lipsa chefului

by: moderator
oare care ar putea fi cauza pentru lipsa chefului de sex?

sara_blueish

sara_blueish

poate lucruri nespuse

20 Apr 2012, 16:23

nu pot vorbi in general...dar eu am patit-o pe pielea mea...
nu era vorba ca n-aveam chef neaparat, cat faptul ca aveam o uscaciune vaginala aproape permanenta, iar in timpul actului sexual simteam doar durere, pentru ca nu ma lubrifiam aproape deloc. am incercat lubrifianti...dar parca era ceva fortat...era ca un fel de joc cu prea multe reguli: acum sa incepem...sa ne oprim putin sa cautam lubrifiantul, hai sa aplicam lubrifiantul...hai sa continuam de unde-am ramas... nu e chiar asa simplu.
evident ca...dupa putin timp am inceput sa asociez toata actiunea asta cu ceva ce preferam sa nu fac...si de-aici si lipsa totala a chefului, numai cand ma gandeam prin ce urmeaza sa trec.
din fericire, perioada asta n-a durat prea mult pentru ca medicul mi-a recomandat feminella hyalosoft si, dupa tratamentul de 10 zile, s-a intors si lubrifierea si cheful :)
ideea e ca eu nu cred ca exista "lipsa de chef", ci doar asocieri negative cu actul sexual din diferite motive care duc la o lipsa de chef...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.