Masca cu ulei de argan

by: georgistan
Luna trecuta mi-am luat ulei de argan de la Ladys si mi-am facut in fiecare saprtamana o masca cu acest ulei de argan, miere si zeama de lamaie, in cantitati egale. Parul meu cade mai putin, este mai stralucitor si mai sanatos. Tot de la ei am incercat si Serul ptr par cu ulei de argan. Il folosesc in paralel. Acest ser nu necesita clatire. Pot sa va asigur ca masca si serul va vor face parul mult mai sanatos si mai frumos.

ginie_pp

ginie_pp

argan pentru par

09 Iun 2017, 11:21

Arganul este bine cunoscut pentru efectele sale si proprietatile pe care le are asupra parului. Si eu am inceput sa folosesc un balsam de par cu unt de argan de la BottegaVerde.ro. Incepusem sa imi simt parul tot mai uscat de la atatea tratamente si vopseluri. Acest produs m-a ajutat sa-mi refac structura naturala a parului in intregime!

georgistan

georgistan

BUNA ONIII!

28 Mar 2013, 17:11

Buna, Oniii. Eu mi-am luat si cateva chestii de machiaj de la Ladys. Am folosit fondul de ten de la Impala. E pe baza de apa si cateva nuante de ruj, tot de la Impala. Am incercat gama asta ptr ca am ajuzit ca sunt de provenienta Germana. Si din aceeasi gama , tot Impala mi-am luat niste tratamente ptr unghii. Super bine mi-au facut . Si in legatura cu crema, eu nu prea folosesc crème, ptr ca am tenul un pic gras dar ai putea sa incerci am auzit ca in general cremele astea cu extract de mel c sunt bune ptr ten. Depinde insa de ce ti se potriveste. Daca incerci sa imi zici.

georgistan

georgistan

Utilizare masca!

27 Mar 2013, 17:09

Buna! In legatura cu utilizarea mastii,te sfatuiesc sa faci astfel: pui intun catronel o lingura ulei de argan, o lingura miere si o lingura ulei dezeama de lamaie; amesteci bine, intinzi amestecul la radacini, strangi parul cu un prosop si stai cu masca pe cap minim 1 ora( cu cat mai mult cu atat mai bine). Apoi speli parul asa cum o faci in mod normal si clatesti bine. La sfarsit poti folosi serul cu ulei de argan despre care ti-am vorbit. Iti garantez ca si ceilalti vor observa o schimbare in bine la parul tau. Te pup!

oniii

oniii

Buna fetele!!!

26 Mar 2013, 16:47

Intrand pe site-ul Ladys la indemnul vostru am vazut mai multe chestii dragute inafara de uleiul de argan dar vreau si eu o parere de la voi... Ce ati folosit?? ma intereseaza produsele de machiat si am gasit si o crema de fata cu extract de melc. Stiti ceva, imi puteti da vreun sfat?

sunshine84

sunshine84

masca cu ulei de argan

25 Mar 2013, 16:01

si cum se aplica? necesita clatire? pls un sfat mai elaborat, daca se poate

claudiageorgescu

claudiageorgescu

e bun si pentru piele

21 Mar 2013, 15:40

si eu mi-am luat uleiul de argan de la ladys, dar l-am folosit pentru maini si unghii (mi se usuca foarte rau pielea de la frig).
da, e fain si nici nu e prea scump, fata de alte uleiuri de argan.

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!