probleme cu capricornii :(

by: mika19
vorbeam mereu cu un baiat capricorn...imi era chiar simpatic iar el imi facea mereu complimente.ma suna, vbeam pe mess, la facultate..si stiu k tinea la mine...dar de o saptamana nu stiu cu ce l-am suparat dar ma trateaza cu indiferenta, nu imi mai face avansuri..nimic. banuiesc ca este un joc ca sa fiu eu de data asta cea care il cauta..
sunt zodia fecioara,la horoscop scrie ca ne potrivim...dar cum sa fac sa nu se mai comporte asa.chiar nu mai reprezint nici un interes pt el?

anabatr

anabatr

Probabil

29 Aug 2017, 13:52

Nu toti sunt asa..cel putin asta e parerea mea. Am intalnit baieti in aceeasi zodie dar total diferiti. asa ca sa nu mai generalizam si sa zicem ca toti sunt la fel. cautati si gasesti pe zodiacool.ro caracterizari dupa data nasterii...mie imi e de folos

biancamadalina

biancamadalina

Sunt de 1 an amanta unui capricorn

25 Aug 2011, 02:37

incep prin a va spune ca am 16 ani si in 3 luni am castigat increderea unui baiat in zodia capricornului in varsta de 19 ani :)
am fost impreuna la inceput cam 3 luni , si in acest timp m-am documentat despre cum pot sa pastrez un capricorn . decat sa-l pierd de tot mai bine asa.
eu sunt in zodia GEMENI. deci relatie imposibila. oricum l-am cucerit astfel: nu am fost insistenta, sacaitoare,geloasa,barfitoare etc. Am fost insa foarte rabdatoare, l-am complimentat meereu , chiar si acum o fac . El a avut 2 relatii serioase in acest an , dar tot cu mine voia sa se vada , dar cu conditia ca eu sa astept sa ma sune , sa ma prefac ca nu-l cunosc si chestii de genul . Am facut intocmai :) ei bine , a venit momentul despartirii si celei de-a doua relatii , si acum ma cauta mai des . Ne afisam ca si cum am fi impreuna , dar nu suntem .
Atata timp cat il respect , nu-l contrazic , nu sunt geloasa si etc ne intelegem perfect.
Plus ca noi stim ca femeile gemeni sunt infidele , cu doua fete , barfitoare si vorbarete , eu sunt dispusa sa fiu altfel in preaja unui capricorn.

missindependent

missindependent

Un deliciu ...

23 Iul 2010, 23:26

Buna, fetelor!

Eu sunt logodita cu un capricorn. Relatia noastra e delicioasa :).

E adevarat, insa, ca pot fi dificili uneori si schimbatori. Cel mai bine e sa le arati afectiunea pe care le-o porti, sa le expui punctul tau de vedere (atunci cand e cazul) si sa-i lasi sa-si revina singuri. Sunt barbati in toata firea la urma urmei :).

Si iubitul meu a facut pe indiferentul cu mine. I-am raspuns cu aceeasi moneda. S-a calmat instant.

De la bun inceput, i-am aratat calm, dar ferm, ca sunt constienta de propria valoare, ca am o viata minunata inainte, ca sunt capabila sa merg pe doua picioare si ca nu am de gand sa-i suport vreo magarie. Il iubesc mult, dar sunt pregatita sa plec oricand.

Sfatul meu, daca imi permiteti :), e sa reflectati mai putin asupra zodiilor si mai mult la propria persoana. E important sa stiti ce tolerati la un barbat si ce nu, care sunt valorile in care credeti si care doriti sa fie respectate si apoi sa i le comunicati tandru si cu un zambet gingas pe buze.

Apropo, eu sunt un rac atipic cu ascendent in berbec :).

Mult succes si mult curaj!
Alexandra

ely21

ely21

ce sa mai fac

19 Iul 2010, 11:38

am 10 luni de cand il cunosc si de cand avem o relatie.totusi in lunile astea i-am lasat timp suna totusi cand are el chef l-am mai stresat poate uneori cu telefoanele dar am inteles ca suna cand vrea el pana la urma.problema e ca noi ne intalnim foarte rar cam de 2 ori pe luna la insistentele mele.imi spunea ca lucreaza mult acum imi spune ca nu e vina mea ca are probleme cu el insusi ca mama lui e bolnava si trebuie sa aiba grija de ea.nu stiu ce sa cred.eu sunt peste si sunt mai sentimentala,i-am spus ca am nevoie de atentie a spus ca ok parea ca a inteles dar n-am vazut nimic altfel.l-am intrebat daca are pe cineva fiindca nu pot sa inteleg de ce nu poate raspunde la telefon daca e la maicasa si mi-a zisca sunt bolnava ca unde am trait pana acuma ca sunt complicata ca nu a mai intalnit pana acuma persoane ca mine.in fine in cele din urma i-am spus ca plec definitiv in tara mea eu sunt in strainatate si i-am spus ca-l iubesc si el nu-mi raspunde la fel si nu pot asa.atunci a spus ca sunt in inima lui dar ii e frica din cauza experientelor pe care le-a avut.si pacat ca plec mai mult nimic.ce sa fac eu il vreau dar nu stiu cum sa procedez.

theolina

theolina

yap

19 Iun 2010, 16:16

Daca il vrei ( si crede-ma ca nu o sa ai decat de castigat) spune-i in fata ca iti este simpatic si ca ti-ar placea ca intre voi sa fie mai mult decat o prietenie.Se va simti usurat.Intradevar noi capricornii dam impresia de persoane sigure pe ele dar avem foarte multe complexe si neincredere.De potrivit cred ca va potriviti de minune.Ar fi pacat sa-l ratezi.El nu va mai face probabil nici un pas.Probabil nu i-ai transmis nici un mesaj cat se poate de clar ca il placi (trebuie sa fie 100% sigur ca-l placi ca sa actioneze) si acum a dat inapoi.Se va preface ca ii esti indifirenta pana vei deveni o simpla cunostinta pentru el.Asa ca actioneaza daca il vrei.Apropo...eu sunt capricorn si logodnicul meu este fecioara si crede-ma ca desi suntem ca soarecele si pisica avem o relatie minunata.

amelya

amelya

Pentru MIKA19

03 Dec 2009, 19:25

Nu stiu ce sa zic... Poate tu nu i-ai aratat acelui baiat faptul ca tii la el, cat de putin. Poate ca a renuntat sa mai creada in sansa lui, in cazul in care tu nu i-ai aratat atentie. Daca intr-adevar tii la el, eu te sfatuiesc sa il suni, sa ii propui sa va intalniti, pe motivul ca nu ati mai vorbit de ceva timp si incearca sa-i arati ca ti-a lipsit in tot acest timp in care nu ati mai purtat o conversatie. Nu garantez ca va da rezultate, dar merita sa incerci...

amelya

amelya

Despre capricorni

03 Dec 2009, 19:16

Nu inteleg de ce generalizati. Da, poate ca persoanele din zodia capricorn pe care le cunoasteti au unele defecte, mai mici, sau mai mari, poate sunt sentimente chiar provocate, nu poti niciodata sa stii ce este in sufletul altui om in afara de tine insuti. Daca un capricorn bea, este impulsiv, poate chiar agresiv, asta nu inseamna ca toti sunt la fel. Fiecare dintre noi are o personalitate diferita si reactioneaza in felul sau cand este pus in fata unei anumite situatii si eu cred ca personalitatea conteaza mai inainte de toate, chiar si de zodia in care esti nascut. Ce rost are sa jigniti si alte persoane din aceasi zodie pe care nici macar nu le cunoasteti, care nu v-au ranit in niciun fel?

gabitzu_30_84

gabitzu_30_84

sotul meu este capricorn

01 Dec 2009, 10:27

sotul meu este capricorn si va pot spune ca atunci knd iubeste si este interesat de o femeie,capricornul iti arata acest lucru ......iti demonstreaza.....sunt mai dificili,dar daca intri in sufletul lor,sunt foarte atenti si foarte iubitori.eu sunt balanta si sunt mai rece de multe ori, dar el stie sa ma faca sa ma inmoi.te poti baza pe un capricorn in orice situatie...este un om de cuvant.si daca isi doreste sa fie cu o femeie,va face tot posibilul sa fie a lui....

nicolici

nicolici

si eu am stat 6 luni cu un capricorn

23 Nov 2009, 21:41

buna...in primul rand vreau sa-ti zic ca si eu am stat 6 luni cu un capricorn...toate au fost f bine pana cand intr-o zi...cand eram la familia mea in vizita...din gelozie a baut atat de mult cu verii mei incat seara a urinat in camera unde am dormit noi, apoi s-a dus in camera unde dormeau verisoarele mele, 30, 17 si respectiv 8 ani si a urinat si acolo apoi s-a pus dezbracat peste ele in pat...a iesit un mare scandal si multumita familiei mele eu nu am aflat decat atunci cand m-am trezit (in tot acel timp eu dormeam)...el la 5 dim a plecat si nu a mai rasp la tel...cand am fost la el acsa sa-i cer explicatii...m-a dat afara din casa...nu a dat nici o explicatie...singura a fost..."am fost beat"...ce sa zic...sunt nesimtiti, nepoliticosi, nu au habar de ce vor in viata..sincer am vb cu prietene de ale mele si mi-au spus ca am avut noroc ca nu m-a batut...ei sunt f violenti si se enerveaza din orice...consuma alcool...lor nu trebuie sa le reprosezi nimic, sa nu le zici daca au gresit, chiar daca iubesc pers respectiva vor sa sufere...mi-a lasat un gust amar

mymyk

mymyk

cum sa ma impac cu capricornul meu? :((

28 Oct 2009, 09:25

si eu am fost 4-5 luni intr-o rel cu un capricorn si ne potriveam perfect(eu fecioara), numai k are obiceiul sa faca misto si nu-i place sa-i resp cu aceeasi moneda,drept urmare mi-a zis asta d f multe ori si eu k o proasta nu l-am ascultat decat cand a fost prea trz.intre timp mi-a cerut o pauza"k nu stie ce simte pt mn" si am acceptat, pana la urma ne-am impacat dar nu au trecut 3 zile si ne-am desp definitiv pt k eu nu m-am schimbat (dar nici nu mi-a cerut asta in timpul pauzei). am tot insistat incat a ajuns sa-mi spuna k el nu ma iubeste si sa-l las in pace si la o sap de la desp a aparut cu altcineva :(. de 4 luni suntem desp si el tot cu respectiva este. am incercat in chip si fel sa ma impac cu el dar nimic, i-am zis k toti gresim (desi greseala mea a fost k eram guraliva dar nimic mai mult),e f rece si cand i-am mai cerut o sansa mi-a zis k nu mai merit nimic sa-mi intre bn in cap k m-a avertizat d n ori si k m-a durut undeva; k nu o sa mai fim niciodata impreuna si k nu mai vrea sa stie nimic de mn. ajutati-ma va rog cum sa procedez pt k il iubesc f mult,este barbatul visurilor mele; multumesc din suflet

ely21

ely21

buna

27 Oct 2009, 18:51

si eu am cunoscut un capricorn acum 2luni.ne-am intalnit de vreo 4-5 ori in weekend fiindca in timpul saptamanii lucreaza pana seara tarziu,cel putin asa mi-a zis.in fine toate bune si frumoase,complimente, in pat ne-am potrivit grozav...vorbe frumoase mi-a zis ca il fascinez de fiecare,ca ii pace cum ma imbrac,ca nu se mai satura de mine...ma rog din astea.cand am inceput sa-i acord atentie si sa fiu mai intersata de el s-a racit.ii trimit cate 2-3 mesaje si imi raspunde doar la unul.la telefon nu raspunde tot timpul.i-am trimis ieri un mesaj si i-am zis c daca nu are chef s vb cu mine sa-mi zica.astazi mi-a raspuns si mi-a zis sa n-l inteleg gresit dar are nevoie pentru moment de putina liniste ca o sa ma sune el cand isi revine si ca spera sa il inteleg si ca-i este dor de mine.eu una nu mai inteleg nimic.ce naiba vrea omul asta de la mine?vrea sa o termine cu mine sau are pe cineva?nici nu stiu ce sa fac. sa nu il mai sun?nu am mai avut de-a face cu capricorni pana acuma si nu stiu ce sa fac cu el.e foarte ciudata situatia.mie culmea ca a inceput sa-mi placa si nu stiu daca se merita sa-mi fac sperante.voi ce ma sfatuiti?ati avut de-a face cu asa ceva?

florentinaev

florentinaev

am nevoie de ajutor

23 Oct 2009, 20:56

iubitul meu e capricorn,unul capricios,am fost impreuna 6 luni,in ultima vreme s-a comportat ciudata si m-a determinat indirect sa-i scriu un mesaj de adio,apoi mi-a parut rau si am facut tot ce amputut sa ma ierte,dar in final nu a putut trece peste asta si mi-a zis ca s-a terminat si nu are rost,etc...sincer eu nu pot trai fara el,asa dificil si dur cum e, indiferent ce am facut nu l-am convins, totul e inutil ppe orice parte am incercat,e nemilos,ceea ce ma doare acum e ca ma gandesc ca in timpul asta poate nici nu m-a iubit pt ca daca eu nu i-am gresit niciodata nu ne-am certat niciodata daca ma iubea mi-ar fi dat o sansa,insa el nu, eu nu mai pot trai asa, trebuie sa existe o bresa in inima lui de stanca, voi care va cunoasteti bine spunetimi care ar putea fi....please...multumesc

tink

tink

capricorn girl

28 Aug 2009, 22:56

daca nu iai raspuns la avansuri probabil crede ca nu il placi sau oricum nu destul de mult.poate ca a renuntat la tine. daca imi placea un tip si renuntam sa mai vb cu el nu ins ca nu miar fi placut ca el sa ma caute.sau poate a vazut ca ai multi prieteni care se poarta la fel cu tine si tu accepti asa ca acum crede ca el e doar unu in plus si ca nu conteaza pt tine in mod deosebit.
sau da, nu-l mai interesezi

andree29

andree29

indiferenta

28 Aug 2009, 11:35

indiferenta cea mai buna arma pt a ataca un capricorn,lasa-l sa vina singur la tine si daca totusi nu vine cauta-ti altul ,de obicei capricorni pun suflet intr-o relatie,cine stie poate i-au crscut coarnele,dar nici nu garanteaza absoluta fidelitate mai ales ca e barbat

jeny0906

jeny0906

nu-i nik

23 Aug 2009, 00:51

eu personal cred ca nu mai este interesat...sunt fff egoisti ...eu zic sa fii fata desteapta si sa treci la urmatorul...a...si sunt convinsa ca o sa te caute cand te vei astepta mai putin...///sfat:nu ceda...invata-l minte ;)

camy_doll

camy_doll

...

16 Iul 2009, 09:21

de aici reiese caracterul oscilant al nostru....vrei un lucru...da frik ca nu l-ai putea obtine si neincredea in tine te fac sa renunti

camy_doll

camy_doll

nu chiar

16 Iul 2009, 09:19

barbatii capricorn sunt fff timizi de regula....iar in cazul tau vazand ca are un comportament oscilant....s-ar putea sa fie urmatoarea cauza...ori a insistat si acum te testeaza sa vada cat de interesata esti de el....ori e nesigur pe el...noi capricornii avem probleme de neincredere in fortele proprii,gandindu-ne ca nu prea suntem buni pt cei de langa noi...poate crede ca nu i-ai da atentie

nycitygirl

nycitygirl

despre tipi

30 Iun 2009, 07:51

Ceea ce am invatat din relatiile anterioare si ceea ce mi-a spus si un prieten intr-un moment de maxima sinceritate este ca atunci cand un tip vrea sa te sune te va suna si atunci cand va vrea ceva va actiona. In cazul in care nu o face este pentru ca ori s-a razgandit in privinta relatiei voastre, ori chiar nu mai este interesat sau are pe altcineva ori s-a plictisit sa tot vorbeasca cu tine,situatii in care este un ticalos si e mai bine sa scapi de el cat mai repede si fara suferinta .Mai poate fi si cazul in care chiar nu a putut vorbi in momentul respectiv din diverse motive.In cazul in care el te-a cautat in repetate randuri dar nu te-ai aratat interesata cred ca ar trebui sa il suni,in caz contrar insa cred ca ar trebui sa ai rabdare si sa vezi daca te suna sau nu.In orice caz cred ca ii acorzi o atentie mai mare decat ar trebui.Daca te suna ,bravo lui , daca nu, treci la urmatorul. Multa bafta! :)

ysutzza

ysutzza

sal:)

19 Iun 2009, 14:40

toti capricornii sunt asa....sau cel putin cei p kre ii cunosc eu.au toane shi chiar dak ei sunt cei vinovati nu vor recunoaste acest lucru ;) vor sa fie in centrul atentiei,sa vb q ei sa nu-i contrazici.....

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.