imi e frik sa nu devin amanta...

by: zapacita25
pe scurt suna cam asa povestea mea: acum 5 ani de zile am avut o rel cu un tip super matur si copil,inger si demon...nu a durat ff mult vreo 2 luni ne-am desp dintr-o prostie,ne-am revazut dupa vreo 2 ani am stat de vb cu orele apoi nu a mai dat niciun semn de viata...pana acum 2 luni cand mi-a zis k ma va cauta pt k trebuie sa stam de vorba k el ink se gandeste la mine...acum 2 seri a fost la mine acas am stat de vb din nou cu orele de data asta ne-am sarutat mie ink imi place ff mult de el si lui de mine dar el are o alta relatie...mi-a zis k in toata per asta sa gandit mult la mine si k mi-am pus rau amprenta asupra lui in acea perioada...a zis k nu vrea sa fie ipocrit si sa-mi ma minta k ii merge f rau sau faze din astea,doar k anumite lucruri lipsesc cu desavarsire din relatia lui actuala,printre care si sexu...ma mirat si-a adus aminte de rel noastra pana la cele mai mici detalii,unele lucruri chiar si eu le uitasem...am vb fff mult zicea k viata e simpla dar k el si-o complica.k ar vrea sa fie usor sa te desp de cineva dar k nu mai e k si atunci cand era in liceu etc.apoi inainte sa plece mi-a zis k stie ce e de facut,l-am intrebat dak ne vom mai vedea si a zis k da...

intuneric

intuneric

I-ti e frica sa nu devin amanta

06 Mar 2012, 04:18

poti specifica de ce amanta?
Daca i-ti e frica inseamna ca e bine si fi mai luptacioasa cu tine sa nu cedezi doar pentru placeri care mai tarziu o sa te faca sa suferi de adevarate-lea. Imaginati-va toti de pe forum sa ramaneti orbi cand sunte-ti batrani si nu mai pu-tei vedea nimic in jurul vostru. Atunci ve-ti cauta orbecaind o imbratisare sau va cauta pe voi, ce reactie ve-ti avea? si mai ales cand sti-ti ca o merita-ti alaturi de cel care si la bine si la greu a-ti ramas.

zapacita25

zapacita25

hmmm...

08 Apr 2009, 15:22

just_me nu e casatorit si nu are nici copii are doar o relatie ...dar nu am inceput nimik cu el l-am evitat k sa-mi fac putina ordine in viata...si mi-a trecut, probabil a fost doar un capriciu as fi vrut sa-l am pt k eram suparata,despartita de al meu iubit...insa timpul a trecut am stat am cantarit si mi-am dat seama k imi iubesc prietenul si k el era un moft intr-un moment de ratacire...merci pt raspunsuri :*:*

just_me_c

just_me_c

!!!

26 Ian 2009, 15:14

Este randul meu sa-ti spun ca probabil nu va iesi nimic din relatia voastra bazandu-ma pe propria mea experienta. Gandeste-te ca tu esti la varsta cand trebuie sa-ti traiesti viata si eventual sa-ti alegi un partener pentru tot restul ei (sau macar asa credem toate )iar langa el nu vei face decat sa-ti irosesti timpul si fericirea. Ti-a spus ca divorteaza????? Daca nu nici n=o va face mai ales ca are si copil .

zapacita25

zapacita25

SB merci

26 Ian 2009, 08:26

cam asa este cum spui tu...e vag pt k nu am vrut sa redau pagini intregi despre o rel care a durat putin dar si-a lasat amprenta asupra noastra...nu l-am mai vazut am vb doar la telefon el e foarte confuz k si mine de altfel...nu astept sa se intample vreo minune si clar nu voi accepta locul 2 pt k nu-mi sta in caracter,sunt constienta k merit mai mult...acum o sa ast sa vad care va fi urmatorul pas din partea lui...eu oricum nu am de gand sa fac nimik,dak e sa renunte la ea sa o faca pt k nu mai merge nu pt k se gandeste din nou la mine...:)

...

24 Ian 2009, 20:59

Ok, desi e foarte vag ce ai scris tu aici, un singru lucru inteleg: tipul te cauta dupa o relatie pe car ati avut-o voi si iti da de inteles ca ar vrea sa fie cu tine. E bine?
Pai, ar fi doua motive pentru care asa arata situatia ta:
1. Iti spune asta pentru ca vrea sa schimbe un pic peisajul, si daca vremurile cu tine au fost bune... de ce nu?
2. Chiar ii merge prost si vrea sa renunte la raul pe care il are pentru a ii fi bine cu tine, caz in care nu mai devi amanta, ci aleasa.

Ce ai de facut? Sa astepti un pic. Daca o sa continue "prostul mers" al relatiei lui si el totusi nu renunta la acea relatie, se aplica punctul 1, caz in care trebuie sa intorci spatele. Nu ai vrea sa fi viermele care strica marul, nu? Daca totusi se desparte de consoarta lui si ramane cu tine... nimic altceva de adaugat. Asteapta un pic.

o sa suferi

24 Ian 2009, 07:49

daca te implici sentimental, o sa faci si pe altii sa sufere, cred ca deja stii asta. Daca ai asteptat cativa ani ca el sa iti dea un semn, o sa mai astepti cativa ca sa te dezintoxici dupa relatia cu el.
Eu m-as simti cam aiurea ca dupa ce pleaca de la mine, sa stiu ca se duce direct la prietena oficiala, dar, ma rog, asa sunt eu, incerc sa nu imi cauzez suferinta, nu sunt masochista si nu suport sa fiu pe locul doi intr-o relatie, nope, nope, nope.
Intr-o relatie bazata doar pe sex, nu te implica sentimental ca o sa doara ca naiba. Daca ai de gand sa iti faci un f_ck friend, alegeti pe cineva de care stii sigur ca nu te vei indragosti, daca nu esti sigura pe tine, daca nu esti destula de matura pentru asta, mai bine nu te baga.

seagull

seagull

eu zic ca nu ar strica sa incerci...

23 Ian 2009, 18:47

pana la urma, si daca nu incerci te vei intreba mereu ce ar fi fost daca... dar, nu te darui complet, cu mintea adica. e bine sa ai anumite rezerve. dupa cum spuneai si tu, sa nu suferi... dar oare nu suferi deja?

zapacita25

zapacita25

continuare...

19 Ian 2009, 09:08

am glumit intrebandu-l dak voi mai asteptat alti 2 ani si a zis k nu...imi place de el as vrea sa mai incercam din nou ceva dar in acelasi timp imi e frik sa nu devin amanta si nu pt k vai as avea prejudecati ci pt k imi e frik sa nu sufar...el e clar k tine la mine,era ff emotionat cand ne-am vazut acum 2 zile si se uita la mine cu drag si admiratie etc...nu stiu ce sa fac...sa-l las sa-si rezolve treburile si sa vad ce va fi, sa renunt k poate nu iasa nimik bun??voi ce ati face in asemenea situatii??