Concurs: reaprinde scanteia in dormitor!

by: moderator
Cum reaprinzi scanteia in dormitor? Ce faci ca sa iti surprinzi in mod placut partenerul in momentele intime si sa mentii pasiunea ca la inceput?
Spune-ne secretele tale si poti castiga un voucher oferit de www.loveisland.ro

Detalii aici

andra19_

andra19_

sampania face minuni pe trupul tau '

04 Aug 2008, 10:42

scanteia din dormitor trebuie sa fie aprinsa intotdeauna,trebuie mentinuta,desi suntem de 3 ani impreuna mereufacem cava nou,am sa va povestesc una din noptile mele petrecute cu iubitul meu in dormitor..il asteptam intr-o lenjerie de noapte superba,pe pat aranjasem petale de trandafir(pe care le furasem din gradina blocului :) ).suna la usa,de fiecare data am emotii kand sunt imbracata mai special pt el,insa o data ce ma priveste zambiind,emotiile trec.am zis sa fie noaptea si mai romantica si am desfacut o sticla de sampanie,am inceput in pat dupa care am terminat pe covor langa 2 lumanarele pe care el lea aprins si ne-am stropit ku sampania care era rece pentru a o bea mai tarziu...va puteti imagina cat de aprinsa a fost scanteia...

dana_craiova

dana_craiova

pt concurs

03 Aug 2008, 21:28

impun o perioada de abstinenta...ulterior se reaprinde de la sine scanteia...

pusoaica

pusoaica

CONCURS

03 Aug 2008, 18:55

chiar mi-ar prinde bine sa reaprind pasiunea in dornitor...sunt 10 ani de casnicie un copil de 6 ani si mi se pare ca totul o ia la vale...as da sfaturi dar nu pot chiar eu am nevoie de sfaturi!

miha

miha

Doza mea zilnica si naturala de romantism.

02 Aug 2008, 07:14

Intr-adevar intrucat zilele din viata noastra au devenit din ce n ce mai obositoare si stresante gasesc imoprtant sa-l deconectez putin de stresul cotidian oferindu-i un masaj cu un ulei aromat. Dupa ce vad ca incepe sa apara efectul scondat imi lepad repede halatelul de casa dezvaluind sub el o lenjerie intima sexy, diferita de cea in care ma vede zilnic, ceva special care ii atrage atentia si il excita.
Pregatesc totodata o muzica relaxanta si dau frau liber gesturilor tandre si cuvintelor afectuase.
Astfel iubitul meu sot ma pecepe ca cea dinainte, naturala si lipsita de griji, dornica de a impartasi cele mai vii sentimente si de a ne explora corpurile la intensitate maxima.

kandra

kandra

trucuri

01 Aug 2008, 15:48

In primul rand pun o lenjerie din satin de culoare rosie iar lenjeria mea va fi tde culoare neagra. Asta ii place barbatului meu.:)Nu va lipsi desigur sticluta cu ului de masaj parfumat si sampania. Desi mangaierile vor incepe odata cu masajul, el poate prelungi si mai mult ideea de preludiu, poate o mangaiere cu o pana si saruturi, o muzica buna care ....sa tina ritmul. :P

muresica

muresica

ritualul meu pentru a reaprinde o steluta in pat

01 Aug 2008, 09:30

in primul rand o cina romantica la pat, lumanari parfumate, o muzica in surdina, un masaj ca la carte, o lenjerie sexi si gata scanteia.

ancamoisa

ancamoisa

concurs

01 Aug 2008, 07:50

Jocurile erotice care ne amintesc de inceputul iubirii noastre sunt: interpretarea unor roluri, legatul la ochi, strip-tease, masaj erotic....cu acestea si multe altele nu dam gres niciodata si nu intervine plictiseala....depinde doar de imaginatie!

andramadalina

andramadalina

reaprins??umm...daca ati ajuns in situatia asta...

31 Iul 2008, 19:39

...puteti apela la mici trucuri...
un dans lasciv,lenjerie provocatoare,muzica potrivita momentului.putem,de exemplu,sa initiem noi actul sexual,sa ne provocam partenerul.
insa consider ca cea mai potrivita varianta este comunicarea-multa,multa comunicare.sa nu discuti pe aceasta tema delicata inseamna sa eviti faptul ca ai o problema.intai discuti cu partenerul,afli ce isi doreste,ce ii lipseste si stii ce ai de facut.

fa-i un masaj,faceti o baie impreuna,pregateste o cina deosebita pe care sa o serviti la lumina lumanarii asortata la un vin bun...
ambientul si atitudinea ta fac totul,de fapt

ella1981ella

ella1981ella

imaginatie

31 Iul 2008, 11:34

Nu trebuie REAPRINSA scanteia in dormitor, ea trebuie mentinuta. O posibilitate e acee de a avea mereu o lenjerie sexy si noua, prin care sa-l surprinzi, iar noi, de curand ne-am achizitionat jucarii erotice cu care sa ne jucam impreuna. E super... am luat un set, pentru a avea intotdeauna altceva. Suntem printre putinii care avem o mentalitate(spunem noi)mai deschisa. Din cand in cand avem niste prieteni cu care ne intalnim pentru a face si "schimb de experienta". E greu pentru unii de acceptat, dar e atat de .... placut. Avem, ce-i drept, putini ani de casnicie (6), dar ne iubim la fel ca la inceput. Sper sa ne putem mentine... pup

carmen74

carmen74

E usor de reaprins scanteia cand exista iubire...

30 Iul 2008, 12:04

Pe data de 3 august vom implini 12 ani de casnicie. Au fost ani frumosi, am avut parte si de zile bune si de zile mai putin bune, dar peste toate am trecut impreuna. Suntem un cuplu modest, destul de tanar si deschis la nou si atunci cand simtim "plafonarea in dormitor", sotul meu face rezervare la un hotel departe tare de casa, uneori chiar si cu eforturi deosebite, dar pentru o zi si o noapte, fara copil si fara griji, traim fiecare secunda cu intensitate. Pentru a sarbatori ziua de 3august mi-am cumparat lenjerie intima rosie, provocatoare, am aranjat cu parintii ca fetita mea sa stea la ei in acea seara iar mai departe...

antaly90

antaly90

Concurs

29 Iul 2008, 11:07

Pentru a tine aprinsa scanteia ca la inceput in dormitor, mereu ii pregatesc iubitului meu diverse jocuri erotice, sau o cina romantica la lumina lumanarilor dupa care o baie impreuna si un masaj foarte senzual si erotic. Ca sa fie si mai placut asternuturile intodeauna sunt din matase, iar lumina este cea a lumanarilor.