help!!!!me

by: cioco_bocco
am si eu o problema!!si vreau si eu niste sfaturi...prietenul meu a reusit sa ma dezvirgineze cu degetul dar nu reuseste sa ma penetreze,,deoarece (dotarea sa e prea mare)eu sunt la inceput ,,el zic ca am vaginul prea stramt..nu e de acord nici nu lubrifianti,,,ce sa facem,,,avem o relatie excelenta ne iubim,si nu vreau sa l pierd din cauza asta...am incercat de cateva ori,,dar pur si simplu nu se poate;((

ya_ya

ya_ya

;

29 Sep 2007, 12:29

incearca si sa stai tu deasupra..durerea e mai suportabila cand ti-o faci singura...:)

pisi

pisi

ba din contra!

25 Iul 2007, 11:51

daca te iubeste cu adevarat va tine cont daca tu vrei acel lucru sau nu.
asta inseamna iubirea pe bune,sa accepti si deciziile celuilalt,fara sa o iei prea personal si sa-l pedepsesti pt acea chestie pe care ti-o refuza.
o relatie e formata din doi oameni,nu doar din unul care pretinde ceva si altul care se executa pt a-i face celuilalt pe plac.

ham-ham

ham-ham

"daca te iubeste si el, o va vace!"

12 Iul 2007, 13:25

:) Ce replica plina de coercitie...Iubire si coercitie...Mda...

eu_danny

eu_danny

DE ACORD

30 Mai 2007, 23:27

si eu sunt de acord cu saga, dar as mai adauga ca n-ar strica si putina saliva ca lubrifiant...
ceva cunnilingus in timpul preludiului ar fi o idee stralucita!
daca te iubeste si el, o va vace!
tu doar da-i de inteles, restul vine de la sine..........

saitan

saitan

saga are dreptate

24 Apr 2007, 15:00

dar totusi daca nu esti tu suficient de lubrifiata(sunt femei care nu au suficienta secretie fara a fi "defecte" sau la inceput asa ca tine ), eu iti recomand lubrifiantul. Nu este nimic rau in al folosi.Nu aveti de ce sa va impotriviti lui. Se gaseste la farmacii, la un pret aproximativ de 14 ron.Este ft eficient si usor de folosit. (sper ca nu sunteti jenati de faptul ca trebuie sa-l folositi)
si pe langa asta...sa nu uitam ca tot ce aluneca intra ;)
incet, rabdare , tactica, si gandurile indreptate doar asupra actului si placerii in sine .

saga

saga

pasiune

15 Mar 2007, 13:57

daca preludiul e suficient de lung sa te lubrifiezi natural vei vedea ca totul va fi ok secretul cred eu sa nu dramatizezi sa faci ce si cand simti,si fara graba caci daca iei totul ca pe ceva ce trebuie sa-l faci sa fie ok vei esua nu te mai gandi la penetrare,lasa-ti lucrurile sa decurga fara graba si bucurati-va unul de celalant si va fi bine,iubiti-va mult!

cioco_bocco

cioco_bocco

tkns

19 Ian 2007, 09:19

ms mult de sfaturi.

geaninab

geaninab

:)

17 Ian 2007, 20:46

Din experienta proprie..am trecut si eu exact prin asa ceva..
Pana la urma..nu am mai apelat la lubrifianti (desi ne gandisem si noi la varianta asta)..am tot insistat..si insistat..pana am reusit ;))
Nu e chestia ca ar fi prea dotat..sau..ma rog.o fi..asa am crezut si eu la inceput..treaba tine de vaginul tau..fiind prima data..e si normal sa fie mai stramt..nu ca a unei fete care deja are relatii sexuale cu prietenul ei de cateva luni..
Cam in 1 luna..ceeeel muuult..2 luni .. daca insistati,nu veti mai avea nici o problema..

alex_t

alex_t

de ce nu lubrifianti?

17 Ian 2007, 15:51

Asta chiar nu inteleg. S-ar putea sa nu va iasa penetrarea tocmai din cauza ca nu esti suficient de excitata. Ori incercati un preludiu mai lung, ori lubrifianti.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.