pelicule contraceptive(sau foite chinezesti)

by: abobrinha
as vrea sa stiu mai multe despre aceasta metoda de contraceptie...a folosit cineva?
din cate stiam eu(adik...ce mi-a zis mama care le-a folosit timp de ani de zile) sunt relativ sigure...
acestea sunt facute in china...banuiesc ca nu ar fi facut ceva care sa nu ofere siguranta,avand in vedere faptul ca au probleme de natalitate...

daca a avut cineva probleme cu ele as vrea sa-mi spuna si mie...:(

va multumesc!

ladybug

ladybug

nu sunt 100% sigure

23 Apr 2009, 12:08

ehhh pai si altii de ce ar fi facut zhestii care nu sunt sigure? daca scrie pe ele contraceptive ar trebui sa fie contraceptive, fie intr-o china cu natalitate in crestere, sau intr-o germanie cu natalitate in scadere.
cat despre ele... nu stiu, mie nu-mi prea plac... spuma aia e oarecum enervanta. in plus, daca esti foarte sensibila te pot irita provocand usturimi

gaspy

gaspy

foitele...

04 Mar 2009, 13:46

sunt cam 80% sigure. poti fi destul de practice, dar nu sunt chiar cea mai sigura metoda existenta. printre cele mai sigure metode sunt prezervativul si anticonceptionalele. dar ceamai sigura dintre ele este abstinenta :P
e ca un joc la loterie, nu? :))

abobrinha

abobrinha

:-s:-ss

05 Feb 2009, 14:24

ce fel de experienta?:-s:-s :(

kinga-konga

kinga-konga

foitze

05 Feb 2009, 02:46

le folosesc din cd in cd, de cativa ani.
le consider in principiu chiar f practice, insa dupa o experienta cam socanta, evit sa le folosesc in zilele de fertilitate maxima.
succes!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.