Stickerul si feng-shui-ul

by: tashulina
Am un sticker de perete acasa, destul de mare, negru, cu o floare stilizata. Intentionam sa il pun pe peretele de deasupra patului insa au venit pe la mine niste prieteni si una din tipe mi-a zis ca "o sa stric complet armonia feng-shui din dormitor" cu un sticker negru. Ce mai e si asta? daca nu era ok sa fie stickerul negru, nu s-ar mai confectionat in aceasta culoare, nu credeti?

semika

semika

sincer

21 Apr 2011, 10:40

nu prea mi se par estetice stickerele pentru un dormitor, si sigur nu tin de feng shui

artamedierii

artamedierii

Arta Feng Shui

08 Ian 2011, 23:37

Ca sa-si dea seama ca strica armonia din dormitor culoarea negru, trebuia sa stie in primul rand ce energii sunt in dormitor. Ea ti-a facut aceasta recomandare fara a-ti da nicio explicatie. Culoarea negru reprezinta apa. In arta feng shui se recomanda de obicei ca in dormitor sa nu existe tablouri cu asemenea incarcaturi. Culoarea negru este posbil sau nu sa trebuiasca in dormitor pentru a echilibra o alta energie. trebuiesc facute masuratori cu busola Luo Pan. Daca ai nelamuriri in continuare, intreaba.

lilly_buterfly

lilly_buterfly

Combinatia cromatica

07 Ian 2011, 12:28

alb-negru este fantastica, asta daca ai peretele alb, si am vazut-o deseori si in dormitoare.

Totul ramane la alegerea ta, in final asta influenteaza toate energiile...

energia

06 Ian 2011, 19:08

fengshui promoveaza folosirea de cristale si oglinzi care reflecta lumina si energia in camera, obiectele negre absoarb energia, cred ca l-a asta s-o fi referit prietena ta.