o intrebare..

by: ndiia
daca atunci cand faci sex, si partenerul nu foloseste de la bun inceput prezervativul se poate ramane insarcinata? problema e ca mi-a intarziat menstruatia o saptamana si am cam intrat la banuieli... dar totusi de la data de cand trebuia sa-mi vina si pana acum.. am senzatia ca vrea sa-mi vina... dar astept si vad ca tot nu vine:| sa fi ramas insarcinata???

electronicguest

electronicguest

sexul neprotejat la inceput si protejat la final

15 Mar 2012, 00:50

Cred ca de la data deschiderii topicului si pana in prezent, problema s-a lamurit. Am sa va dau un raspuns competent si sper defnitiv, la problema sexului neprotejat la inceput si protejat la final. E valabil si pentru un sex neprotejat si cu ejaculare finala in afara vaginului. Am vazut subiectele astea postate in mai multe locuri si multe pareri personale, total nefondate. Medicina spune clar : Pe toata durata actului sexual, din penis sunt eliberate in vagin, fragmente din lichidul seminal. De la caz la caz cantitatea eliberata este mai multa sau mai putina (chiar microscopica). Lichidul seminal eliberat contine exact ce este nevoie sa se poata produce fecundarea. Asa ca de cate ori penisul este prezent in vagin si nu exista un mijloc de contraceptie activat, este foarte posibil ca sa se produca fecundarea, indiferent unde se ejaculeaza. Numarul de spermatozoizi prezenti intr-un mililitru de lichid seminal: 20-150 milioane pentru un individ considerat normal si sanatos. Aadar nu exista nici un fel de scuza, daca se ramane insarcinata dupa un astfel de act sexual.

eva31

eva31

Cam greu din descrierea ta

26 Sep 2011, 01:36

Teoretic nu ar fi trebuit sa ramai insarcinata. Dar acum nu stie nimeni ce s-a intamplat in patul vostru, doar voi doi.

semika

semika

hey

19 Sep 2011, 10:13

sa ne spui ce ai facut pana la urma, daca ai fost la control si ce ti s-a zis; pe viitor incearca sa ai mai multa grija

ndiia

ndiia

o sa merg

25 Iul 2011, 13:50

la un ginecolog dar mai astept o zi doua si daca nu imi vine cm.. atunci o sa merg cu siguranta...

ndiia

ndiia

inca un test

25 Iul 2011, 11:11

azi mi-am facut alt test care mi-a iesit tot negativ... si atunci de ce imi intarzie cm?

ndiia

ndiia

am facut testul

24 Iul 2011, 14:19

am facut azi un test... ce-i drept nu de dimineata dar banuiesc ca a iesit corect , mi-a iesit negativ... dar mai astept cateva zile si o sa fac altul... pentru ca e a 8 a zi de intarziere si nu stiu de ce imi intarzie atata....

nictusea

nictusea

ups!

24 Iul 2011, 13:45

Da,e foarte posibil.In primul rind,pina a ejacula,barbatul elimina o solutie(fara a simti)care contine si spermatozoizi(cei drept,in cantitati mici)In al doilea rind,cunosc un caz cind fata astepta ciclu si tot credea ca vine zilnic din cauza durerilor de ovare,a sinilor... exact ca atunci cind ai menstruatie.Acum,are o fetita de un an jumate:) Ar fi cel mai bine sati faci un test de sarcina.Succese!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.