concediu de odihna dupa CIC

by: ileana_b
Va rog sa ma lamuriti intr-o problema delicata: " Am dreptul sau nu la concediul de odihna pentru anul 2007 ?" daca situatia se prezinta astfel: in anul 2005 aveam dreptul la 21 de zile lucratoare pe care le-am luat in luna august 2007, desi la "1 noiembrie 2007" implineam 10 ani de activitate si asi fi avut dreptul la 25 de zile de concediu de odihna, am intrat in CIC (ingrijire si crestere copil) la data de 1 noiembrie 2005 cand mi s-a suspendat contractul de munca, am revenit la servici dupa un an si sase luni la data de 1 februarie 2007, si lucrez si in prezent, mentionez ca sunt incadrata si in grad de handicap si asi avea dreptul si la trei zile suplimentare la concediul de odihna, dar la servici mi s-a spus ca nu am dreptul la concediul de odihna pe anul 2007 deoarece l-am efectuat pe tot in anul 2005. Nu mi se pare corect si plauzibil ceea ce sustin cei de la servici, si de aceea va rog sa ma ajutati sa ma lamuresc daca am sau nu dreptul la zile de concediu de odihna in 2007.

Nu s-a postat nici o replica.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.