ufff...niste problemutze...

by: musli
Dragelor...sa va povestesc ce mi se intampla mie.....am un prieten de 10 luni.Il iubesc, ma iubeste.Ne-am inceput viata sexuala acu 3 luni jumate (pentru mine a fost prima data) a fost bine a curs sange, m-a durut putin dar a fost bine! Bun...si de cand mi-am inceput viata sexuala nu am avut orgasm!:( Am discutat cu iubitul meu si am avut o mica cearta pt k "eu jucam teatru" (nu s-a prins el ..dar pur si simplu nu am mai rezistat si i-am spus k nu ajung la orgasm).Asta este o problema ...si cealalta ....dupa fiecare act sexual , dupa o zi doua, ma racesc la ovare! (adik ma scapa pishu incoltinuu si am dureri piscaturi usturaturi deastea.....)Am vb cu iubitu deci stie cum sta treaba .....Oricum e aiurea rau pt k mie mie nush cum sa mai fac dragoste cu el ...atatea dureri si destul de putina placere!:( Am zis k ma duc la ginecolog dar mie frica si nici nu pot sa ma gandesc cum "ma urca pe cal"...

panterootza

panterootza

Musli...

28 Iun 2008, 11:33

un preludiu de jumatate de ora,nu garanteaza neaparat o lubrifiere totala;problema este k tu,dupa un preludiu lung,nu esti excitata;asta inseamna k,ori nu reusesti sa te decontectezi total de cotidian,si sa te concentrezi strict asupra partenerului tau,ori el nu a gasit acele zone unde iti place tie mai mult sa fii atinsa sau sarutata...tu trebuie sa discuti cu el,nu cred k il ajuta faptul k te prefaci a fi excitata,sau k ai orgasm,din contra...incearca sa te concentrezi strict asupra iubitului tau,preluand tu initiativa sarutarilor si a mangaierilor,adik,incepi tu preludiul,si lasa-ti imaginatia sa te ajute!si aveti grija,k in momentul penetrarii,sa fii umezita bine in interior,este f. important!sa ne scrii cum merg lucrurile!pupici

musli

musli

..

26 Iun 2008, 16:14

msg anterior a fost pt panterootza

musli

musli

rasp.

26 Iun 2008, 16:13

Am 17 ani.
Da ajung f usor la orgasm prin masturbare(cu jetul de apa).
Durerile sunt in timpul actului.
Iubitul meu se bazeaza f mult pe preludiu....adik dureaza cam juma de ora de obicei..
Nu pot sa spun ca sunt excitata f tare in momentul penetrarii.
In anumite pozitii durerile sunt mai intense.

Mersi

lolitalove

lolitalove

e o infectie

17 Mai 2008, 18:36

dute la ginecolog si iti va trece si intr-o saptamana cu tratamentul , daca nu e infectie la vagin, va fi la aparatul urinar , ptr astea e recomandat de baut multa apa si chear mai mult de 2 litri pe zi ca sa te duci des la baie( asta ptr o femeie e fuarte recomandat sa o faca tuata viata, ptr a preveni infectiile urinare) , dar oricum si ptr asta trebuie sa mergi la ginecolog, si problema aceasta se rezolva in decurs de 1 saptamana cu tratamentul.
mai puate fi si alergie la prezervativ ( tot cu tratament se rezolva)
dar oricum de ginecolog nu scapi , si iti recomand in privinta orgasmului sa vorbesti cu ginecologul , puate fi o insuficienta hormonala , care se puate rezolva cu anticonceptionale ( care te vor ajuta enorm in privinta orgasmului , dar numai daca problema este insuficienta hormonala )
dar in privinta anticonceptionalelor ai mare grija ptr ca ingrasa absolut tuate .
dupa tratament ca sa vezi daca poti avea orgasm cel mai bine e sa iti iei un vibrator , sau sa-ti stimulezi clitorisul cu dusul cu presiune mare si apa calda. vei vedea asta nu da gresi.

pisi

pisi

poate fi o rana

01 Mai 2008, 13:48

datorata lipsei sau insuficientei lubrifierii, iar in acest caz ar fi bine sa folosesti lubrifiant pe baza de apa, de asemeni durerea si arsurile de care vorbesti se pot datura si dimensiunilor prea generoase ale iubitului tau.

dar mai poate fi si o infectie, chiar vroiam sa te intreb daca ati folosit prezervativul?

iti recomand vizita la ginecolog, deoarece infectiile ginecologice netratate in timp pot duce la infertilitate sau se pot aparea chiar rani pe col. poate ca prima oara vei fi inhibata de masa ginecologica, dar gandeste-te ca medicul acela nu vrea decat sa te ajute, iar tu ai nevoie de acest ajutor.
Deci:
1. fa-ti programare la medic
2. roaga-ti iubitul sa te stimuleze manual sau cu limba, dar sa si acorde mai mult timp preludiului
3. folositi prezervatiul si un lubrifiant pe baza de apa (folositi lubrifiantul daca problema nu o reprezinta durata preludiului sau dimensiunile iubitului tau, ci lipsa lubrifierii tale)
4. foloseste un mijloc de contraceptie sexuala

panterootza

panterootza

buna!

30 Apr 2008, 18:48

as avea cateva intrebari:catzi ani ai?ai ajuns vreodata la orgasm,nu doar in urma relatziei sexuale propriu zise(doar la stimularea clitorisului)?simtzi dureri in timpul penetrarii sau pe tot parcursul actului sexual?prietenul tau insista pe preludiu?esti suficient de excitata in momentul penetrarii?simtzi durere in anumite pozitzii sau intotdeauna?(as dori raspunsuri la intrebarile mele,pt k acea ´´raceala´´ce banuiesti k o ai,e posibil sa fie,de fapt,o rana:(...)

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.