nedumerire...

by: panselutza
salutare! mi-am inceput viata sexuala de curand cu prietenul meu pe care il iubesc si care ma iubeste... prima oara am simtit o durere, dar a fost ok,nu am sangerat, mi-a placut, m-am simtit bine... am facut dragoste seara pt prima oara si experienta s-a repetat dimineata (cand aproape ca nu mai simteam acea durere de la inceput)... zilele urmatoare mi-a venit ciclul si nu am mai putut continua... am reluat "experienta" abia peste o saptamana... problema e ca ma asteptam sa fie f bine... eram f excitata... dar m-a durut iarasi... am simtit un fel de usturime... am un partener f intelegator, dar as vrea si eu un sfat... de ce mi s-a intamplat asta? se poate sa fi avut vaginul iritat pt ca eram imediat dupa ciclu? spuneti-va si voi parerea pls

lily_flower

lily_flower

nup

28 Mar 2008, 22:26

dupa menstra ai vaginul mai stramt(a simtit si prietenul meu)..tinand cont de faptul ca facusei dragoste doar de 2 ori..cred k era normal sa te doara/usture..pe mn nu m-a durut de loc prima oara dupa...a inceput sa se simta jena...dar a trecut cu iubire si frecventa:P..nu-ti fa griji...dar nu uita sa te duci la ginecolog si sa-ti faci testul papa-nicolau si secretia vaginala!acum ca esti activa sexual ai mai multe responsabilitati!take care and enjoy!

panselutza

panselutza

Pisi,

07 Dec 2007, 14:28

Am vesti bune. Astazi am ajuns la medicul ginecolog la consultatie. Se pare ca sunt ok; am avut himenul foarte elastic si asta era cu sangerarile alea... doctora m-a asigurat ca nu am nici o rana pe interior... asa ca.. trebuie sa mai incercam :) si ne-a recomandat sa lubrifiem.. acum sa vedem.. te mai tin la curent cu vesti; m-am dus asa de tarziu pentru ca stau f prost cu timpul si a mai fost ceva (intre timp am avut probleme cu pielea: pitiriazis rozat gilbert, pentru care am facut tratament si mi-a disparut complet). asa ca... sper sa fie bine :) pupici

pisi

pisi

Panseluta,

15 Nov 2007, 11:26

normal ca-ti tin pumnii, iti dai seama.

Acum ma gandeam ca s-ar putea, daca partenerul tau e prea dotat si tu nu ai fost suficient de umeda, sa te fi ranit usor cand s-a rupt himenul, poate ca totusi nu e infectie, desi acea senzatie de usturime ma duce cu gandul la o posibila infectie.

Doar doctorul o sa-ti poata spune exact ce s-a intamplat, poate ca nu e nimic serios, cine stie.

Oricum, sa-mi pui ce-ai facut, sper sa-mi dai o veste buna ca totul e ok.

Te pupic si-ti doresc multa, multa sanatate si o viata sexuala cat mai implinita. :)

panselutza

panselutza

Pisi,

15 Nov 2007, 10:08

te rog sa imi tii pumnii... ma voi duce la medic; am incercat iar sa facem dragoste si de data asta am si sangerat :(( ufff... imi este cam frica, dar sunt constienta ca trebuie sa merg la doctor pt ca se pare ca am o pb... am zis amandoi ca ne potolim pana ce imi fac un control si niste analize... asa ca... show me luck, sa nu fie ceva grav :(

pisi

pisi

Panseluta,

13 Nov 2007, 11:18

sa nu fie vreo infectie. :((

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.