durere

by: soul_keeper
salut fetelor, vreau sa va intreb si eu...la prima experienta sexuala, sau de fapt prima noapte de dragoste......va durut? Eu am incercat ieri cu iubitul meu de citeva ori,insa penetrarea propriu zisa nu a avut loc, pt ca nu am putut suporta, doare rau de tot. Voi ce ziceti?e normal?

alinacraciun

alinacraciun

salut

02 Oct 2008, 14:28

eu am incercat la sfarsitul perioadei de menstruatie si sa sti ca nu a durut. mai rau a fost a doua oara. fiecare este cu organismul lui dar daca vrei sa incerci si vezi ca nu "merge" adauga si putin lubrifiant. imposibil sa mai doara asa tare.succes!

lonah

lonah

ba da...

25 Sep 2008, 10:58

7 luni - am auzit eu hehe

soul_keeper

soul_keeper

va multumesc

22 Sep 2008, 20:38

pt sfaturi si tin sa va informez ca prietenul meu este foarte atent si intelegator.Asta e,unele au noroc si nu au parte de asa dureri, iar altele trbuie sa suporte, in orice caz cu siguranta nu ati mai auzit de o dezvirginare care sa dureze citeva luni :) lol.

silsan

silsan

sunt barbati....

22 Sep 2008, 16:58

exista barbati de nota zece adica stiu sa trateze o femeie asa cum se cuvine dar aici totul de pinde de mediu si de anturaje.Exemplu:La scoala exista elevi de nota zece adica foarte buni si elevi cu note mai mici adica mai slabi.Intrebarea care se naste este de ce nu se impaca uni cu altii si formeaza acelasi anturaj?Cam asa este si cu barbatii care stiu sa trateze femeile.Ei stiu sa trateze o femeie in functie de mediul din care provin iar daca provin din medii diferite de cele mai multe ori se lasa cu foc si cu scantei.In concluzie curvarii se inteleg bine cu curvele iar femeile morale cu barbatii morali.

silsan

silsan

.....

22 Sep 2008, 16:45

de unde sa se cunoasca o fata virgina?Din mediul in care s-a nascut si in care traieste indiferent ca vrea sau nu(familie,prieteni,anturaje,scoala,loc de munca).Fiecare mediu ii ofera un anume tip de educatie sexuala.Fiecare om care traieste intr-un anumit mediu se identifica(se adapteaza) la mediul respectiv.Daca doresti sa traiesti intr-un mediu fara sa faci ceea ce fac toti esti exclus automat din el indiferent daca mediul este bun sau rau.Aceasta este o regula de aur.

seagull

seagull

:))

22 Sep 2008, 08:36

haha! tare sunt curioasa sa vad cate stii tu desre o femeie. pana acum vad ca stii despre sexul oral. bine, bine, toata lumea stie ca exista. dar oare stii s-o si faci? :))

gaspy

gaspy

lol

22 Sep 2008, 08:28

de unde sa se cunoasca o fata care este virgina? crezi ca daca nu a mai avut contact sexual pana acum, cate sanse sunt sa fi facut sex oral? sa fim seriosi, placerea vien pe parcurs. barbatul este cel care trebuie sa stie cum sa trateze o femeie (daca nu cumva e virgin si el). cat despre fata virgina, nu are de unde sa stie poate doar sa intrebe.

silsan

silsan

nu-s fata dar.....

19 Sep 2008, 18:25

constat cu stupoare ca femeile nu se cunosc pe ele insele destul de bine si... e foarte important sa te stii pe tine insuti si ce asteptari ai de la sexul opus cu privire la propria persoana..... cu alte cuvinte invata sa iti gasesti identitatea si personalitatea sexuala care te reprezinta pe tine ca femeie........
durerile de la primul contact sexual apar datorita faptului ca femeia nu este destul de excitata prin dezmierdarea cu limba a clitorisului de catre barbat.... cand se ajunge la un grad maxim de excitare durerea care apare datorita ruprii himenului nu se mai simte aproape deloc.

lonah

lonah

:)

11 Sep 2008, 11:22

uite doua articole care te pot ajuta ;)

http://relatii.ele.ro/Prima_experienta_sexuala_un_esec__--a9983.html

http://relatii.ele.ro/Sex_pentru_prima_data_--a9962.html

lonah

lonah

:D

10 Sep 2008, 13:46

inca ceva... durerea la penetrare poate aparea si la o persoana activa sexual, daca nu este suficient de excitata. bine, nu este chiar asa puternica dar este prezenta. barbatii astia... trebuie invatati cum :P

lonah

lonah

pfff

10 Sep 2008, 13:43

uneori doare alteori nu. depinde atat de tine cat si de el. el a avut grija cu tine sau s-a comportat ca si cum ai fi fost activa sexual? totul trebuie facut f incet, cu f mare grija, si trebuie sa te excite suficient inainte. daca el nu realizeaza ca esti virgina si este brutal atunci va durea. daca este f atent este posibil sa nu doara. sunt cazuri in care n-a durut prima data dar a durut rau a doua. sau sangerarea nu a aparut la primul contact ci ulterior. stai de vorba cu el, spune-i ca trebuie sa fie f rabdator si ma i incercati cand sunteti pregatiti. succes

laura17

laura17

Nu chiar...

01 Sep 2008, 23:47

Pe mine m-a durut doar putin la inceput....simti in momentul in care introduce penisul ca te rupe in doua...dar dupa ce este introdus tot nu te mai doare. Dar asta depinde de la femeie la femeie.
Te poate durea daca nu esti suficient de excitata, daca ti-e frica, daca partenerul se grabeste ...
Daca vrei sa faci acest pas trebuie sa fi sigura pe tine, sa iti doresti asta si sa uiti ca exista putina durere..altfel ..clar te va durea.

pisi

pisi

nu-i normal

22 Aug 2008, 11:39

sa te doara atat de rau. in mod normal durerea e perceputa mai mult ca o arsura decat ca o durere propriu zisa si in niciun caz nu-i o durere crunta.

ori el este f grabit, iar tu nu esti suficient de umeda in momentul penetrarii, ori el este f dotat, iar in acest caz trebuie sa nu treaca de granita suportabilitatii tale genitale, ci sa te penetreze cu multa delicatete, neintroducand tot penisul insa.

puneti mai mult accent pe preludiu si delicatete, mai ales el!

succes!

soul_keeper

soul_keeper

ms pt sfat

20 Aug 2008, 14:08

eu deja incepeam sa cred ca e ceva in neregula cu mine,poate chiar vreo infectie ceva, si am dat fuguta la medic

roxi_2003

roxi_2003

e normal

20 Aug 2008, 10:26

da doare tare. trebuie un preludiu luung si sa nu te gandesti ca o sa doara.dupa ce treci de prima si eventual a doua oara, ai sa vezi ca o sa fie complet diferit ;)

lory_rose

lory_rose

se intampla...

17 Aug 2008, 19:42

Soul_keeper, nici eu nu am avut succes, cum s-ar zice din prima. Asta se intampla intr-o seara, iar in dimineata urmatoare m-am trezit alaturi de iubitul meu si pur si simplu s-a intamplat, foarte usor. M-am trezit cu chef sa fac dragoste. Dimineata este momentul prielnic la mine. Si bineinteles conteaza si de cat de mult esti excitata. Asa ca, relax...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.