poti face sex cu cineva pentru care tu esti 0?

by: septembrie

sunt impreuna cu prietenul meu de 1 si putin.nu prea ne intelegem bine de fiecare data cand ne certam pleca trantind usa , sau ma lasa in mijlocul strazii, imi inchide telefonul in nas , daca nu fac exact ce vrea el se supara , ma insulta ...si niciodata nu vine sa ne impacam asteapta totul de la mine.
relatia noastra a inceput sub egida cuv. si simt ca nu-i pasa de mine.de exemplu cand am facut primele luni il sunam eu si ii spuneam iubitule sa ne fie de bine am facut atea luni hai sa iesim al un suc sau hai sa ne plimbam dar imi aduc aminte k acum cateva luni cand ma facut 10 sau 11 luni nu l-am mai sunat si nu mi-a dat un telefon ,un sms pana seara la 20 :30 si ma intreb oare asta nu e un semn ca nu-i pasa??
problema e ca eu sunt virgina si i-am zis de la bun inceput ca daca realtia noastra nu o sa functioneze nu am de cand sa fac pasul de a ma culca cu el, si ma gandesc ca daca acum imi face ce-mi face dupa ....
defiecare data cand vorbim despre asta face presiuni, ma amenita ca ne vom desparti dar nu ma pot culca cu un baiat pentru care eu nu insem nimic in acest an de cand suntem impreuna nu a luptat deloc pentru realtia noastra .Eu tin la el dar el la mine nu sau cel putin din atitudinea lui nu reiese altceva .
ce sa fac crede-ti ca merita sa-ti sacrifici visele , sperantele , si prima oara care pentru orice fata , dupa parerea mea, ar trebui sa fie ceva special pentru cineva care nu are nici o intentie de viitor cu tine si care nu da doi lei pe tine??
ce ar trbui sa fac??

eva31

eva31

Sa-i dai papucii.

27 Apr 2011, 02:07

Si de ce sa faci sex cu un dobitoc asa ca el cand poti sa faci dragoste cu unul pe care chiar sa il iubesti si care sa te iubeasca.

leo

leo

pai...

10 Nov 2008, 01:17

si ce vrei de la noi? adevarata putere se cladeste pe propriile lacrimi si suferinte. daca ti-as spune eu, un necunoscut, sa nu te mai vezi cu el ai face asa, cand chiar propria constinta te inseala?

sad-angel-me

sad-angel-me

nu are rost

09 Nov 2008, 15:06

am fost cu un tip 2 ani de zile!!..pentru el sex=sex, pentru mine sex=sentimente! M-am implicat extraordinar de mult in acea relatie... cand s-a terminat ,din cauza lui, ama vut impresia ca nu mai are are nici un rost sa traiesc...am facut pana si consiliere psihologica!dar degeaba!
Si acum sufar f mult!..nu pot lasa nici un baiat sa se apropie de mine...ptr ca inca nu am trecut de acea faza in care sa pot accepta pe altcineva sa ma atinga... incerc sa uit!..sa ma detasej...dar cand vede ca nu il mai bag in seama cateva sapt incearca sa ma faca sa ma razgandesc..si sa ne vedem,doar ptr sex... Au trecut 6 luni de cand ne-am desp oficial si 2 luni de cand nu ne-am mai vazut deloc... El crede ca oricand ma pot intoarce la el...adevarul e ca nici eu nu mai stiu! Ce sa fac?...Stiu ca nu e o pers potrivita pentru mine... Stiu ca se joaca cu mine...Cateodata am impresia ca sunt eu obsedata de aceea cedez mereu...

alinasquishy

alinasquishy

septembrie,

23 Oct 2008, 10:39

scumpo, paraseste-l!!
nu merita sa te f*** la cap cu unu ca el.
crede-ma, esti tanara, ai taota viata inainte, si sincer.. nu te ingrijora ca nu mai faci sex..o sa ai timp destul, la urma urmei, vrei acele sentimente pt a-ti incepe viata sexuala, nu vrei doar sa fie ceva acolo de umplutura.
eu zic ca nu merita sa te rogi de relatie sa mearga, cand poti sa iti iei inima din dinti si sa-l lasi dreq, ca nu e singuru baiat de pe pamant.
fii puternica si ai incredre in tine!

leo

leo

anarki91

08 Aug 2007, 10:17

un barbat ca lumea se gaseste greu. cand nu gaseste un barbat cu trebuie o femeie nu il paraseste pe ala cu care este. din autoconservare. barbatii procedeaza altfel, foarte rar femeile.

anarki91

anarki91

nu inteleg

08 Aug 2007, 03:02

dc mai stai q el? nu ti-a dovedit pana aqm k nu-l intereseaza persoana ta decat goala intre cearceafuri? el dja te amenintza. e clar c vrea si hai sa zicem k nu te va parasi dupa, dar te va folosi knd are nevoie. il iubesti atat d mult incat sa ti se para normal sa fi jucarioara lui? Vad k ai fost destul d isteatza sa nu-i cedezi si sa observi singura c fel d baiat e. Aqm urmeaza sa-l trimiti l plimbare in mod artistic. un tip ca el n-are c sa caute langa o fata ca u

lisusig

lisusig

nu face sex

17 Mar 2007, 13:49

Opinia mea este sa fugi cat mai departe, nu te respecta daca procedeaza asa si daca nu te respecta nu merita sa iti pierzi timpul cu el.Sa nu faci sex cu el si nici cu altcineva daca nu simti ca esti pregatita, faptul ca faci sex nu iti confera mai mult respect. Eu personal te sfatuiesc sa astepti sai sa nu mai stai cu el, lasa-l nu te mai duce sa te impaci cu el daca el e cel care greseste.
Bafta, si incearca sa ramai asa cum esti atat timp cat simti catrebuie sa ramai.

leo

leo

pisi

27 Feb 2007, 09:12

eu nu consider materialismul legat de termenul "a profita de pe urma cuiva", ci in sensul de interes general in a acumula valori. Cred ca materialismul este trasatura definitorie generala a fiecaruia, iar sentimentalimul se aplica doar in relatii cu unule persoane.
si oricum am lua-o, daca tu il ajuti pe prietenul tau cu bani tot timpul si el nu o face atunci cand ai cel mai mult nevoie, nu te intrebi: "oare eu ce castig din relatia asta?" ?
deci chiar si in relatie poate exista materialism. numai ca un om materialist nu este si un om care se foloseste de altii intotdeauna

danutzadanutza

danutzadanutza

leo...

27 Feb 2007, 08:13

...nu te supara, dar eu cred asa:
- DA , poti fi sentimental , doar se presupune k iubesti persoana respectiva cu care eshti ( ori...ai vreun astfel de sentiment ...dragalash )
- si...NU, nu vad ce cauta si materialismul aici !!! cum naiba poti sa fii si sentimental si materialist fata de persoana pe care o indragesti?
- ei bine, DA, poti fi materialist, insa intr-o altfel de relatie , nu in aceea in care mishuna si altfel de ...sentimente!!!
pur si simplu...e parerea mea!
sper sa nu te superi

michelle23

michelle23

sex da,dragoste nu

26 Feb 2007, 20:52

deci tu ce vrei sa faci cu el?sex sau dragoste?
Tu stii deja ce ar trebui sa faci,numai ca nu ai curajul sa o faci,am dreptate?

leo

leo

danutzadanutza

31 Ian 2007, 15:36

depinde ce intelegi tu. un om nu poate fi si entimental si materialist in acelasi timp? cele doua nu se exclud ci se completeaza.

danutzadanutza

danutzadanutza

leo...

23 Ian 2007, 14:54

sa stii k inca exista fete care stiu sa plateasca nemtzeshte (fifty-fifty); si ...nu pricep niste chestii...nu prea se pupa ,adik : romantism/85% din fete=materialiste/dorinta ta de a nu le lasa sa plateasca/...nu stiu...ceva ,ceva nu e ok! ce cauta romantismul in chestii materialiste(care dupa mine se incadreaza la categoria:just business )

anca13

anca13

Leo..

23 Ian 2007, 12:54

Sunt de acord cu tine..Eu una consider ca locatia aleasa despore ea poate spune multe..Daca e de bine sau e de rau..Asta numai tu ai sa stii..Oricum..Ne-am cam abatut de la subiect..Si uite ce-a iesit..Iti doresc sa-ti gasesti o fata care intr-adevar sa te merite.Take care!

claudiu_19

claudiu_19

mult de spus

23 Ian 2007, 08:20

In momentul in care se ia o masa in doi (cuplu) de preferat ar fi ca domnul sa fie ' domn '. De multe ori se testeaza si fata pt a vedea ce reactie are, in felul acesta se vede daca este materialista sau nu. Fiind baiat cred ca mi se pare corect ca fiecare sa isi plateasca consumatia. Sau mai apare o varianta : Cine comanda plateste, (si de obicei baiatul)dar nu este obligatoriu.
:), :->;
multa bafta !

leo

leo

anca13

23 Ian 2007, 00:06

nu este moral sa fac asta. ma consider o persoana educata. eventual pot ca sa refuz o a doua intalnire. de fapt asta este taria cu care se lauda unii oameni. se lauda cu faptul ca te inseala insa nu se gandesc ca tu datorita educatiei tale nu iti permiti sa renunti la un anumit "ritual".

leo

leo

pisi

23 Ian 2007, 00:02

esti de moda veche. :) nu am intalnit inca o fata care sa ceara sa plateasca jumatatea ei din cele cu care am iesit. oricum nu as fi acceptat. consider o datorie pentru un barbat sa plateasca consumatia. si pe undeva vad si ceva romantism in asta.

pisi

pisi

Conceptii demne de Evul Mediu

22 Ian 2007, 12:09

M-ati lasat cu gura cascata cativa dintre voi cu mesajele voastre.

Cum vine asta,doar o femeie supusa e o femeie de calitate???

Daca ii cer unui barbat sa ma ajute la treburile casei,inseamna ca sunt o femeie intepata si cu figuri???

Sau ca nu vreau sa-i platesc consumatia,ci s-o achitam jumi-juma,asta inseamna ca sunt o femeie materialista???

Mda.

anca13

anca13

Daca nu are..Asta este..

22 Ian 2007, 11:24

O sa ii mai sara figurile din cap..Si o sa spele vasele..Mai ales daca e una intepata de aia..Merita pe deplin:->Iar in privinta fetelor..Ai rabdare..Ce vine mai greu..E mai bun si e si select.Take care!

claudiu_19

claudiu_19

se poate

22 Ian 2007, 07:37

Sex se poate face chiar daca persoana respectiva este egala cu 0. nu se pot pune sentimente, dragoste, care e cu totul altceva. Asta in cazul cand acea persoana nu este cu minus in ochii tai...(dintr-un motiv sau altul sa o privesti negativ)

leo

leo

asa ar trebui sa fie

21 Ian 2007, 12:48

dar eu am serviciu de la 8.30 la 16.30 si chiar 18.30. si de multe ori nu am timp sa caut o fata klumea e greu sa gasesti pe loc o fata ok si care sa doreasca sa iese cu tine in oras. 85% sunt materialiste ceea ce imi garanteaza succesul la o astfel de fata. si ce ar trebui sa fac daca gasesc ceva la care nu ma astept? sa nu ii platesc consumatia? daca persoana respectiva nu are bani la ea? si asta tine de bunele maniere. asa ca datorita lor fac un compromis, chiar daca ea nu va intelege lucrurile astea toata viata si va considera ca "m-a mancat de bani" (asta e expresia parca, nu?).

anca13

anca13

Leo...

21 Ian 2007, 12:12

Sincera sa fiu..Eu una daca as fi baiat..Nu as accepta sa profite cineva de mine..Ok..Mergeti in restaurant select..Dupa o discutie mai lunga..Ai sa iti dai seama daca merita persoana respectiva sa ii platesti tu consumatia sau nu..Daca merita ok..Iar daca nu..Sorry..Canta la alta masa nu?Ca doar fete nu sunt?Iar cele materialiste sa mai invete sa nu mai depinda de banii baietilor..Pup si take care!

danutzadanutza

danutzadanutza

ce pacat ...

21 Ian 2007, 08:47

...k la asta se reduce totul...
adik un simplu troc de...servicii (din pacate sexuale ori de ordin financiar...)

leo

leo

claudiu_19

21 Ian 2007, 01:00

sunt sigur ca sunt. dar cand o tipa ma intreaba ce salariu am, ce masina conduc, imi indica cele mai scumpe restaurante etc. nu sunt si eu indreptatit sa cer un pret pentru toate astea?
cam asta e logica la inceput: imi iti dau imi dai...

claudiu_19

claudiu_19

ai dreptatet sa te culci cu

20 Ian 2007, 19:43

sa stii ca nu prea ma pricap la din astea,dar dak el face presiuni pe tine...cu orice pret sa te culci cu el...inseamna ca te iubeste??? in orice caz nu....da-ti sama ca viata nu se rezuma doar la un profitor,...sunt atatia baieti care ar sta cu tine fara sex....parerea mea...dak vrei sa mai vb laurentiu_1201

anca13

anca13

Un om care nu te respecta nu merita respectat!

17 Ian 2007, 19:17

Cu atat mai putin iubirea ta!..O relatie nu se bazeaza numai pe sex..Si nici numai pe un partener..O relatie inseamna doi.Inseamna efort din partea amandorura..Daca stii ca nu este asa...Nu merita..Iar ca sa te culci cu el..Nici gand!!Iar daca ai sa faci pasul asta..Vei regreta mai tarziu..Nu te grabi..Mai bine nu faci decat sa regreti dupa..Te daruiesti cuiva care stii ca te merita,care iti arata ca te iubeste..etc..Iar ca un sfat..Nu merita sa stai dupa fundul lui..Iar comportamentul lui..lasa de dorit..Decat cu un asa om..mai bine fara..Baieti nu sunt??Sunt destui.Take care!

amy_angel

amy_angel

da

29 Dec 2006, 00:04

poti face sex cu cineva pentru care tu esti 0?

desigur ca da.... cat despre problema ta ... mi-i lene sa citesc si nici nu-mi pasa... presupun sa fie un roman total plictisitor... :| daca ai 14 ani ... treaba ta , faci ce vrei .... daca esti mai mare ... era timpul sa te maturizezi deja... gandestete la asta

meghe

meghe

Fara suparare dar...

15 Nov 2006, 13:45

Nu stiu de ce te mai complici, de ce iti macini tu sufletul pentru cineva care nu merita si mai ales ti-a demonstrat asta!
Nu te injosi in asa hal! Nu crezi ca meriti ceva mai bun?Nu e singurul barbat din lume!Daca spui tu prima "gata" o sa te simti mai usurata, iar cand o sa-l intalnesti pe adevaratul barbat pentru tine, atunci iti dai seama ca ai irosit timpul cu actualul!
Nu te grabi sa-ti gasesti jumatatea, vine cand nici nu te astepti! Iar daca el e pentru tine te va cauta!
In legatura cu faptul ca esti virgina...nu te obliga nimeni sa fie el primul !Faci doar ce crezi tu ca e bine si cu cine crezi ca te merita si nu ti-e jena apoi de el!
parerea mea e ca SEX poti face, insa DRAGOSTE nu! Daca nu se poarta nici acum cum trebuie!
Specific ca e doar parerea mea! Eu cred ca a face sex si a face dragoste nu e totuna!
Cu persoana potrivita, cu barbatul pe care il iubesti ,le poti face pe amandoua si sex si dragoste, insa cu unul pentru care nu simti nimic sau nu se poarta cum trebuie cu tine nu poti face decat sex!
Asta e parerea mea si nu trebuie sa o asculti daca nu vrei! Dar hotareste-te pana nu e prea tarziu, sa nu-ti para rau apoi!Nu o face doar de dragul sa o faci!
Fara sa te superi...cati ani ai?
Pupici si mult noroc!

danutzadanutza

danutzadanutza

leo...

08 Oct 2006, 23:21

...dk am intzeles bine...tu zici k o tipa trebuie sa se culce cu unul doar dk ii ofera o oarecare...sigurantza ? nu pentru k nutreste oaresce ...sentimente pentru respectivul ? dupa cate stiu eu...(nu generalizez,bineintzles...)o tipa intai trebuie sa simta ceva pentru...EL , poate ceva sentimente de ...iubire sau asemanator cu acestea...si apoi deabia sa treaca la ...actziune ! posibil sa gresesc si va rg sa ma contraziceti ; poate sint eu mai de...moda veche...pupici si noapte buna la toti ! si o saptamana buna sa aveti !

leo

leo

lacme

28 Sep 2006, 00:12

ea a pierdut startul. daca face la fel termina relatia. e simplu nu???

leo

leo

septembrie

28 Sep 2006, 00:09

nu trebuie sa te culci cu cineva care nu iti ofera o oarecare siguranta. mai ales ca voi femeile va amintiti toata viata primul barbat. de ce sa nu ai o amintire a unei persoane minunate?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.