Care ar fi cel mai indicat demachiant?

by: amalia_07
Care ar putea fi cel mai bun demachiant? Am incercat diverse produse care nu prea au efectul dorit. Seara cand ajung acasa imi pare un chin demachiarea.

mari8952

mari8952

Apa micelara

21 Feb 2018, 09:30

Buna! Pentru demachiere eu am descoperit o apa micelara care este 3 in 1 si are rol de solutie de curatare, toner si demachiant. O folosesc de aproximativ jumatate de an si este extraordinara. O recomand cu incredere, eu mi-o cumpar de pe teoxane-beauty.ro si o folosesc dimineata si seara pentru a curata si indeparta machiajul. Uneori o folosesc si dimineata inainte sa ma machiez si curata foarte bine, chiar si rimelul rezistent la apa.

tina_22

tina_22

demachiant

16 Ian 2017, 01:00

Buna! Eu folosesc apa micelara de la Teoxane. Curata chiar si cel mai rezistent machiaj si nu necesita clatire. Dupa fiecare folosire imi simt tenul curat, proaspat si catifelat. Aplic produsul chiar si dimineata inainte de machiaj pentru ca are rolul de a pregati tenul pentru make-up. Este demachiantul pe care il recomand tuturor femeilor deoarece nu vor intampina efecte secundare; eu il intrebuintez deja de aproximativ 2 ani si pielea mea arata foarte bine.

alexandra27

alexandra27

Hydra 3in1 de la Roc

08 Mai 2009, 15:55

Buna. Eu folosesc demachiantul de la Roc, Hydra 3 in 1, care inlocuieste trei produse utilizate frecvent: demachiant, tonic si demachiant pentru ochi. Mie imi place foarte mult, are o textura cremoasa, inlatura foarte usor si machiajul rezistent la apa si simt cum piele ramane fina si catifelata.

zenit

zenit

demachiant

15 Feb 2009, 13:33

incearca toleriane de la "la roche posay"; este special creat pentru pielea sensibila si nu deranjeaza nicicum ochilor

http://www.pepieleata.ro/

mirici

mirici

curatare

06 Feb 2009, 17:00

eu folosesc Cleansing Gel de la Bruno Vassari. Imi place cum curata tenul si e foarte simplu de folosit.http://www.beautyone.ro/Produse/Pure-Solution-ten-gras-si-accneic/

c4rmen

c4rmen

servetele demachiante

04 Apr 2008, 11:31

alanis, eu folosesc servetele demachiante de la roc; sunt practice si curata foarte bine.

krisztinna

krisztinna

demachiant Artistry pt ochi si buze

24 Mar 2008, 18:57

este un demachiant foarte bun nu pisca nu necesita frecare si in acelas timp si hiorateaza ochii.daca te intereseaza te pot ajuta.Acest produs nu vei gasii in comertul traditional dar eu te ajut cu cea mai mare placere

alanis

alanis

demachiantele active

23 Mar 2008, 12:55

Si eu foloseam intr-un timp Yves Rocher, insa trebuia sa consum o gramada de dischete ca sa elimin tot machiajul. Mi-am luat apoi un demachiant de la Roc si pot sa spun ca e cel mai bun pe care l-am avut vreodata - demachiaza foarte bine, inchide porii dilatati, nu are parfum si este si foarte hidratant. Am vazut ca exista si varianta de servetele demachiate la Roc - le-a incercat cineva?

pisi

pisi

Demachiant ochi

14 Feb 2008, 16:45

Iar pentru demachiat ochii, folosesc ceva de la Yves Rocher pt ochi sensibili, se numeste Bio Specific pe baza de sophorina, sau mai poti incerca demachiantul pentru ochi sensibili de la Clarins (e foarte bun si acesta).

Eu am o problema cu demachaintele pt ochi pe baza de ulei, de aceea nu pot folosi decat demachiante speciale pentru ochi sensibili si singurele care m-au multumit sunt cele de la Yves Rocher si Clarins.

Aveti si voi aceeasi problema cu demachiantele pe baza de ulei?

pisi

pisi

Demachiant

14 Feb 2008, 16:41

Eu am descoperit relativ de curand un demachiant de la Yves Rocher pe baza de musetel.

Ma impac fffff bine cu el. :)

Si nici n-a costat prea mult.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.