indepartarea celulitei

by: sunshine84
care sunt cele mai bune metode de indepartare a celulitei?

elena122

elena122

Terapia bipolara si infiltratii cu ozon

20 Nov 2017, 17:04

Eu am scapat de celulita cu terapia bipolara si ozonoterapie-infiltratii cu ozon. Ieseam si la alergat de doua ori pe saptamana in parc, iar la alimentatie incercam sa nu mai consum paine si sa mananc multe salate. Pentru terapia bipolara si ozonoterapie am mers la clinica Fizio Estetix din Bucuresti. I-am ales pe ei pentru ca aparatul pentru bipolara pe care il au lucreaza la 1MHz ceea ce inseamna ca are un afect mult mai puternic asupra tesutului adipos. In plus, acolo merg regulat si pentru oznoterapie sistemica, care ma ajuta mult sa imi cresc nivelul de energie si sa imi intaresc imunitatea.

stefaniam

stefaniam

Salon

18 Iun 2017, 14:31

Eu zic ca totusi frecventarea unui salon de remodelare corporala (http://www.casaorena.ro/service/cosmetica/) si aplicarea a mai multor tratamente aduce beneficii, se completeaza unele pe altele. In orice caz e necesara utilizarea astfel de tratamente pentru a vedea super rezultate in combinatie cu sport si o diera sanatoasa

andree_a

andree_a

metoda slabit

25 Apr 2017, 15:12

Nu cred ca exista o metoda "cea mai buna" universala, important este sa faci sport (ca sa stimulezi circulatia limfei) si sa elimini toxinele. Eu pot sa iti recomand un pachet de Detox (un antioxidant si un hepatoprotector), care ajuta la eliminarea toxinelor atat la suprafata pielii (prin transpiratie), cat si din interior, prin accelerarea arderilor. Se numeste Detox de la B!TONIC si costa 100-130 lei, ceva de genul acesta.. Atunci cand faceam sport, eu am slabit 5 kg intr-o luna si s-a dus si celulita. Tind sa cred ca mi-a aparut celulita din cauza muncii la birou si lipsa servirii mesei la ore fixe.

eumirela12

eumirela12

Catch Me Patch Me,

29 Mar 2017, 19:31

Pentru pierderea in greutate si eliminarea celulitei, plasturii Catch Me Patch Me pot fi de asemenea buni. Se pot citi mai multe opinii pe internet. :)

fodorp

fodorp

Electrostimulare

17 Mar 2017, 11:11

Pentru eliminarea celulitei se folosesc si metodele cu electrostimulare.

linis

linis

Geluri

19 Ian 2017, 15:12

Pentru eliminarea celulitei se pot folosi cu succes si geluri sau creme. Gelurile mai ales sunt atat pe internet cat si in magazinele de desfacere specializate.

oanacostin

oanacostin

Despre celulita

09 Sep 2016, 14:37

Cellinea este un produs atent creat pentru a elimina celulita intr-un mod sigur si eficient in timp ca iti imbunatateste si vitalitatea pielii. Ingredientii extraordinari din Cellinea actioneaza in permanenta asupra celulitei, astfel corpul tau isi recapata sarmul unic din totdeauna. Femeile care au incercat Cellinea nu trebuie sa isi faca griji in privinta efectelor secundare, ba mai mult Cellinea si previne formarea celulitei! Cellinea te va scapa de celulita si iti va permite sa te simti din nou bine si sa ai pielea neteda.
http://deslabitro.blogspot.com/2016/09/celulita-cum-scapam-de-ea.html

alinalaur

alinalaur

Remediu celulita rapid

26 Apr 2016, 11:28

Un remediu care sa indeparteze rapid celulita stie cineva. Adica pana prin iulie , august cand e in toi sezonul estival.

vulpecosmin

vulpecosmin

Garcinia Fat Burners Max5

21 Ian 2016, 13:03

Salut, eu am slabit cu Garcinia Fat Burners Max5, e intr-adevar bun, desi nu credeam ca o sa spun asta, dar cu o dieta potrivita si ceva miscare, si cu pastilele astea, am slabit considerabil. Eu le-am luat de pe www.silueta.ro

marianadanci

marianadanci

Suplimente alimentare

14 Ian 2016, 15:44

Buna ziua, a slabit careva dintre voi cu Garcinia Fat Burners Max5? De unde l-ati cumparat?

myriam

myriam

CP Gel anticelulita intensiv remodelant cu extract

01 Iul 2015, 15:05

Prin continutul in extract de alge marine, procesele de termogeneza in adipocite sunt activate, grasimile arse, iar silueta este subtiata si remodelata.
Masuratorile efectuate au demonstrat, dupa 56 zile de utilizare, o reducere a grosimii stratului adipos subcutanat pe coapse, pe solduri si pe abdomen. Conform testelor, gelul reduce cu 1,3 cm circumferinta soldurilor, creste fermitatea pielii cu 28,9% si reduce celulita cu 19%.
http://www.myriam.ro/cp-gel-anticelulita-intensiv-remodelant-cu-extract-de-alge-marine-200-ml-p-21442

piri1981

piri1981

Tratament celulita

27 Oct 2014, 14:37

Celulita este o problema destul de frecventa in randurile populatiei feminine si din cauza asta foarte multe femei cauta o metoda care sa le ajute sa scape de vergeturi!

ginapop

ginapop

Tratament celulita

18 Iun 2014, 14:35

Si eu sufar de celulita de aproximativ 2 ani de zile si mi-am propus sa incerc toate metodele pentru a scapa de celulita. Am inceput de acum 2 saptamani cu niste masaje anticelulitice si cu electrostimulare. Chiar imi doresc sa scap de celulita, deoarece e extrem de frustrant sa nu iti poti etala corpul asa cum vrei tu.

marcelaiona

marcelaiona

Celulita tratament

29 Mai 2014, 11:24

Pentru tratarea celulitei se pot folosi diverse metode care sa ajute la eliminarea celulitei. Cu toate ne dorim sa avem un corp lipsit de celulita si care sa fie frumos, dar nu toate suntem dispuse sa facem anumite sacrificii pentru a ajunge la lucrurile respective. Utilizarea unor suplimente gen Cellinea reprezinta o varianta destul de comfortabila, dar din pacate nu la toate persoanele astfel de produse isi fac efectul. Fiind niste suplimente pe baza de plante actioneaza diferit pe fiecare metabolism in parte!

mihaelamasaj

mihaelamasaj

Scapati de celulita!!!

16 Apr 2014, 23:22

Buna fetele.Sunt 8 ani de cand practic masajul si chiar cu rezultate spectaculoase.Motiv pentru care am si deschis salon anul acesta in Bucuresti pentru a ajuta fetele sa arate cat mai bine si sa se simta ok in pielea lor fara jena si stress.Va invit si pe voi sa incercati un masaj cu doar 20 ron si va veti convinge singure(0762 071 071 Mihaela).Folosesc numai creme si uleiuri Bruno Vassari si dau rezultate.Eu le recomand impreuna cu impachetarile(este o termosauna)dar fiecare alege dupa caz.Niciodata nu recomand infometare,pastile nici atat pentru slabit. Masajul,sauna,miscarea si o alimentatie echilibrata este mai mult decat suficient. Putina rabdare si rezultatele incep sa apara.

alina20

alina20

Tratament celulita cu Cellinea

12 Mar 2014, 12:39

Si eu folosesc Cellinea de cateva zile, dar pana acum nu vad sa-mi fi disparut din celulita. E adevarat ca sunt cu tratamentul la inceput, dar pe sit-ul lor scria ca isi face efectul destul de rapid! Am luat produsul de pe sit-ul http://cellinea.ro

marcelina11

marcelina11

Tratament celulita cu Cellinea

03 Mar 2014, 12:00

Si eu am facut o cura cu suplimentul asta pe o perioada de cateva luni si sunt super multumita de rezultatele pe care le-am obtinut. Am terminat cura in urma cu cateva luni si sunt superincantata. Sper ca rezultatele sa ramana! Acum fac si dieta si exercitii fizice!

auricaion

auricaion

Tratament celulita Cellinea

16 Ian 2014, 11:05

Adelina suplimentul e destul de eficient, dar pe langa cura, trebuie sa mai faci si exercitii intensive si sa tii o dieta stricta. Nu se poate sa scapi definitiv de celulita daca nu urmezi toate cele 3 directii!
O zi buna!

adelinasolomon

adelinasolomon

Cellinea

09 Dec 2013, 11:22

Am cumparat si eu aceste suplimente in urma cu 2 saptamani si pana acum sunt multumita de rezultatele pe care le-am obtinut.
A inceput sa-mi dispara celulita de pe fese, iar asta ma face sa cred ca produsul asta chiar functioneaza. Deocamdata nu trag o concluzie asupra eficientei suplimentului, dar e minunat ca se observa modificari:)
Sper sa se comporte la fel pana la sfarsitul tratamentului!

auricaion

auricaion

Tratament celulita

19 Nov 2013, 11:01

Eu am facut tratament cu suplimentul asta pe o luna de zile si am mai scapat de celulita. Referitor la compozitie, pastile contin:ceai verde,acid linoeic, larginina si inca vreo cateva ingrediente!

joana12

joana12

Tratament celulita

23 Oct 2013, 11:57

Buna!
Am auzit si eu de suplimentele astea ca ar functiona, dar fiind suplimente banuiesc ca merg doar pe anumite tipuri de metabolism. Exista intr-adevar foarte multe pareri pozitive pe internet despre produs si asta imi da curaj ca produsul poate functiona pe mai multe tipuri de metabolism. Partea nasoala e ca n-am gasit inca ingredientele din compozitia suplimentului. Adica as vrea sa stiu ce contine inainte de a-l cumpara. Cred ca ar fi o idee mai buna sa sun si sa intreb!
Daca ati folosit Cellinea spuneti-mi va rog si mie orice detaliu despre el, pt ca cei care-l comercializeaza imi vor prezenta cu siguranta doar partea frumoasa!
Multumesc mult!

adytza11

adytza11

Celulita

08 Iul 2013, 10:41

Sotia mea a resusit sa indeparteze celulita cu ajutorul unor pastile numte Cellinea! A facut un tratament de 4 luni si acum pielea ei e mai neteda si mai fina! E extrem de entuziasmata si are mult mai multa incredere in fortele ei!

laurita_smile4ever

laurita_smile4ever

Cum sa scapi de celulita imediat?

16 Apr 2013, 16:16

Buna, cea mai buna eficienta metoda de a scapa de celulita sunt sportul, dieta si tratamentele corporale combinate dar pentru cei cu prea putin timp la dispozitie sau mai lenesi puteti incerca si CRIOSAUNA - este vorba de o noua metoda inovativa ce va ajuta sa scapati de celulita in aproximativ 10 zile si o procedura dureaza doar 3 minute, eu am facut 30 de sedinte si nu mai am celulita deloc. Mai multe detalii pe www.luarabeauty.ro/criosauna

claudiageorgescu

claudiageorgescu

combina mai multe

21 Mar 2013, 15:03

Eu am reusit sa slabesc si sa scap de celulita doar combinand mai multe lucruri: mers la sala de 2-3 ori pe saptamana (cu alergat pe banda 30-40 minute), dieta si supliment de slabit Happy Colon. Si am slabit 10 kg in 2 luni. Ar fi mers si masajul anticelulitic dar nu prea mai am timp liber pentru copil.
Cred ca atunci cand faci mai multe lucruri pentru silueta ta, esti si mai corecta cu tine insati si transformi asta intr-un stil de viata.
Eu am ajuns in 2 luni la greutatea pe care mi-o doream, dar acum nu-mi vine sa renunt: imi place sa merg la sala si sa alerg (imi da multa energie), imi plac mesele usoare (ma simt foarte usoara) si imi place Happy Colon (imi da incredere sa am un ajutor pentru slabit)

japonialove

japonialove

ei nu trebuie....

06 Mar 2013, 10:21

odata ce ai apucat-o pe acest drum...numai in clinici stai, terbuie vizite constante si tratamente...si suntem numai bune sa ingrasam buzunarele medicilr de la clinicile de estetica...

gabi4

gabi4

nu sunt de aceeasi parere

05 Mar 2013, 22:08

iti zic eu ca rezultatele merita banii investiti..si nu trebuie stat mereu in clinici, e suficient sa ai grija sa nu faci excese, ca poti sa te mentii in forma dupa operatie

wonderland

wonderland

vibroliposuctie

01 Mar 2013, 13:59

scump si prost, mai mult ca sigur....o sa ajungem sa stam numai in clinici....

gabi4

gabi4

Te sfatuiesc sa incerci o vibroliposuctie

25 Feb 2013, 19:08

La mine celulita a venit la pachet cu kilogramele in plus dupa nastere. Nu am gasit metoda de tratament care sa se potriveasca cu programul meu, asa ca am apelat la o liposuctie mai avansata - viborlipousctie se cheama. La cateva ore am putut parasi spitalul Medicover, la recomandarea dr. Silvia Stanculescu Vasalos, si mi-am revenit foarte repede. Sunt foarte multumita de operatia asta, de aia o si recomand!!

japonialove

japonialove

suna interesant

20 Feb 2013, 13:46

dar cred ca trebuie sa fie ceva constant....adica sa mergi mereu la sedinte....

irinna86

irinna86

pentru Lilly_butterfly

20 Feb 2013, 00:20

Velashape este un aparat care functioneaza pe tehnologia elos, are vacuum, infrarosu, radiofrecventa si masaj. Mie mi s-a parut super ok pentru ca nu distruge vasele din piele, cum face vacuumul obisnuit, e mai putin dureros si nu te umple de vanatai. Iti dau pagina lor web, poate o sa gasesti niste articole importante pe acolo. http://laser-center.ro/remodelare-corporala.htm

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!