Operatie marire a sanilor

by: ella11
As vrea sa-mi maresc sanii. Insa jobul ma solicita foarte mult si am un program foarte incarcat, deci nu dispun de mult timp. Am auzit de operatia de reinjectare cu grasime proprie, care nu necesita o perioada de internare dupa interventie. Voi ce stiti?

catincamed

catincamed

implant mamar dr Iancu

21 Feb 2015, 15:32

Buna,

Initial am optat pentru marirea sanilor cu grasime sau acid hialuronic (Macrolane).
Dezavantajul este ca in ambele variante rezultatul nu tine mai mult de un an, asta in cazul organismul este generos.
Sa fim sincere, nu e o placere sa mergi anual si sa iti maresti sanii.
Am inteles acest lucru, asta dupa ce am fost la un consult specializat, unde am discutat si despre varianta cu implant.
Perioada de recuperare este una scurta, avand senzatia de febra musculara. apoi, in 2 saptamani am inceput sa conduc...si in vreo 6-7 sa merg la sala.
important e sa ne informam corect!

ginie_pp

ginie_pp

implant mamar

13 Feb 2015, 15:00

Roxana, si eu mi-am facut implant mamar la Dobos! Am oscilat intre injectare si implant cu silicon, dupa mi-a spus ca am o asimetrie pe care trebuie sa o rezolve si asa am inceput discutiile. Ella, nu e nevoie de internare cateva zile post-operator, indiferent de tipul de operatie la care apelezi. Ti-ai ales un medic la care vrei sa faci injectarea? Eu ti-l recomand pe Dobos, mie mi-a placut rezultatul. Ai grija totusi, vezi si tu cate se intampla cu operatiile astea estetice! Numai bine!

roxanuta

roxanuta

marirea sanilor

07 Ian 2015, 16:10

Buna, fetelor! Si eu mi-am marit sanii, am fost la dr Calin Dobos si am ales implant anatomic. Initial si eu m-am gandit la reinjectarea cu grasime, dar am ales varianta care sa dureze mai mult si care isi pastreaza aceeasi forma. Recuperarea nu a fost atat de grea cum am crezut ca o sa fie, iar rezultatul e asa cum l-am vrut. Cred ca e cel mai sigur si mai eficient mod de marire a sanilor si sincera sa fiu, ma bucur ca am ajuns la dr Calin Dobos, fiindca m-a ajutat sa inteleg ce presupune fiecare operatie si care sunt avantajele si dezavantajele fiecareia. vi-l recomand!

mirela

mirela

rino

03 Nov 2014, 18:50

Pe dr. Silvia Stanculescu Vasalos chiar am vazut-o de curand la o emisiune TV, mi-a placut cum a vorbit si e foarte stapana pe ce zice, adica a fost destul de convingatoare, cel putin pentru mine. Cred ca o sa merg si eu la o consultatie, dar nu pentru implant mamar (desi visez si la asta intr-o zi), ci pentru o rinoplastie deoarece am cazut de pe o scara si am o deviatie de sept in primul rand inestetica si apoi care nu ma lasa sa respir decat pe nara stanga. Stiti cumva cam la ce pret se ridica sau depinde de la caz la caz?

andree_a

andree_a

dr. Silvia Stanculescu Vasalos

20 Oct 2014, 17:36

Si eu am incercat aceste suplimente pentru marirea sanilor si n-au dat rezultat in cazul meu, asa ca m-am decis sa imi pun implanturi. Macar daca fac o investitie financiara sa fie digura si cu folos. Dupa multe comparatii si consultatii am ajuns la dr. Silvia Stanculescu Vasalos si m-am operat la Metamorphosis. Totul a decurs excelent, sub anestezie si in afara de durerile normale de dupa, recuperarea a fost ok. Am urmat cu strictete ce mi-a indicat doamna dr si rezultatul este fix ce mi-am dorit. O recomand pentru felul in care rezoneaza cu pacientul si relatia pe care o stabileste cu cei care i calca pragul. Am ramas surprinsa cat de prietenoasa si stricta in acelasi timp poate fi.

marcelyna

marcelyna

Marirea sanilor cu Breastfast

08 Iul 2014, 11:36

Si eu am facut cura o luna de zile cu suplimentul asta, dar rezultatele pe care le-am obtinut nu sunt tocmai cele la care ma asteptam eu. Ma asteptam sa mi se mareasca sanii, dar am obtinut rezultate doar la fermitatea lor.

Cred ca o sa fac pauza 2-3 saptamani dupa care o sa mai incerc o cura cu ele!

stonea21

stonea21

Breastfast

13 Iun 2014, 12:35

Breastfast e un supliment pe baza de plante ce nu genereaza efecte adverse deoarece este facuta in intregime din plante. Suplimentele pe baza de plante sunt foarte ok. Eu deocamdata nu am facut cura cu suplimentul Breastfast, dar probabil ca in viitorul apropiat o sa incerc si eu suplimentul asta!

cataioana

cataioana

Marirea sanilor cu suplimente

06 Mai 2014, 13:50

Pentru marirea sanilor exista mai multe metode care pot fi folosite cu succes. Marirea sigura a sanilor se poate obtine cu ajutorul unei interventii chirurgicale ce presupune introducerea de silicoane, sau prin utilizarea unor suplimente naturiste. Varianta a doua cu suplimente naturiste, nu este atat de sigura, din cauza faptului ca aceste produse actioneaza diferit pe fiecare metabolism in parte. Exista posibilitatea ca unele persoane care au folosit suplimente sa nu observe nici o modificare tocmai din cauza acestui lucru!

cornelias

cornelias

Breastfast

08 Apr 2014, 11:02

Astazi am inceput si eu cura cu suplimentul asta si sper sa reusesc sa-mi mai maresc bustul si sa-l fac sa fie mai ferm. O sa ma apuc si sa fac ceva exercitii de cresterea sanilor. Poate ca toate astea chiar o sa ma ajute. Voi in cat timp ati avut rezultate cu suplimentul asta?

fosneagdelia

fosneagdelia

Marirea sanilor

20 Ian 2014, 11:57

Multumesc Tatiana! Sunt oarecum multumita de rezultate, chiar daca in ceea ce priveste marirea sanilor nu e la ce ma asteptam eu. Dar m-am linistit, dupa ce am aflat ca nici prin operatie sanii nu se pot mari atat de mult!

tatiana02

tatiana02

Marirea sanilor cu Breastfast

02 Dec 2013, 12:29

Buna Delia!
O sa vezi ca suplimentul asta o sa te ajute sa castigi in circumferinta sanilor, dar trebuie sa crezi si tu ca vei reusi sa ajungi la rezultate bune. Suplimnetul e eficient mai ales in cazurile in care organismul tau e unul puternic, sanatos iar tu ai o atitudine optimista si lipsita de stres! Cel putin asa m-am comportat eu in timpul tratamentului si chiar am avut rezultate.
Acum sper ca aceste rezultate sa si ramana! Cert e ca n-am avut efecte adverse!

fosneagdelia

fosneagdelia

Marirea Sanilor

12 Nov 2013, 12:08

Azi am luat si eu o cutie din suplimentul ala! Mai mult din curiozitate il iau iar daca o fi sa ma si ajute cu atat mai bine:)

tatiana02

tatiana02

Breastfast

04 Oct 2013, 13:46

Poti incerca pentru marirea sanilor un supliment numit Breastfast. Il gasesti pe www.breastfast.ro
Nu e chiar atat d scump si ceea ce e si mai fain, functioneaza. Zic asta deoarece exista pe internet foarte multe produse care pretind ca te pot ajuta sa cresti dimensiunea sanilordar de fapt sunt doar niste escrocherii!
Sper sa alegi varianta cea mai buna!

miriam80

miriam80

sani

05 Iul 2012, 20:14

draga ella,

eu sunt pacineta dr morad iancu. am ajuns la dansul printr-o recomandare. i-am pasit pragul deoarece imi doream foarte tare sa imi maresc sanii. am citit foarte multe pe net, apoi, la cabinet dr iancu a alocat timp suficient pentru a intelege acest fenomen.

in cele din urma am facut marirea de sani cu proteze mamare. am inteles ce presupune aceasta interventie. dupa analizele specifice care mi-au indicat ca sunt sanatoasa din punct de vedere clinic, a avut loc si interventia.

eu nu am avut probleme. am avut o comunicare buna si cu anestezistul, am mancat ceva usor cu o zi inainte. dupa interventie am avut usoare dureri, ma bine zis o senzatie ca si cum facusem abdomene.

acasa, dupa interventie, am purtat o bustiera 4 luni. au fost mai grele primele 2-3 zile cand trebuia sa ma sprijin in maini.

dupa aceea au urmat controale periodice. totul a decurs firesc. este mai mult o chestiune psihica. nu regret si ma simt bine dupa acest episod.

personal, pentru ca lucrurile au mers bine si am testat acest lucru, il recomand cu incredere pe dr morad iancu. a avea incredere si rabdare cu pacientul, inseamna enorm!

sunshine84

sunshine84

operatie de marire a sanilor

29 Iun 2012, 12:47

eu nu sunt de acord cu acest fel de operatie si punct!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.