin.

notgoodforyou

notgoodforyou

hm....

07 Aug 2007, 09:50

eu nu cred ca ar trebui s`o faci din moment ca nu esti foarte sigura de chestia asta.Pentru ca daca o sa regreti o sa fie amarnic.Si eu mi`am pierdut virginitatea la 17 ani(si eu simteam nevoia s`o fac),nu zic ca`mi pare rau pt ca`l iubeam pe prietenul meu,dar poate daca mai asteptam ceva timp pana ce ma mai maturizam poate ca era mai bine.Faza cu religia depinde de la persoana la persoana daca conteaza sau nu.La mine a contat cat de cat ,dar mi`am zis ca daca eu il iubeam poate ca Dumnezeu va fi de acord cu asta.
aa....si inca ceva....cum se poate numa sa`l cam crezi pe prietenut`o ca e virgin?....mie imi cam pune un semn de intrebare...poate o sa`ti puna si tie....
scuze daca m`am bagat prea mult....

qloty

qloty

rose

06 Aug 2007, 16:07

nu trebuie sa o faci decit daca iti doresti asta. Treaba cu sexul dupa casatorie.... e poveste de adormit copii. Sexul va poate apropia chiar mai mult decit acum sau poate produce o ruptura ireparabila intre voi. Nimic nu e sigur in dragoste. Dar daca nu esti convinsa ca vrei... Pisi are dreptate: mai asteapta.

pisi

pisi

Mai asteapta!

06 Aug 2007, 12:24

Rose,mai asteapta,pana vei fi si tu convinsa ca vrei intr-adevar 100% s-o faci cu el.
Daca ai urme de indoieli,nu e bine,s-ar putea sa regreti mai tarziu ca ai facut acest pas.
Sfatul meu e sa astepti,pana simti ca esti total convinsa s-o faci.
Mult succes!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.