Unde ne facem operatiile estetice?

by: corinapop
Buna, vreau si eu sa stiu unde vreti sa mergeti sa va faceti operatii estetice. Alegeti in functie de doctor sau de clinica sau cum? Eu de exemplu as merge la Centrul Medical Focus pentru ca acolo ma duc si la analize si la medicul de familie si am inteles ca sunt doctori buni si pe operatii estetice. Voi cum procedati?

eva007

eva007

Estetica naturala

28 Nov 2017, 17:02

Depinde de ce anume te intereseaza. Mie imi place sa am grija de aspectul fizic si sa il imbunatatesc, dar sa fac asta intr-un mod cat se poate de natural si non-invaziv. Daca si tu ai acelasi obiectiv, iti recomand clinica Fizio Estetix. Eu aici fac injectii locale cu ozon si PRP, adica Terapia Vampir, ceea ce inseamna ca nu este introdus nimic toxic sau nenatural la mine in corp. Acestea ma ajuta sa imi mentin tenul luminos, sa scap de imperfectiuni, sa nu am riduri, cearcane si alte probleme de acest gen. Fac si masaj anticelulitic si am facut si terapie bipolara care m-a ajutat sa scap de vergeturi. Sunt extreeeeem de multumita pentru ca totul este natural, dar cu rezultate exceptionale :) Recomand Fizio Estetix, recomand Dr. Mihai Baican!

fbgabidincu13_Gabriela_Dincu

Recomand Silvia Stanculescu

17 Ian 2017, 15:51

Buna ziua, la Metamorphosis ne facem operatiile estetice! La Silvia Stanculescu, mai exact. Eu sunt clienta ei de cativa ani si mereu m-a intampinat cu acelasi profesionalism si calm, nu mai spun, placerea de a face o meserie care-ti place! Eu am facut o abdominoplastie care a decurs foarte bine si de care sunt foarte multumita!

Recomand Silvia Stanculescu

17 Ian 2017, 15:41

Buna ziua, la Metamorphosis ne facem operatiile estetice! La Silvia Stanculescu, mai exact. Eu sunt clienta ei de cativa ani si mereu m-a intampinat cu acelasi profesionism si calm, nu mai spun, placerea de a face o meserie care-ti place! Eu am facut o abdominoplastie care a decurs foarte bine si de care sunt foarte multumita!

mihaela1980

mihaela1980

Sunt incantata!

29 Nov 2016, 15:16

Medicul meu este dr. Ion Zegrea, de care sunt f multumita! Este la clinica Elysium, il puteti contacta pe facebook sau la nr de telefon. Este un medic extraordinar, atent, profesionalist, de incredere!

thenose

thenose

ponderas

27 Sep 2016, 12:41

Pai eu cred ca in cazul oricarei operatii trebuie sa alegi cu grija nu doar doctorul (lucru care evident este foooooarte important), dar la fel de mare grija trebuie sa ai ca doctorul respectiv sa lucreze intr-un loc cu toate dotarile, conditiile si aparatura in caz de nevoie. La noi in familie, de cate ori a fost nevoie de o interventie chirurgicala, mai mare sau mai mica, am apelat la Spitalul Ponderas. Care e renumit in toata Europa nu doar pentru operatiile de slabit (asta i-a adus renumele) dar in timp au adunat o echipa de medici foarte buni. Iar conditiile de spitalizare sunt similare cu cele de la AKH.

margo80

margo80

Operatie estetica dr Kasem

17 Iun 2016, 12:15

Buna Corina, eu am ales sa merg la clinica domnului doctor Kasem. Mi.am facut rinoplastie acum un an de zile si sunt super incantata de rezultat. m.am documentat foarte mult inainte si am auzit numai lucururi frumoase despre dinsul,am vazut si paciente care s.auoperat la el si totul era perfect. deci iti recomand sa mergi la dr Kasem daca vrei vreo operatie :) bafta!

mihaela1980

mihaela1980

recomandare pentru tine

19 Apr 2016, 11:27

buna, corina. eu de curand mi-am facut o operatie estetica la dl Dr. Ion Zegrea de la clinica Elysium, Bucuresti si sunt foarte multumita! am ales medicul cititnd mult despre dumnealui si urmarindu-i pagina de facebook si blogul. sper sa iei si tu o decizie la fel de buna ca a mea!

mirela

mirela

Cauta si vei gasi

27 Nov 2014, 14:01

Avand un complex, datorita sanilor prea mici, am hotarat sa imi fac implant.
Prietenul meu mi l-a recomandat pe domnul dr. Vangelis Vasalos, asa ca mi-am facut o programare. Dupa ce mi-a raspuns tuturor intrebarilor si nelamuririlor, am hotarat ca dansul e mai mult decat potrivit. Si am avut dreptate, pe langa conditiile f bune pe care le ofera Clinica Metamorphosis si preturile accesibile, clinica dispune de un personal pregatit, calm si prietenos. M-am simtit ca acasa, iar acum sunt fericita, operatia fiind mai mult decat un succes.
Multumesc domnului doctor si echipei, sunt niste oameni minunati.

mari_stefanescu

mari_stefanescu

Din experienta mea

17 Nov 2014, 10:34

Buna!Eu am apelat la o singura operatie pana acum, mi-am marit sanii. Pe viitor vreau sa-mi fac si o rinoplastie. Si pentru mine procesul de cautare a unui doctor bun a durat ceva timp, dar in cele din urma n-am fost dezamagita. Am fost la dl dr Calin Dobos si n-am avut nicio problema, sanii arata asa cum imi doream, dl dr a fost foarte atent si a inteles ce voiam. Am avut noroc sa ajung la dumnealui dupa ce mi-a fost recomandat de doua colege, sfatul meu este sa te informezi bine.

simonaiova

simonaiova

Rinoplastie

01 Aug 2014, 12:08

Buna, Corina! Si mie mi-a fost greu sa aleg un doctor potrivit la care sa imi fac rinoplastie. Este foarte important ce iti inspira tie doctorul respectiv. Eu am dat peste cabinete de unde am plecat nelamurita si speriata de operatie, asa ca iti recomand sa mergi la un consult sa vezi despre ce e vorba. Pe mine dnul doctor Calin Dobos- http://www.drdoboscalin.ro/ m-a convins ca merita sa am incredere in el, asa ca la el m-am operat si sunt foarte multumita. Succes!

luizatoma

luizatoma

Reductie

01 Iul 2014, 16:23

Buna, Corina. Eu mi-am facut reductie de sani acum 2 ani, pentru ca nu mai puteam sa fac sport din cauza ca sanii mei erau prea mari. Facand volei de performanta, mereu trebuia sa port bodyuri stramte si tot felul de artificii vestimentare ca sa pot sa tin pasul pe teren. Asa ca m-am operat fara sa ma gandesc de doua ori. Doctorul la care am fost, Calin Dobos, a fost un profesionist si il recomand tuturor femeilor care vor sa isi opereze sanii. Puteti intra pe site-ul lui www.drdoboscalin.ro sa vedeti despre cine e vorba.

andree_a

andree_a

recomandare

21 Feb 2014, 17:08

Buna, de mine radeau toti colegii in liceu pentru ca aveam urechile clapauge. Am vrut de mult sa imi fac operatie, dar mi-a fost frica. La sfatul unei prietene care si-a facut rinoplastie, am ajuns la domnul dr. Dobos, un om extraordinar. Dupa ce m-am consultat si cu parintii mei, am decis sa imi fac operatia. Nu regret absolut deloc, ba mai mult, sunt extrem de fericita de chipul meu.Si mama si-a facut ulterior blefaroplatie, avand o varsta mai inaintata timpul si-a pus amprenta usor asupra chipului ei. i se lasasera pleoapele superioare foarte rau. Parca a intinerit-o cu zece ani, sunt extrem de fericita de rezultatul interventiei. Recomand cu incredere! Va recomand clinica dansului pentru orice alta problema de chirurgie plastica si nu numai. http://www.drdoboscalin.ro !

cold_as_ice

cold_as_ice

operatii estetice

20 Iul 2012, 09:22

eu poate cel mult sa apelez la botox, dar peste muuuulti, muuulti ani, in rest sa nu aud de operatii estetice

floricika

floricika

Buna

19 Iul 2012, 17:01

La clinica Focus cel care opereaza este dr. Calin Dobos. ti-l recomand.

lilly_buterfly

lilly_buterfly

sfatul meu

26 Iun 2012, 10:01

este sa nu apelati la orice clinica/doctor de care auziti asa random pe internet, mai bine va interesati mai mult inainte, poate sa cunoasteti personal persoane care s-au operat la un anumit medic

roxyr

roxyr

operatii estetice

25 Iun 2012, 14:15

Ola ,Corina!cred ca cel mai bine e sa iti alegi un medic care te face sa te simti comfortabil si te linisteste prin prezenta lui.mama vrea sa isi faca o operatie de ridicare de sani,acum aduna cat mai multe informatii!
Mirela, o sa verific site-ul si o sa ii arat mamei,poate e interesata :D,mai ales daca spui ca dr.Stanculescu este de baza!:D:D:D noroc fetelee

mirela

mirela

Buna fetelor

11 Iun 2012, 14:30

Corina,iti recomand sa iti alegi doctorul cu maaare atentie, e foarte imp sa fie de incredere si sa iti ofere tot sprijinul pe parcursul procesului de transformare. Unele pers se plang ca au multe dureri etc dar eu nu am avut probleme deloc dupa marirea de sani,mai mult ca sigur datorita doamnei dr.Silvia Stanculescu…Simteam nevoia unei schimbari si nu ma mai placeam deloc dupa nastere,asa ca primul lucru a fost sa ma informez cat mai bine despre medici,clinici si cum decurge totul.
Acum ca am trecut de primul hop vreau ft mult sa imi fac si o abdominoplastie dar mai greu cu familia,tresa ii conving:)))).Eu am gasit tot ce ma interesa pe clinica-metamorphosis.ro, sper sa te ajute!

sunshine84

sunshine84

operatii estetice

01 Iun 2012, 15:18

eu nu am apelat la asa ceva pana acum pentru ca nu am nevoie, dar daca as vrea in viitor sa fac asa ceva, in mod sigur as apela la un doctor despre care stiu foarte multe lucruri, de preferat recomandat de o persoana pe care o cunosc, care a facut operatii la el si la care pot vedea rezultatele

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!