hartuire sau nu?

by: anunt
primesc niste telefoane, nu stiu de unde, apelul este fara cuvinte, persoana nu zice nimic. Banuiesc pe cineva. Cum pot actiona in justitie, eventual sau... pot face asta?, ori altceva...

felinessa

felinessa

~

04 Aug 2005, 16:27

De curiozitate, a fost introdus Caller ID in Romania? Eu am aici, si in majoritatea cazurilor, vad numarul persoanei care suna.

O solutie ar fi sa-ti schimbi numarul de telefon si sa-l treci la negru.

Daca vrei sa prinzi persoana respectiva, poti sa anunti ca ti-ai schimbat numarul si sa dai, eventual, un numar de celular. Clenciul e ca nu vei da acel numar decat unui numar foarte limitat de suspecti. Daca incepi sa primesti telefoane la numarul acela, va fi clar ca vinovatul e unul din suspecti.

Plangerea la Politie se subintelege. Poate iti pot urmari telefonul?

codreanu

codreanu

hartuire

28 Mai 2005, 11:36

Adresati-va Politiei cu o plangere. Sau daca banuiti cine va suna faceti in asa fel incat sa ajunga la urechile persoanei in cauza faptul ca veti merge la Politie.
Sau pur si simplu ignorati telefoanele iar pana la urma cel in cauza va renunta daca nu-i raspundeti in nici un fel.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.