indemnizatie pt cresterea copilului.

by: lecsy18
buna ziua. va deranjez cu o intrebare f importanta pt mine. Am terminat facultatea in vara anului 2007. In noiembrie 2007 m-am angajat cu contract pe perioada nedeterminata la o firma. In ianuarie 2008 am aflat ca o sa am un copil. Ma intreb acum daca o sa primesc indemnizatie pt cresterea copilului, intrucat eu nu o sa am cotizate cele 12 luni la casa de asigurari de sanatate.(as avea cotizatia cam pe 9 luni) Cum as putea sa fac , totusi, sa primesc cele 8 mil? Am inteles ca as putea sa cotizez in avans la casa de asigurari de sanate. Ce parere aveti? va multumesc pt timpul acordat.

Nu s-a postat nici o replica.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.